IT

Western Digital rozšiřuje produktovou řadu WD Purple

Společnost Western Digital oznámila rozšíření produktové řady WD Purple o pevný disk s nejvyšší kapacitou v odvětví 18 TB*, který je určen pro kamerové dohledové systémy DVR a NVR a pro zařízení poskytující analytické zpracování dat. Dále bylo oznámeno uvedení paměťové karty WD Purple SC QD101 microSD s kapacitou 1 TB* určené pro kamery podporující umělou inteligenci. Tyto nové produkty umožní zákazníkům navrhovat a sestavovat řešení pro celou řadu pracovních zatížení u chytrého videa. Stále více se v tomto odvětví využívá hluboké učení a analytické zpracování dat, všechny disky řady WD Purple díky své optimalizaci napomáhají v minimalizaci ztrát snímků a nežádoucí pixelace, vylepšují celkové přehrávání záznamu a posilují streamování u pracovní zátěže v nepřetržitém provozu 24/7 – od nahrání záznamu přes jeho uložení a dlouhodobé zálohování.

 

Komerční stavby, veřejný prostor a samospráva, všechny firmy zrychlují využívání umělé inteligence (AI) a hlubokého učení, aby umožnily rozvoj automatizace a zvýšily efektivitu, která nakonec pomůže vytvořit bezpečnější a lepší prostředí pro zaměstnance, zákazníky a občany. Algoritmy hlubokého učení, hlad po datech vytvořený špičkovými ekosystémy a internetem věcí vyžadují vyšší rozlišení pro lepší přesnost a zvyšují potřebu ukládací kapacity v kamerách a zařízeních NVR. V nedávno zveřejněné zprávě společnosti Omnia (Video Surveillance & Analytics Intelligence Service, červenec 2020) se uvádí, že dodávky kamer podporující algoritmy hlubokého učení porostou ve složené roční míře růstu za pětileté období 2019 – 2024 o 67 %, zařízení NVR podporující analýzu dat s využitím analýz hlubokého učení porostou o 37 %, současně dodávky zařízení pro analýzu videa porostou o 43 %. Navíc výzkum zadaný společností Western Digital v roce 2020 zjistil, že 76 % firem a společností přijímá stále rostoucí roli umělé inteligence a analýzy video záznamů v jejich nasazení a používání.

 

Za hranice možností hardwaru

Firmware, který používá Western Digital u svých HDD disků WD Purple pro optimalizaci a správu dat, hraje klíčovou roli ve vylepšování systémových možností a také ve správě a řízení aplikací pro chytré video podporující umělou inteligenci. Tato kombinace napomáhá zákazníkům zlepšit výkon, spolehlivost a odolnost a dosáhnout celkově lepšího operačního výkonu a také snížit celkové náklady na vlastnictví. Technologie Western Digital AllFrame™ u pevných disků WD Purple poskytuje extenzivní ukládání do vyrovnávací paměti a streamování, a chrání tak záznam před ztrátou dat a udržuje bezpečné streamování. Řešení využívající analytický software  Western Digital Device Analytics™ pro pevné disky zajišťuje monitorování a analýzu stavu disku a umožnuje uživatelům odhalit problémové podmínky provozu disku a poskytuje návod, jak problém odstranit ještě před případnou poruchou.

 

Pevný disk WD Purple 18 TB HDD 

Nový pevný disk WD Purple 18 TB s nejvyšší kapacitou v odvětví disků pro dohledové kamerové systémy je navržen pro zařízení NVR a aplikace pro analýzu videa a také pro zařízení podporující jednotku GPU pro zajištění videozáznamu v reálném čase a pro jeho následnou analýzu. Nový pevný disk s kapacitou 18 TB nabízí o 28 % více kapacity než předchozí generace a má dostatek ukládací kapacity pro zálohování videozáznamu, poskytování referenčních snímků i metadat a také pro podporu efektivnějšího využití umělé inteligence. Pevné disky WD Purple jsou nyní k dostání v kapacitách 8 až 18 TB, mají technologii AllFrame, která podporuje záznam až ze 64 kamer s HD rozlišením a dalších 32 streamovacích kanálů pro analýzu dat s využitím hlubokého učení.

 

Paměťová karta WD Purple SC QD101 1TB microSD

Nová paměťová karta WD Purple 1 TB microSD  je navržena pro kamery, které podporují umělou inteligenci, bezpečnostní kamery a periferní zařízení. Může sloužit jako primárná úložiště nebo úložiště pro zálohování dat. Využívá technologii Western Digital 3D NAND s 96 vrstvami a poskytuje kombinaci vysoké odolnosti (500 P/E) a kapacity. Nyní je nabízena v kapacitách* 1 TB, 512 GB, 256 GB, 128 GB, 64 GB a 32 GB.

Odolná, s vysokou životností, karta WD Purple microSD odolá nepřiznivým vlivům počasí, vlhkosti a spolehlivě pracuje v rozmezí okolních teplot od -25 do 85 °C. S kompatibilními kamerami je možné využít i nástroj pro monitorování stavu karty, který poskytuje integrátorům a technikům informace o zbývající životnosti a umožní jim předem, pokud je to nutné, provést servisní zásah.

Nejpopulárnější

To Top