Domov

Vytápění od Netatmo

V roce 2018 se náklady na vytápění a ohřev vody podílely na celkových spotřebních výdajích domácností přibližně šesti procenty. V průměru zaplatila česká domácnost za vytápění 14 až 16 tisíc korun ročně.[1] Ceny energií však v posledních pár letech prudce stoupají.

Optimalizace vytápění je nezbytná pro zajištění energetických úspor při zachování stálého tepelného komfortu. Například průměrná čtyřčlenná rodina žijící v rodinném domku vytápěným elektřinou utratila za vytápění podle ceníku z minulého roku 31 570 Kč (při spotřebě 12,99 MWh).[2] Inteligentní regulace vytápění je vůbec nejčastěji využívaný prvek chytrých domácností a pro domácnost může každoročně přinést nejen několikatisícové úspory, ale i konec nepohodlí způsobených kolísavými teplotami uvnitř domu.

Chytré řešení Netatmo pro individuální vytápění

Zákazníci s individuálním vytápěním zemním plynem, elektřinou, pevnými palivy nebo tepelnými čerpadly mohou ke kontrole spotřeby tepla využít chytrý termostat.

Inteligentní Termostat se snadno instaluje a nevyžaduje žádné technické znalosti. V případě potřeby může uživatel také zavolat certifikovaného instalatéra.

Chytré řešení Netatmo pro dálkové vytápění

1,48 milionu bytů v České republice je v současné době dálkově vytápěných, dohromady se to týká zhruba 4-5 milionů obyvatel. Trendem současnosti je odklon od těžkých radiátorů a jejich náhrada za lehčí otopná tělesa nebo článkové radiátory z důvodu snadnější regulovatelnosti. Chytré ovládání vytápění v podobě inteligentních hlavic tak může ušetřit až několik desítek procent nákladů díky rychlejším reakcím na výkyvy teplot a udržování stabilnější teploty v místnosti bez teplotních špiček.[3]

Sada pro vytápění od Netatmo, Inteligentní termostatické hlavice – balíček pro dálkové vytápění, nabízí inteligentní řešení vytápění, které umožňuje regulovat teplotu v domácnosti napojené na dálkové vytápění. Uživatelé se můžou těšit z ideální a přesné teploty za všech okolností podobně jako u inteligentního termostatu.

 

Pro ještě větší komfort mohou uživatelé svůj inteligentní termostat nebo sadu pro dálkové vytápění obohatit o Přídavné inteligentní termostatické hlavice. Hlavice jsou kompatibilní s 90 % radiátorů vytápěných horkou vodou[4] a pomáhají regulovat teplotu v jednotlivých místnostech pomocí nastavení příslušného plánu vytápění podle životního stylu obyvatel. Například je možné naprogramovat vytápění v koupelně, tak, aby se spustilo dříve, než se probudí obyvatelé domácnosti, bez toho, aniž by se zapnulo vytápění v jiných částech domu.

Hlasové ovládání zařízení Netatmo

 

Chytré řešení vytápění Netatmo je kompatibilní s předními hlasovými asistenty: Apple HomeKit, Google Asistent a Amazon Alexa. Díky této kompatibilitě mohou uživatelé řídit vytápění domu hlasem. Stačí říci: „Alexa, nastav teplotu termostatu Netatmo na 20 °C“, „Ok Google, zvyš teplotu o 5 stupňů“, nebo „Siri, sniž teplotu o 3 stupně.“

 

Cena a dostupnost

Inteligentní termostat se prodává za 4999,99 Kč, Přídavná inteligentní termostatická Hlavice za 1999,99 Kč. Inteligentní termostatické hlavice – balíček pro dálkové vytápění lze zakoupit za 5499,99 Kč.

[1] Údaje Českého statistického úřadu (2019)

[2] Kozelský, Novák (2018), Teplárenství v ČR: Česká spořitelna

[3] Teplárenské sdružení České republiky, 2018: http://www.naseteplo.cz/

Nejpopulárnější

To Top