IT

Western Digital uvádí ukládací řešení nové úrovně pro prostředí NAS

Společnost Western Digital představila řadu optimalizovaných úložišť pro prostředí NAS pro malé firmy a práci doma. Mezi novinkami je i vůbec první SSD řady WD Red, které posílí výkon a možnosti vyrovnávací paměti v prostředí hybridních zařízení NAS, a HDD disky WD Red a WD Red Pro s kapacitou 14 TB.

 

Výkon SSD pro virtualizaci a vysokorychlostní Ethernet

Virtualizace a ethernetová síť 10 GbE se stávají podstatným rysem a standardem v moderních systémech NAS. Dosahované rychlosti disků SSD jsou klíčovým prvkem, jak omezit zpomalení výkonu. Prostředí NAS vyžaduje odolná úložiště s vysokou rychlostí přístupu a kapacitou. Nově uvedené disky Western Digital využívají prověřenou spolehlivost produktového portfolia WD Red a jsou navrženy tak, aby u koncových uživatelů přeměnily slabá místa na benefit.

 

Při využití nového SSD disku WD Red SA500 pro vyrovnávací paměť u systémů NAS dojde k podstatnému omezení zpomalování výkonu. Nové HDD disky WD Red a WD Red Pro pak u stejného zařízení NAS nabídnou vice ukládacího prostoru.

 

„Nárůst výkonu u zařízení NAS se může projevit tím, že se zpracuje vice dat za méně času. Proto mohou kreativní profesionálové i malé firmy pracovat efektivněji a ve výsledku dosáhnout větších příjmů,” říká Ziv Paz, ředitel marketingu společnosti Western Digital, a dodává: „V produktovém portfolio WD Red spojujeme naše vysoké kapacity s optimalizovanou odolností, vytváříme prostor pro objemné soubory a zároveň snižujeme stres způsobený omezenou prostupností datového pásma. Nejnovější řešení v podobě nového disku WD Red SSD pro hybridní NAS zařízení umožňuje využít SSD disk pro potřeby vyrovnávací paměti a pro rychlý přístup k objemným nebo často používaným souborům. To ocení například kreativní profesionálové, kteří pracují na velkých projektech náročných na zpracování dat.“

 

„Při spolupráci se společností Western Digital se potvrdil přínos použití prémiových úložišť u našich NAS systémů,“ říká Meiji Chang, generální manažer QNAP, a dodává: „S nově představeným diskem WD Red SA500 SSD, který je určen pro ukládání dat i pro využití ve vyrovnávací paměti, mohou nyní naši zákazníci využívat plně výhod dedikovaných slotů pro SSD disky v našich systémech a mít prospěch z rychlejších přenosových rychlostí po síti a také z optimální odolnosti úložišť.“

 

„Pokud zpracováváte video, zálohujete fotografie nebo vyvíjíte software, tak správně zvolená platforma úložišť nejen vaše data ochrání, ale umožní k nim přistupovat rychleji,“ říká Patrick Deschere marketingový ředitel společnosti Synology America Corp., a dodává: „Prostřednictvím kombinace produktů Synology a Western Digital můžete optimalizovat práci se systémy NAS a získat to nejlepší cloudové řešení při současně plné kontrole nad vlastnictvím uložených dat.“

 

Produktové specifikace nových disků WD Red

 

WD Red SA500 NAS SATA SSD

Nejnovější SSD disk WD Red SA500 NAS SATA SSD je navržený na míru potřebám uživatelů úložišť NAS a nabízí kapacitu od 500 GB až do 4 TB1 (platí pro 2,5palcový formát). Tento disk vytváří prostředí optimalizované pro 10GbE sítě a pro vyrovnávací paměti u systémů NAS a zajišťuje rychlejší přístup k často používaným souborům. Disk vykazuje vysokou odolnost v prostředích náročných na čtení a zápis dat, jak je vyžadováno u NAS úložišť v nepřetržitém provozu. Disk podporuje OLTP databáze, prostředí s více servery, renderování fotografií a zpracování videa v rozlišení 4K a 8K.

 

WD Red NAS Hard Drive

Nový HDD disk WD Red s kapacitou 14 TB1 doplňuje zmíněný WD Red SA500 NAS SATA SSD a je určen pro využití v systémech NAS s až osmi pozicemi pro disky. Ideální pro malé firmy i práci doma v nepřetržitém provozu. Disk dosahuje hodnot pracovního zatížení až 180 TB/rok*.

 

WD Red Pro NAS Hard Drive

WD Red Pro HDD, obdobně jako WD Red HDD, zvyšuje výkon systémů NAS s vysokým pracovním zatížením, má kapacitu až 14 TB1 a podporuje NAS s až 24 pozicemi pro pevný disk. Využívá technologii 3D Active Balance a umožňuje opravu chyb díky technologii NASwareÔ 3.0. Disk se také vyznačuje zvýšenou spolehlivostí.

Nejpopulárnější

To Top