Domov

Tropická vedra na obzoru

Zatím co léto v dětství znamenalo konec školy, tábory a bezstarostné poflakování, pro většinu pracujících dospělých znamená pouze to, že v kanceláři bude větší horko. Jak si toto období aspoň trochu zpříjemnit?

Existují dva druhy lidí – ti, kteří se nemohou dočkat, až začnou letní vedra a budou se moci opalovat, a ti, kteří celou sezónu žijí ve stínu. Ať už patříte k jakémukoli typu, je důležité si uvědomit, že slunce může „lézt na mozek“. Navíc, není snadné zůstat produktivní, když vás slunce svádí k tomu, abyste se vykašlali na práci a místo ní si dopřáli u vody drink. Abyste nebyli v neustálém pokušení prokrastinovat, je dobré si nastavit optimální podmínky pro práci – „dýchatelný“ vzduch a studené nápoje.

Čerstvý vzduch po dešti

Přenosné ochlazovače vzduchu jsou skvělou volbou, jak překonat horké letní dny. Skvěle se hodí domu i do kanceláře a můžete si tak poměrně snadno a levně zpříjemnit spánek nebo pracovní dobu. Hlavně nejste závislí na tom, zda vám majitel povolí instalovat velké klimatizace.

Ochlazovač vzduchu Sencor SFN 9021WH bere kvalitu vzduchu vážně. Řešení 4v1 zahrnuje různé funkce a rychlosti od standarního „větrání“ po osvěžující rozprašovač. Pokud je vedro neúnosné a doprovází ho vysoká vlhkost se můžete zvolit ionizační efekt, který navodí pocit čerstvého vzduchu po teplém letním dešti. Pokud se v práci potřebujete nerušeně soustředit nebo máte lehčí spánek, ochlazovač disponuje i tichým režimem „sleep“. Vše můžete libovolně nastavit na dálkovém ovládání.

Ochlazovač vzduchu Sencor SFN 9021WH, doporučená cena 3 999 Kč.

Přímo u zdroje

Pracujete-li v menším prostoru obklopeni elektronikou a rozprašovače by nemuseli být tou správnou volbou, je dobré zvážit spíše „klasický“ ventilátor, lidově známý jako větrák. Stojanový ventilátor Sencor SFN 5200WH se speciální 5tilistou vrtulí zajistí tichý a zároveň výkonný chod. Mezi 12 rychlostmi a 4 provozními módy můžete proklikávat i na dálkovém ovládání. Díky svému univerzálnímu bílému vzhledu se hodí do jakéhokoliv prostoru

Stojanový ventilátor Sencor SFN 5200WH, doporučená cena 2399 Kč.

Pokud jste rádi přímo u zdroje, menší alternativou je ultratichý stolní ventilátor Sencor SFE 2340WH – díky svým kompaktním rozměrům skvělý doplněk pro váš pracovní stůl. Průměr lopatek 23 centimetrů a 3D oscilace se pak postarají o to, abyste i při těch nejteplejších dnech zažívali pocit příjemného ochlazení. Navíc je vybaven integrovaným teploměrem, čímž nenásilně napovídá, kdy je dobré se zchladit.

Stolní ventilátor Sencor SFE 2340WH, doporučená cena 1 599 Kč

A ledový nápoj navrch

Není nutné zmiňovat, že každého z nás v létě nejvíc osvěží ledově vychlazené pití, ideálně plné ledu. Noční můra teplé bublinkové vody provází každé usazení na zahrádce. I v pohodlí vašeho domova je snadné splnit si tento nenáročný sen. Výrobník ledu Sencor SIM 3000 BK dokáže denně vyrobit až 12 Kg ledu. Lehká leč robustní konstrukce za doprovodu ergonomického madla umožní snadnou přepravu, takže ho s sebou můžete vzít na klidně i na venkovní grilování. Je energeticky nenáročný, takže se nemusíte bát, že s dnešní cenou energií vás bude stát ochlazení majlant.

Výrobník ledu Sencor SIM 3000BK, doporučená cena 3 799 Kč.

Nejpopulárnější

To Top