AVMAG https://avmag.cz audio video magazine cz Wed, 16 Jun 2021 15:19:36 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7.2 63858194 Motorola Moto G30 – dobrá koupě s velkou výdrží https://avmag.cz/motorola-moto-g30-dobra-koupe-s-velkou-vydrzi/ Wed, 16 Jun 2021 15:19:36 +0000 https://avmag.cz/?p=4529 Motorola Moto G30 v kategorii mobilních telefonů s běžnou prodejní cenou kolem 4-5 tisíc korun nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon, dobré ovládání velkou kapacitu baterie a nechybí například makro objektiv či podpora NFC.

Jde o zařízení s Androidem 11 s prostředím My UX, což je výhoda především pro uživatele, kteří jsou konzervativní a soustředí se spíše uživatelskou stránku věci než na různé vychytávky, které bývají často spíše ku škodě než ku prospěchu. S čistým Androidem souvisí i fotoaplikace přímo od Google, což považujeme za plus. Patří mezi to lepší, co mohou uživatelé Androidu mít zdarma k dispozici a přitom si ji nemůžete jen tak stáhnout z Obchodu Play, není v něm totiž dostupná. Vyzkoušejte lze například režim jedné barvy, nebo natáčejte krátká videa pomocí režimu Cinemagraf, kdy se část obrazu zastaví. Aplikace umí zachytit okamžik, kdy se budou všichni usmívat nebo dejte gestem ruky najevo, že už jste připravení.

V telefonu jsou v základu jen Google a Motorola aplikace, jediným „bloatwarem“ je Facebook. Zajímavá je bezpečností aplikace ThinkShield pro ochranu před malwarem a phishingem. Mobil má také čtečku otisku prstů na zadní straně. Důležitou součástí výbavy je integrovaný Asistent Google, který má dokonce samostatné hardwarové tlačítko. Upozorní na naplánovanou schůzku, zjistí, jaké je právě počasí, nebo pustí váš oblíbený playlist. Motorola G30 podporuje placení pomocí technologie NFC.

Osmijádrový 11nm procesor Qualcomm Snapdragon 662 (4x Cortex-A73 a 4x Cortex-A53) na frekvenci 2 GHz a GPU GPU Qualcomm Adreno 610 s Antutu skóre 170 968. Uživatelská paměť je 128 GB, což je dnes takový solidní standard, určitě alespoň v této cenové kategorii, a 6 GB RAM, což považujeme za lepší standard. Mobil lze doplnit paměťovou kartou, a to až do kapacity 512 MB.

Displej je velký 6,5 palce, má rozlišení 1600 x 720 s poměrem stran 20 : 9, využívá technologii IPS a jeho jemnost je 269 PPI. Zde je třeba zmínit, že na jednu stranu takto velký mobil nemá FullHD rozlišení, což může někomu vadit a někomu ne, a na druhou stranu má nadprůměrnou obnovovací frekvenci 90 Hz, což přispívá k lepšímu vizuálnímu zážitku. Někteří uživatelé si jistě všimnou širšího okraje kolem displeje, který neprokrývá celou čelní plochu, a jeho poměr obrazovky k tělu je 82 %, především kvůli hluchému prostoru dole. Někomu to může vadit, někomu to může být jedno, záleží na osobních preferencích, má to svá pro (držení) i proti (rozměry a vzhled).

Na zadní straně jsou patrné celkem 4 čočky objektivů z nichž jeden je pro měření hloubky, takže k dispozici jsou tři zadní fotoaparáty, z toho jeden s rozlišením 64 MPix a jeden makro. Právě makro režim může být pro některé uživatele lákadlem, není úplně běžný a pokud někdo rád fotí broučky, kytičky a cokoliv miniaturního, určitě jej ocení. Světelnost zadních objektivů začíná od f/1.7 (hlavní 64 MP), 8MP ultraširoká má f2.2., 2MP makro má f2.4, u předního (nahoře uprostřed) je rozlišení 13MP a f/2.2. Natáčet video umí mobil „pouze“ v rozlišení 1920×1080, tedy ve FullHD, což je přesně to, v čem natáčí drtivá většina uživatelů naprostou většinu videí. Zvládá to přitom v rychlosti až 60 snímků za vteřinu, což se může hodit při zpomalovačkách.

 

Mobil má konektor USB C, v balení je 20 W adaptér s podporou rychlodobíjení (za 20 minut 12 hodin používání), kapacita baterie je nadstandardních 5000 mAh, takže vydrží při běžném využívání dva dny provozu a při zvýšeném vytížení samozřejmě bez problémů celý den. Při normálním používání budete mít na konci dne baterii plnou více než z poloviny.

Nechybí 3,5mm sluchátková zdířka (v horní části) a Bluetooth 5.0. Součástí balení je také rovnou průhledný silikonový ochranný obal, tělo samotné je plastové, ale ani vám to nepřijde, protože na něj hned nasadíte přiložený obal. Naopak v balení nejsou žádná sluchátka. Zajímavostí je přítomnost FM tuneru. Mobil podporuje DualSIM a nanoSIM, má také NFC čip, ale nemá 5G.

Rozměry zařízení jsou zhruba 165 x 76 x 9 mm při hmotnosti 197 gramů. Má voděodolný povrch, takže přežije déšť či sprchu, ale pád do bazénu už bude nad jeho síly, označení certifikace je IP52.

Zájemci by měli zvážit několik parametrů, kterými se odlišuje od průměru, pro někoho plusy a pro někoho i mínusy. Výhodou bude poměr cena/výkon a velká kapacita baterie a dobré ovládání. Pro někoho bude přínosem přítomnost makro objektivu nebo integrovaný Google Asistant, počítá se také podpora NFC. Naopak někoho může odradit nižší rozlišení displeje nebo nepřítomnost 5G. Za současnou běžnou koncovou prodejní cenu 4690 Kč s DPH dostane zákazník povedené zařízení s velmi dobrým poměrem cena/výkon.

]]>
4529
Motorola uzavřela partnerství pro bezdrátově napájenou technologii https://avmag.cz/motorola-uzavrela-partnerstvi-pro-bezdratove-napajenou-technologii/ Sun, 30 May 2021 10:29:49 +0000 https://avmag.cz/?p=4477 Společnost Motorola oznámila, že uzavřela partnerství se společností GuRu Wireless, Inc., globálním lídrem v oblasti přizpůsobitelných řešení bezdrátového napájení, s cílem zajistit bezdrátové napájení smartphonů Motorola.

Dnes se spoléháme na to, že nám naše smartphony pomohou vykonávat více činností a pomohou dělat věci lépe a rychleji než kdykoliv předtím. Požadujeme schopnosti jako flexibilita a přenositelnost pro lepší dostupnost, proto bezdrátová technologie ještě nikdy nebyla tak důležitá.

Výsledky transformační inovace společnosti Motorola poskytují nebývalou schopnost vyvíjet první smartphony, které budou napájené bezdrátově do metrové vzdálenosti využitím inovativní GuRu technologie.

„Ve společnosti Motorola neustále pracujeme na tom, abychom přinesli na trh inovace, které mohou zlepšit život našich spotřebitelů. S tímto řešením poskytneme pohled na svobodu a flexibilitu, kterou si mohou uživatelé vychutnat díky revoluční technologii bezdrátového napájení,“ uvedl Dan Dery, viceprezident společnosti Motorola. „Ve spolupráci s GuRu si představujeme vzrušující novou generaci bezdrátově napájených zařízení.“

Guru RF Lensing™ poskytuje zařízením watty výkonu na metry, přinášejíc spotřebitelským zařízením novou vlnu energie. Tato patentovaná technologie představuje revoluci ve spotřebitelských zkušenostech a pomáhá odstraňovat každodenní starosti s napájením. Patentované miniaturní modely společnosti GuRu umožní zařízením přesný přenos připojení na velké vzdálenosti. Společnosti Motorola a GuRu budou spolupracovat tak, aby odpovídaly přísným požadavkům společnosti Motorola na kvalitu a energetickou účinnost a bezpečnost.

„Inovace byly vždy součástí DNA společnosti Motorola. Společnost dlouhodobě obohacuje náš život ekosystémem inteligentních zařízení a řešení,“ řekl Florian Bohn, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti GuRu. „Jsme nadšení, že můžeme spojit síly s lídrem v oboru, jehož cílem je zlepšit spotřebitelskou zkušenost. Společně představíme skutečnou mobilitu pro přenosná inteligentní zařízení a senzory IoT.“

Spotřebitelé nadále požadují produkty, které nejenže drží krok s rušným životním stylem, ale řeší i jejich specifické potřeby, například technologická řešení nabízející přenositelnost bez kompromisů v oblasti funkčnosti.

]]>
4477
Oracle vylepšuje služby pro správu předplatného https://avmag.cz/oracle-vylepsuje-sluzby-pro-spravu-predplatneho/ Sat, 29 May 2021 12:58:02 +0000 https://avmag.cz/?p=4426 Oracle vydává aktualizace služby Oracle Advertising and Customer Experience (CX), která firmám umožňuje získávat přesnější informace o jejich vztazích se zákazníky a na základě nich zvyšovat jejich spokojenost s poskytovanými službami a navyšovat podíl pravidelných příjmů.

„Za posledních rok přijalo mnoho organizací obchodní model předplatného, díky němuž mohou zvýšit podíl opakujících se příjmů a zároveň zlepšit zákaznickou zkušenost,“ uvádí Katrina Gosek, viceprezidentka pro produktovou strategii ve společnosti Oracle. „Nejnovější aktualizace naší služby

Oracle Advertising and Customer Experience umožňují podnikům rychle řešit problémy, které by jinak mohly vést zákazníky k odchodu ke konkurenci, a podnikat kroky, které zvýší pravděpodobnost dlouhodobého kontraktu.“

Mezi nové funkce Oracle Advertising and Customer Experience patří:

 • Předpověď pravděpodobného problému: Obchodní zástupci získají nové možnosti, jak identifikovat problémy, které by mohly mít vliv na (ne)obnovení příslušného kontraktu, a budou moci přijímat včasná nápravná opatření k udržení zákazníka. Prediktivní model využívá umělou inteligenci a historické ukazatele k identifikaci hlavních faktorů, které mohou přispět k odlivu zákazníků.
 • Předpřipravené reporty o předplatném: Firmy mohou speciálně komunikovat se zákazníky, u nichž je riziko, že by mohli služby neprodloužit. Zároveň lze odměňovat věrné zákazníky. Předpřipravené reporty zahrnují seznamy nejdůležitějších zákazníků nebo produktů podle opakujících se měsíčních příjmů, seznamy nejčastějších upgradů a downgradů produktů a služeb, přehledy každoročně se opakujících příjmů, celkové hodnoty kontraktů nebo průměrné příjmy na zákazníka. Firmy mohou tímto způsobem získat lepší přehled o chování svých zákazníků.
 • Samoobslužné předplatné: Nová verze Oracle Advertising and Customer Experience umožňuje zákazníkům spravovat své předplatné – včetně sledování využívání a upgradu nebo downgradu služby – bez pomoci obchodního nebo servisního zástupce. Tato možnost zlepšuje zákaznickou zkušenost a současně snižuje náklady na podporu zákazníků.
 • Integrace logistiky služeb: Technici v terénu mohou snadno získat přístup k aktuálním nabídkám pro zákazníky (další služby, sazby, slevy apod.). Takové speciální nabídky zlepšují zákaznickou zkušenost.
]]>
4426
Nikon P1000 – jiná dimenze focení https://avmag.cz/nikon-p1000-jina-dimenze-foceni/ Sat, 29 May 2021 08:53:15 +0000 https://avmag.cz/?p=4410 Když se mi Nikon P100 dostal do ruky, a popsal jsem první dojmy známému. Odpověděl lakonicky: „Tohle je jiná dimenze focení.“ A taky že je! Má totiž takový rozsah zoomu, že s ním vyfotíte rodinnou sešlost v místnosti, pak zvířata v přírodě, a nakonec s ním můžete obrazně řečeno odletět na oběžnou dráhu Měsíce a snímat jeho krátery.

S Nikonem P1000 si fakt užijete hodně zábavy. První, na co jsem se onoho známého žertem zeptal bylo, jestli už vyfotil pihu té zrzky na druhém konci města. To prý sice ne, ale poslal mi takovou smršť neuvěřitelných fotek, že jsem samozřejmě musel začít s něčím podobným. Měsíc, protože byl zrovna úplněk, zvířata z dálky, espézetku auta, partnerku z několika set metrů jak se dloube v nose, a tak… Zrovna tu poslední fotku jsem ale musel se šťouchancem do žeber ihned smazat, ještě ve foťáku.

Jak ten Nikon P1000 vlastně vypadá

Fotograf Václav Křížek přesně vystihnul Nikon P1000 v recenzi, spíše popisu, na Foto Škoda. Takže abych nevymýšlel kolo, s jeho svolením cituji:

Hlavní rysy

 • 125x optický zoom f/2.8-8 (24-3,000mm ekv.35mm) s Nikkor ED členy
 • 16 Mpx 1/2.3″ snímač (velikost snímače 4,62 x 6,16 mm, plocha 0,28 cm2, crop faktor 5,6, oproti full fame 24 x 36 mm a ploše 8,6 cm2)
 • 4K Ultra HD video
 • Výklopný a otočný displej
 • Plná podpora SnapBridge přes Wi-Fi
 • Přehledný elektronický hledáček
 • Dobrý grip
 • Dedikované režimy pro pozorování přírody a měsíce
 • Hmotnost 1 415 g
 • Rozměry 146 x 119 x 181 mm

Dnešní doba je dokonalá a my máme díky moderním technologiím možnosti, o kterých se nám před 20 lety ani nezdálo. Obrovskou výhodu a zároveň využití vidím u tohoto fotoaparátu pro nadšené pozorovatele přírody, amatérské ornitology, myslivce, vědce apod. Na testování se mi nejvíce líbil moment, kdy jsem fotil produktové fotky zrcadlovkou a periferně viděl dva ptáky nad údolím. Rychle jsem hodil zrcadlovku do batohu a sundal P1000 ze stativu, abych pozoroval dva orly mořské, kteří sedli asi na 400 metrů vzdálený smrk a i přestože jsem byl tak daleko, mohl jsem díky fotoaparátu pozorovat, vyfotit a nahrát jejich odpolední siestu než zapadlo slunce. To vše bez toho, aniž bych je vyplašil. Pro tento jediný důvod bych neváhal s pořízením.

Komu Nikon P1000 Václav Křížek doporučuje?

 • ​nadšený pozorovatel přírody
 • myslivec
 • ornitolog
 • vědec
 • bezpečnostní služby

https://vaclavkrizek.cz

info@vaclavkrizek.cz

+420 777 415 381

(Zde konec části vypůjčené recenze od Václava Křížka.)

Co na Nikon P1000 ostatní?

Sjížděl jsem recenze i na dalších webech. Na ně se můžete podívat zde.

Weby prodejců – mezi největšími jde o Megapixel a Foto Škoda, jsem četl také.

Hodnocení na Megapixel.cz je zde

Na Foto Škoda je zmiňovaný popis od fotografa Václava Křížka zde

a recenze zde

Jedním z nejrespektovanějších zahraničních čistě recenzních webů je Dpreview.com, hodnocení Nikonu P1000 je zde

Některé polopravdy až nepravdy

Některými recenzemi se nenechte znervóznit. Už jen proto, že recenzenti a „hodnotitelé“, kteří si Nikonem P1000 ani necvakli, se v nich přiznávají k základním neznalostem fyziky a optiky. V některých se totiž objevily argumenty o difrakci. Nikon P1000 má prý „přemegapixelováno“ kvůli rozlišení 16 Mpx, a tím že prý ta difrakce bude vznikat – stačilo přece udělat 12 Mpx nebo dokonce jen 10 Mpx čip a bylo by to „lepší“. Jenže difrakce vzniká rozkladem světla na mřížce, v případě foťáku na (jediném) otvoru mřížky, a tím je clona. Difrakce vzniká už od nepaměti od clony cca 16 a vyšší; takže nemá s čipem nic společného. Tyto argumenty jsou až zábavné.

Dalším argumentem „hodnotitelů“ proti Nikonu P1000 je srovnávání s mobily, protože mají stejně velký čip. Používal jsem iPhone 4, 6 a 7 jsem, teď iPhone SE a Huawei P40 jsem měl také, takže o tom také trochu vím. Jedině snad Huawei P40 má 50násobný zoom, ale ten je však od určité úrovně jen digitální. Dodávám jen, že většina dobře fotících modelů je za obdobnou cenu.

Zvíře, ptáka na větší vzdálenost s mobilem prostě nevyfotíte, detaily stropu v chrámu Svaté Barbory v Kutné Hoře nebo katedrály v Chartres také ne. Zkoušel jsem s Huawei P40 „střelit“ zajíce na nějakých třicet metrů, a s tím digitálním padesátinásobným zoomem vyšel jak ze starého Minoxu na půlený 16mm film. Zkuste mobilem vyfotit auto z 300 metrů tak, abyste viděli ostře jeho SPZ…

Pravda je tedy samozřejmě v tom úžasném zoomu, kde se síla optiky Nikonu P1000 v plné míře projeví.

Jak se s ním vlastně fotí

Skoro po celý čas zápůjčky bylo v květnu 2021 tak hnusné počasí, že by psa ven nevyhnal, natož fotil a ještě k tomu nechal pršet na foťák. Menu je celkem srozumitelné.

Doslova mě ale rozštípalo měření expozice. Při bodovém měření měří (asi) přesně daný objekt, při poměrovém měření výborně vyrovná expozici po celé ploše snímku, viz dva snímky stromu v poli. Snímek, kde je obloha jednolitá, byl pořízen bodovým měřením, zatímco snímek s krásně vykreslenými mraky s poměrovým měřením.

Možnost zaostřit mimo střed zorného pole sice Nikon P1000 nemá, ale při větších ohniskových vzdálenostech jste stejně rádi, když ten střed vůbec trefíte. Proto má také u objektivu tlačítko, po jehož stisku zoom sjede na nižší nastavenou ohniskovou vzdálenost, objekt si vystředíte a zoom znovu sám vyjede. Pak to chce hned zaostřit a pálit.

Abyste si Nikon P1000 dokonale užili, chce to většinou stativ, nebo alespoň monopod. Bez toho něj si jeho „vyšší dimenze“ moc neužijete. Alespoň ne tak dokonale, zejména u ohnisek větších než 200 mm, což je hraniční pro udržení z ruky.

Nějaké nevýhody?

Vzhledem ke konstrukci přístroje je upínací šroub na stativ na těle foťáku a nikoliv na objektivu, takže má tendenci se klopit k zemi. Objektiv je asi fakt ze skel a ne z plastů… Jde o kompromis, stejně jako volba čipu 1/2,3“ kvůli dosažení obrovského zoomu.

Jeho mohutná optika asi taky trochu „žere světlo“, takže zaostřit na vzdálenější nebeská tělesa (Jupiter) už moc nejde. Tohle jsem sám ani nezkoušel, to ten můj známý.

Jinak promiňte nedokonalosti mých fotek, lepší jsou určitě v jiných, zde uvedených recenzích. Jak od Václava Křížka na Foto Škoda, tak na Dpreview.com (jen jestli jsou fotky například na Dpreview opravdu z Nikonu P1000). S humornou nadsázkou totiž už dlouho říkám, že moje umění fotografie spočívá v umění utrácet za fototechniku. Když ale tohle pronesu před jinými fotografy, téměř vždy chápavě sklopí hlavu a usmívají se pod fousy se mnou. Jde totiž o „pacienty“ podobného ražení, protože klapnutí závěrky, to je prostě sex!

Je ten velký formát vždy nutný?

Na čem si fotky vůbec prohlížíme, většinou z dovolené? Na mobilu, na monitoru, zřídka už na televizi (nemáme kablík, nejde to propojit…). Asi tak jedno promile z nás si je prohlíží na projektoru a ještě méně lidí si je nechá vytisknout na větší formát. Doma mám na zdi pár fotek z full-framu od Petra Strbačky (České Švýcarsko, Toskánsko, benátská maska), po jedné od Jaroslava Kortuse (kostelík v Norsku), Garika Avanesjana (benátské masky) a z digitalizovaného filmu 6×6 od Františka Zemena (dudák Smetka). Všechno ve velkém formátu na plátně, kde se ostré přechody trochu rozjedou, takže o nějaké původně brilantní ostrosti z full-framu nebo filmu 6×6 nemůže být ani řeč. Asi si proto zkusím nějakou fotku z Nikonu P1000 také zvětšit a nechat vytisknout na plátno, je to velmi milosrdný podklad. A na lepší kvalitu zblízka mi pak zase stačí lehoučká Leica X2 s APS snímačem.

Pro koho ještě je?

Stalo se vám někdy, že jste byli na výletě, daleko, daleko od domova, kam už se stěží ještě někdy podíváte? Zrovna tohle se mi kdysi stalo ve Francii nad Grand Canyonem du Verdon a později i ve Valées de Merveilles! Vyfotit si něco na druhém svahu údolí, na skále, ale nevede tam cesta, není čas tam dojít, dojet?

Asi bych si nebral Nikon P1000 na vícedenní horskou túru, kdy počítám s každým gramem (a dnes zesláblý po všech těch lockdownech domácím vězením už tuplem ne). Nejsem ani Vilém Heckel, který stoupal s horolezci do oblak a kromě běžné výbavy ještě ověšený těžkými foťáky na svitkový film 6×6, to si radši vezmu do kletráku o plechovku piva navíc. Avšak na víkend na Brdy nebo Českou Kanadu pod širák, to bych ho už unesl (a taky pořádně užil). Na jednodenní výlet, na dovolenou auťákem pod stan, natož camperem, to rozhodně!

Takže mě ten malý čip 1/1,23“ a kvalita jeho podání vůbec neuráží, protože se tam, kde jsem vlastně ani nebyl, můžu díky jeho přiblížení dívat znovu a znovu, až do bezvědomí. A tak tedy: „Vovovo, vo tom ten Nikon P1000 je“!

Další kultovní Nikon?

Kultovním modelem Nikonu se stal bezpochyby Nikon F1. Poprvé jsem ho viděl ve filmu Zvětšenina od Antinioniho (The Blow up) s Davidem Hemmingsem, který naprosto perfektně zahrál profesionálního fotografa. Tehdy se s tím ještě dalo uživit výborně…

Nikon P1000 se mi líbil už při uvedení na trh a říkal jsem si, že na tom asi něco bude. Když se mi nakonec dostal do ruky, byla to pravda. Naplňuje vše, k čemu byl zkonstruován. Jde o zcela ojedinělý foťák a rozhodně má náběh také se stát kultovním. Nikon P1000, to je takt jiná dimenze focení, a zdá se, že nejen pro mě. Jen doufám, že všechny ty „smrtfouny“ zrovna tuhle kategorii foťáků nezabijí.

Fotky

Měsíc při úplňku

„Povinná“ fotka měsíce – Nikon P1000 jsem měl k dispozici krátce před megaúplňkem, naštěstí bylo jasno, akorát vítr. Vylezl jsem se stativem na balkon a cvakal jak o život.

Auto

Auto z nějakých 300 metrů – takhle čitelnou značku auta z výřezu z full framu bych rád viděl na podobnou vzdálenost, nebo z mobilu. Propagační fotky z Leica Q se sice na nějakém propagačním materiálu s výřezy jejího full-framu „prsily“, ale že by FF s širokáčem tahle zvládl rozpoznat SPZ auta? Tomu nevěřím, zoom je zoom.

Letadla

Tohle jsem pálil z ruky a stěží se trefil, ale dal jsem je.

Ještěd z kotliny Vratislavic

V odpoledním oparu to prostě nejde, navíc se na Ještěd hnaly další deště.

Nikon P1000 na stativu

Autor s Nikonem P1000 na stativu – foceno iPhonem SE

Ferda

Roční štěňátko bernského salašnického, zatím „jen“ něco málo přes 50 kilo. Foceno bodovým měřením expozice.

Temelín z 35 kilometrů

„Můj“ strom

Fotka s vykreslenými mraky byla pořízena s poměrovým měřením expozice.

 

]]>
4410
TCL 20L prý můžete sledovat i se slunečními brýlemi https://avmag.cz/tcl-20l-pry-muzete-sledovat-i-se-slunecnimi-brylemi/ Wed, 26 May 2021 10:11:34 +0000 https://avmag.cz/?p=4467 Společnost TCL začala na českém trhu prodávat třetí smartphone z letošní řady TCL 20 s označením TCL 20L. Ten doplňuje entry model TCL 20 SE a letošní vlajkovou loď TCL 20 Pro 5G. Novinka je vybavena 6,67palcovým displejem vlastní výroby s Full HD+ rozlišením, který využívá technologii kruhové polarizace certifikovanou organizací TÜV Rheinland. Díky tomu lze obrazovku sledovat ve věrných barvách i s nasazenými slunečními brýlemi.

Telefon disponuje sestavou čtyř objektivů v čele s 48Mpx snímačem. Vylepšení fotografií a videa zajišťuje nová generace technologie NXTVISION, jejímž prostřednictvím se obraz v reálném čase optimalizuje tak, aby na něm co nejlépe vynikly barvy, jas a kontrast. Díky této klíčové technologii nabízí smartphone kvalitnější obraz a také zvýšenou úroveň ochrany očí, protože snižuje vyzařování modrého světla. O výkon se stará osmijádrový procesor od Qualcommu a dlouhou výdrž zajištuje baterie s kapacitou 5000 mAh. Smartphone TCL 20L je dostupný v barevných variantách Luna Blue (modrá) a Eclipse Black (černá) za 5990 Kč DPH.

TCL 20L nabízí 6,67palcový displej s průstřelem a rozlišením Full HD+. Displej využívá technologii kruhové polarizace certifikovanou organizací TÜV Rheinland. Díky tomu uvidíte obraz vždy perfektně a v přirozených barvách, a to i s nasazenými slunečními brýlemi. Displej zabírá 91 % čelní strany zařízení a jeho obraz vylepšuje technologie NXTVISION a adaptivní jas. Maximální jas 500 nitů garantuje výbornou čitelnost na slunci, minimální jas 1 nit zase pohodlné prohlížení obrazovky v noci. Nechybí ani řada obrazových režimů, jako jsou černobílý, režim čtení nebo komfortní režim.

Smartphone obsahuje všestranný čtyřnásobný fotoaparát. Hlavní snímač má rozlišení 48 Mpx a disponuje dvojnásobným bezztrátovým zoomem. Super noční režim zajistí kvalitní záběry v noci vylepšené umělou inteligencí. Širokoúhlý 8Mpx fotoaparát oceníte při focení skupin lidí nebo krajiny. Makro kamera i hloubková čočka nabízejí 2Mpx rozlišení.  Nechybí ani 16Mpx selfie kamera pro kvalitní autoportréty v noci.

TCL 20L obsahuje 4 GB operační paměti v kombinaci se 128GB úložištěm. To je možné rozšířit až o další 1TB díky podpoře microSD karet. Zařízení vydrží díky baterii o kapacitě 5000 mAh při běžném zatížení dva dny bez nabíjení, a proto se nemusíte obávat, že by vám v nevhodnou chvíli došla energie. Telefon podporuje rychlé nabíjení a jeho výdrž prodlužuje i funkce Smart Manager pro chytrou správu energie. Design zadní strany s nano vzorem 3D Super Sagitta poskytuje skvělý úchop a prakticky umístěný boční snímač otisků prstů se postará o rychlé a bezpečné odemčení telefonu.

Model TCL 20L je stejně jako ostatní smartphony z řady TCL 20 verifikován společností Google jako zařízení Android Enterprise Recommended. To znamená, že zařízení je doporučeno Googlem k firemnímu využití. Program Android Enterprise Recommended zavádí osvědčené postupy a obecné požadavky. Zařízení musejí projít důkladným testovacím procesem prováděným společností Google. Každé zařízení s verifikací Android Enterprise Recommended splňuje požadavky na výkon, konzistenci a bezpečnostní aktualizace pro firemní segment.

 

]]>
4467
Nový moto g20 https://avmag.cz/novy-moto-g20/ Tue, 25 May 2021 10:25:22 +0000 https://avmag.cz/?p=4474 Společnost Motorola představila nový špičkový telefon moto g20 vybavený pokročilým systémem čtyř fotoaparátů, displejem o rozlišení HD+ s obnovovací frekvencí 90 Hz a baterií s mimořádně dlouhou výdrží. Hledáte spolehlivý výkon a možnost pořídit skvělé fotografie v každé situaci? Nyní můžete.

Systém čtyř fotoaparátů, kterým je telefon moto g20 vybavený, pomáhá zachytit ostřejší fotografie i při slabém světle a zářivé noční záběry. Můžete tedy fotografovat za jakéhokoli světla, nemluvě o působivých portrétech s příjemně rozostřeným pozadím nebo mimořádně detailních záběrech zblízka na profesionální úrovni. Hlavní snímač o rozlišení 48 MP využívá technologii Quad Pixel, která zajišťuje čtyřnásobně lepší citlivost při slabém světle a zajišťuje, že vaše snímky budou ostré a zářivé i ve tmě. S širokoúhlým objektivem s extrémně krátkou ohniskovou vzdáleností se do záběru vejde 4x více – to je ideální pro fotografování krajiny. Samostatný fotoaparát Macro Vision umožňuje pořizovat mimořádně detailní snímky z velmi krátké vzdálenosti. Díky snímači hloubky ostrosti, který automaticky rozmazává pozadí, můžete běžné fotografie přeměnit na profesionálně vypadající fotografie. Navíc můžete díky přednímu 13MP fotoaparátu posunout svá selfie na novou úroveň. Vysoce světelný objektiv propouští dostatek světla ve dne i v noci, aby vaše autoportréty byly vždy dokonale čisté a prokreslené.

Před nahráním na Instagram si můžete své nejlepší fotografické úlovky prohlédnout na skvělém 6,5” HD+ displeji Max Vision. Ten nabízí širokoúhlý obraz s poměrem stran 20:9 a díky obnovovací frekvenci 90 Hz je na něm posouvání zcela hladké s menším zpožděním.

S moto g20 získáte na jedno nabití výkon na více než dva dny s obrovskou 5 000 mAh baterií. Ať už streamujete hudbu, sledujete videa nebo hrajete své oblíbené hry, můžete si užít celý víkend plný zábavy, aniž jste ho museli nabíjet. S moto g20 máte svobodu žít svůj život naplno bez obav o výdrž baterie.

moto g20 poskytuje potřebný výpočetní výkon z přizpůsobeného osmijádrového procesoru, který nabízí o 38 % lepší grafický výkon³. Nárůstu výkonu si všimnete při hraní her, sledování filmů nebo natáčení videa, to vše bez nadměrné zátěže baterie díky 4 GB RAM nejnovější generace. Interní úložiště o kapacitě 64 GB poskytuje dostatek prostoru pro všechny vaše soubory. Pokud vám to nebude stačit, můžete úložiště rozšířit až o 1 TB pomocí paměťové karty microSD.

Užívejte si zcela hladký běh veškerého softwaru pokaždé, když vezmete telefon do ruky. Android 11 je optimalizovaný pro váš způsob užívání telefonu – je intuitivnější, bezpečnější a osobnější. Nová verze operačního systému od Google nabízí lepší správu konverzací a zpráv v aplikacích, zdokonalenou kontrolu nad připojenými zařízeními a širší možnosti ochrany soukromí. Android 11 také fanouškům Moto přináší lepší funkce pro usnadnění přístupu, včetně rychlejšího a snáze použitelného hlasového asistenta a asistentem podporovaných zkratek.

moto g20 nabízí zcela nový zážitek – úchvatné snímky za všech situací, chytřejší a výkonnější procesor pro lepší výkon, více prostoru pro uložení toho, co je pro vás důležité, a větší baterii, která vám poskytne energii během dne.

]]>
4474
V Evropě začínají předobjednávky Full Array LED televizoru Sony BRAVIA XR MASTER Series Z9J 8K https://avmag.cz/v-evrope-zacinaji-predobjednavky-full-array-led-televizoru-sony-bravia-xr-master-series-z9j-8k/ Mon, 24 May 2021 20:22:05 +0000 https://avmag.cz/?p=4520 Ve vybraných evropských zemích se nyní otevírá možnost předobjednat si televizory Sony BRAVIA XR Z9J 8K HDR Full Array LED. Tyto špičkové televizory jsou součástí řady BRAVIA XR a mohou se pochlubit novým procesorem Cognitive Processor XR™, který využívá zcela novou metodu zpracování, jež předčí konvenční AI. Tato metoda byla navržena tak, aby napodobovala způsob, jak lidé vidí a slyší. Televizory Z9J, které nesou označení řady MASTER Series, splňují přísná kritéria nejlepších inženýrů společnosti Sony a mění nádherné záběry v realitu.

Když se na něco díváme, nevědomky se soustředíme na určité body. Kognitivní procesor XR založený na kognitivní inteligenci rozděluje obrazovku na mnoho zón a detekuje, kde je „ohnisko“ obrazu. Běžně používaná umělá inteligence (AI) ale dokáže detekovat a analyzovat pouze jednotlivé obrazové prvky, jako je barva, kontrast a detaily. Nový kognitivní procesor XR dokáže provádět křížovou analýzu řady prvků najednou, stejně jako to dělá náš mozek. Všechny prvky jsou tímto způsobem upraveny ve vzájemné korelaci. Díky tomu dosahuje tato technologie nejlepšího konečného výsledku, takže scéna je celkově synchronní a působí realisticky – a to je něco, čeho běžná umělá inteligence nemůže dosáhnout.

Kognitivní procesor XR také dokáže analyzovat polohu zvuku v signálu, takže zvuk přesně odpovídá dění na obrazovce. Kromě toho převádí jakýkoli zvuk na 3D prostorový zvuk tak, aby poskytl co nejreálnější a pohlcující zvukovou scénou. Učí se, analyzuje a zpracovává nebývalé množství dat a inteligentně optimalizuje každý pixel, snímek a scénu pro nejrealističtější obraz a zvuk, jaký kdy společnost Sony nabízela.

HDR Full Array televizory BRAVIA XR řady MASTER Series Z9J 8K vám umožní vychutnat si obsah v kvalitě 8K, který působí realisticky, dojmem skutečné hloubky a přirozenosti. Revoluční procesor společnosti Sony využívá analýzu lidské perspektivy ke křížové analýze a optimalizaci stovek tisíc prvků v jediném okamžiku. V kombinaci s precizností Full Array LED panelu vystupují obrázky z obrazovky díky hluboké černé a ultra jasnému světlu. Nositelem minimalistického kompaktního designu je jednolitá skleněná tabule, která obklopuje obrazovku, je přirozeně elegantní a zajistí, aby se diváci soustředili na obraz, aniž by je cokoli rušilo. Z9J je televizor, který vypadá a zní krásně, ať už je umístěn na stojanu, nebo na zdi.

HDR Full Array televizory BRAVIA XR MASTER Series Z9J 8K jsou vybaveny exkluzivní službou BRAVIA CORE™. Uživatelé si mohou vychutnat výběr nejnovějších prémiových a klasických titulů SPE a největší kolekci IMAX Enhanced, které jsou předinstalované ve všech nových modelech BRAVIA XR. BRAVIA CORE je první službou v odvětví, která využívá technologii Pure Stream a dosahuje téměř bezztrátové kvality ekvivalentní k UHD BD se streamováním až 80 Mb / s.

Televizor Z9J je skvělým řešením i pro hráče a poskytuje podporu několika funkcí HDMI 2.1, jako je 4K 120 sn. / s, VRR a ALLM, pro plynulé a pohotové hraní při připojení ke konzoli nové generace.

]]>
4520
Smartphone TCL 20 Pro 5G má Android 12 v betaverzi https://avmag.cz/smartphone-tcl-20-pro-5g-ma-android-12-v-betaverzi/ Sun, 23 May 2021 10:10:01 +0000 https://avmag.cz/?p=4464 Značka mobilních zařízení TCL oznámila na vývojářské konferenci Google I/O dostupnost operačního systému Android 12 Developer Preview Program (Beta verze Androidu 12) pro letošní vlajkový model TCL 20 Pro 5G. Znamená to prohloubení dříve oznámené spolupráce TCL se společností Google v rámci programu Android Enterprise Recommended a také jasný závazek poskytovat uživatelům rychlý a snadný přístup k nejnovějším aktualizacím a funkcím softwaru operačního systému Android ve svých mobilních zařízeních.

„Jsme potěšeni, že jsme mohli v rámci vývojářské konference Google I/O představit smartphone TCL 20 Pro 5G, a demonstrovat naše pevné partnerství se společností Google při zapojení do programu Developer Preview Program (DPP),“ uvedl Aaron Zhang, výkonný ředitel společnosti TCL Communication. „Android komunita je pro značku TCL velmi důležitá. Zapojení do DPP nám nabízí možnost vyzkoušet si nové funkce pro lepší stabilitu, kompatibilitu a konektivitu. Současně je pro nás velmi cenná i zpětná vazba vývojářské komunity.“

Developer Preview Program pro Android 12, tedy nejnovější verze operačního systému Android, nabízí řadu nástrojů pro vývojáře, které vylepšují uživatelské prostředí a poskytují ideální podmínky pro předběžné testování a vývoj v rámci vytváření a optimalizace platformy. Vzhledem k tomu, že se jedná o beta software, není tato verze určena pro širokou veřejnost. Má oslovit zejména vývojáře a ty, kteří mají rádi inovace.

Značka TCL oficiálně vstoupila na celosvětový trh chytrých telefonů v lednu 2020 na veletrhu CES. Její letošní vlajkový model TCL 20 Pro 5G byl představen v dubnu 2021. Je vybaven vlastním uživatelským rozhraním TCL UI 4.0, a přinesl mnoho vlastních softwarových vylepšení, které se týkají práce na více obrazovkách, vylepšení obrazu, uživatelského rozhraní, zabezpečení a ochrany soukromí, fotoaparátů i dalších pokročilých funkcí.

]]>
4464
Devět výrobků Nikon získalo cenu Red Dot Award Product Design 2021 https://avmag.cz/devet-vyrobku-nikon-ziskalo-cenu-red-dot-award-product-design-2021/ Fri, 21 May 2021 10:06:00 +0000 https://avmag.cz/?p=4462 Devět výrobků Nikon získalo cenu „Red Dot Award: Product Design 2021“ – včetně vlajkové lodi v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek, fotoaparátu D6, a fotoaparátů mirrorless druhé generace, přístrojů Z 7II a Z 6II.

Byly přihlášeny výrobky z přibližně 60 zemí, které byly hodnoceny porotou uznávaných odborníků na design z celého světa. Výrobky byly posuzovány na základě parametrů, jako je míra inovace, funkčnost, ergonomie a odolnost.

Vítězné výrobky budou představeny na online výstavě pořádané od 21. června 2021. Výrobky budou představeny rovněž na speciální výstavě „Design on Stage“, která bude zahájena 22. června 2021 v muzeu Red Dot Design Museum v německém Essenu.

Digitální jednooká zrcadlovka Nikon D6 formátu FX

Fotoaparát D6 je vlajkovou lodí digitálních jednookých zrcadlovek Nikon. Přístroj nabízí potřebné parametry profesionálním sportovním fotografům a fotoreportérům a umožňuje jim dosahovat nejlepších možných výsledků – navíc s podporou nejvýkonnějšího systému automatického zaostřování v historii firmy Nikon. V kombinaci s rozsáhlou řadou objektivů NIKKOR F jsou tak fotografové schopni přesněji zachycovat rozhodující, neopakovatelné okamžiky s větší přesností.

Fotoaparáty mirrorless Nikon Z 7II a Nikon Z 6II formátu FX, multifunkční Battery Pack MB-N11

Přístroje Z 7II a Z 6II jsou druhou generací fotoaparátů mirrorless a jsou pokračováním modelů Z 7 a Z 6, které využívají nový bajonet Nikon Z s velkým průměrem. Díky využití dvou obvodů EXPEED 6 se zvýšila spolehlivost a operativnost přístrojů, což se projevilo na nárůstu počtu snímků v jedné sérii při použití sériového snímání, a k dispozici jsou rovněž dva sloty pro paměťové karty, které byly uvedeny na základě požadavku uživatelů.

Multifunkční Battery Pack MB-N11, ideální pro fotografování na výšku, zvyšuje počet dostupných snímků a současně zaručuje jistější a komfortnější držení fotoaparátu. Multifunkční Battery Pack MB-N11 podporuje systém výměny baterií za chodu a je vhodný pro dlouhodobé používání fotoaparátu, například při záznamu videa nebo při pořizování snímků pro časosběrná videa.

Řada objektivů NIKKOR Z se světelností f/2,8 a zoomem pro fotoaparáty mirrorless

NIKKOR Z 14–24 mm f/2,8 S, NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S a NIKKOR Z 70–200 mm f/2,8 VR S jsou objektivy se zoomem, které se vyznačují vysokou světelností f/2,8 uchovávanou v celém rozsahu ohniskových vzdáleností objektivů. Využití upevňovacího bajonetu s velkým průměrem zvýšilo všestrannost při konstrukci objektivů a vedlo k výraznému zvýšení optické výkonnosti. Uvedené objektivy pokrývají široké rozmezí ohniskových vzdáleností – 14 mm až 200 mm – a rozšiřují tvůrčí možnosti u širokého rozmezí motivů od krajin a portrétů až po zvířata v přírodě.

Dalekohled 10×25 STABILIZED

Dalekohledy 10×25 STABILIZED jsou první kompaktní dalekohledy Nikon vybavené funkcí stabilizace obrazu. Kompaktní a lehké sklopné tělo dalekohledů s dvoukloubovým závěsem je vhodné nejen pro dlouhodobé použití, ale lze je rovněž snadno držet pouze v jedné ruce.

Studentský mikroskop ECLIPSE Ei

Studentský mikroskop ECLIPSE Ei je zkonstruován tak, aby umožňoval intuitivní ovládání a poskytoval lepší zážitek při výuce. Jeho online průvodce poskytuje rychlý a snadný přístup k výukovým příručkám a umožňuje studentům nezávislé učení.

]]>
4462
Získejte ze života více s moto g30 a moto g10 https://avmag.cz/ziskejte-ze-zivota-vice-s-moto-g30-a-moto-g10/ Thu, 20 May 2021 10:20:22 +0000 https://avmag.cz/?p=4470 V tomto rychle se měnícím světě pokračuje společnost Motorola v transformaci technologií a posouvání hranic odvětví. Dnes vstupuje do nové éry v rámci své série moto g – představuje dva nové smartphony, které ztělesňují poslání společnosti přinášet do střední třídy výjimečnou hodnotu, prémiové funkce a zážitky, jako jsou vynikající kamerové systémy a hvězdný výkon na dosah ruky. Představujeme modely moto g30 a moto g10, oba vybavené jedinečnými výhodami, které překonají další telefony střední třídy a které jsou vybaveny bateriemi s dlouhou výdrží, aby si zákazníci mohli tyto pozvednuté zážitky vychutnat bez obav.

Nový moto g30 kombinuje nepřekonatelný kamerový systém a neuvěřitelný zážitek ze sledování s ještě větším úložným prostorem. Systém čtyř kamer s rozlišením 64 MPx a vysokým rozlišením poskytuje ostřejší a jasnější snímky ve vysokém rozlišení, díky kterým pozvednete obsah ze všech úhlů. Technologie Quad Pixel zaručuje, že vaše snímky budou ostré a jasné díky čtyřnásobné citlivosti na slabé světlo. Také můžete přepnout do režimu Nočního vidění a získat živé fotografie s ohromující čistotou a přesnějšími barvami. 118° ultraširokoúhlý objektiv do rámečku pojme 4x více ve srovnání se standardním 78° objektivem, aby zachytil život přesně tak, jak ho vidíte. Speciální kamera Macro Vision vás dostane 4x blíže k objektu, takže uvidíte drobné detaily, které by vám jinak u standardního objektivu chyběly – ať už je to snímek přírody nebo detail vašeho oblíbeného jídla. Rozostřit pozadí svých fotografií pomocí nastavitelné intenzity pro profesionálně vypadající portréty pomocí snímače hloubky. Pořizujte také selfie vhodné na Instagram ve dne i v noci díky selfie kameře s rozlišením 13 MPx.

Oživte své hry, filmy a videohovory na úžasném 6,5-palcovém displeji Max Vision HD+. S obnovovací frekvencí 90 Hz, kterou obvykle získáte pouze ve vlajkových telefonech, zaznamenáte menší zpoždění a plynulejší sledování, abyste dosáhli naprosto pohltivý zážitek ze sledování… S vestavěným úložištěm 128 GB budete mít dostatek prostoru na fotografie, filmy, písně, aplikace a oblíbené hry. Pokud budete někdy potřebovat více, můžete úložiště pomocí karty microSD rozšířit až na 512 GB.

Žijte svůj nejlepší život bez obav o svou výdrž baterie. Obrovská baterie s kapacitou 5000 mAh v moto g30 vám poskytne více než dva dny výdrže na jedno nabití. Nabíječka TurboPower vám poskytne až 12 hodin výdrže baterie za 20 minut nabíjení, takže už nikdy nebudete muset čekat na potřebný výkon.

Mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 662 zvyšuje výkon, takže můžete bez námahy upravovat, rychle sdílet a užívat si hry a videa s plynulou a živou grafikou. Navíc se až s 6 GB pamětí RAM můžete pohybovat mezi aplikacemi tam a zpět, aniž byste ztratili rytmus.

Díky neuvěřitelnému systému čtyř kamer s rozlišením 48 MPx můžete s moto g10 snadno pořizovat ostřejší snímky při slabém osvětlení, živé noční snímky, nádherně rozmazané portréty a neuvěřitelně detailní záběry zblízka. Díky technologii Quad Pixel a režimu Noční vidění vyniknou všechny fotografie. K dispozici máte navíc všestranný ultraširokoúhlý objektiv, fotoaparát Macro Vision a snímači hloubky, jakož i při moto g30, díky kterým bude obsah skutečně vynikat.

Pociťte svobodu fungování během dvou dnů na jedno nabití3 díky baterii s dlouhou výdrží a kapacitou 5 000 mAh. To znamená množství hodin streamování hudby a videí nebo procházení webových stránek bez obav.

Uložte si potřebný obsah se 64 GB vestavěného úložiště a nechte si prostor na ještě více díky až 512 GB rozšířené kapacitě dostupné prostřednictvím karty microSD.

Každodenní zážitky, jako je fotografování nebo používání asistenta Google, jsou svižnější, když jsou poháněny umělou inteligencí v mobilní platformě Qualcomm Snapdragon 460. Vychutnejte si zvýšený výkon, který vykresluje grafiku rychleji, aniž by se snižovala výdrž baterie, a to díky 4 GB RAM nejnovější generace.

Úžasný 6,5-palcový displej Max Vision HD+ finišuje neuvěřitelný zážitek ze zábavy. Poměr stran 20:9 a poměr obrazovky k tělu až 85% se spojuje pro maximální prohlížení a aktivnější oblast od okraje po okraj s rychlými odezvami a klepnutí nebo tahy tak poskytují nepřekonatelný pohlcující zážitek ze sledování.

Moje uživatelské prostředí od Motorola je komplexní set nástrojů, který vychází z Androidu od Googlu a umožňuje uživatelům posunout hudbu, videa, hry a témata zařízení na vyšší úroveň pomocí vlastních nastavení. Kromě gest, které jsou fanoušky Motorola tak oblíbené (rozsvícení baterky jednoduchým gestem pohybu ruky nebo spuštění fotoaparátu otočením zápěstí), umožňuje nové projetí (swipe) prstem rozdělit obrazovku na dvě části a dělat více věcí najednou. Sledujte video a chatujte s přáteli současně nebo pracujte na více listech a dokumentech současně.

Moje uživatelské prostředí nestojí v cestě čistému zážitku ze systému Android, takže si uživatelé mohou vychutnat plný výkon systému Android 11 bez neohrabaných softwarových skinů nebo duplicitních aplikací. Prozkoumejte lepší správu konverzací v aplikacích na zasílání zpráv, vylepšenou kontrolu nad připojenými zařízeními a praktičtější přístup k ochraně údajů v této vzrušující aktualizaci od společnosti Google. Android 11 také přináší fanouškům Moto nové a vylepšené funkce dostupnosti, včetně rychlejšího a lehčího hlasového přístupu a zkratek ovládaných asistentem.

]]>
4470