Hry

SteelSeries odhaluje aplikaci Moments

Hráči měli velmi omezené možnosti, jak snadno zachytit a sdílet nejlepší herní momenty s přáteli. Doposud buď potřebovali technické znalosti pro nahrávání videí, museli využívat často nákladné programy pro jejich úpravu nebo byli nuceni nahrávat své klipy na platformy třetích stran místo jejich publikace přímo na sociální sítě. Aplikace Moment mění zažité pořádky a byla vyvíjena s vizí pomáhat hráčům jednoduše a rychle sdílet stěžejní okamžiky ze hry přímo na místo jaké si sami zvolí.

Moments je integrována do SteelSeries GG, hráčského ekosystému SteelSeries sdružujícího práci a provázání periferií, her a hráčů, který nahrazuje původně samostatnou aplikaci Engine. Moments funguje na pozadí a neovlivňuje výpočetní výkon počítače ve hře. Pro úplnou funkčnost není ani nutné vlastnit a využívat herní příslušenství SteelSeries.

Jak se pracuje s Moments

  • Záznam – stěžejní scénu lze zachytit stisknutím dříve nakonfigurované klávesy. Nastavení umožňuje zvolit ze zachycení hry, respektive obrazovky a to i v průběhu živého vysílání. Moments je kompatibilní se všemi klíčovými hrami a s hlavními výrobci grafických karet.
  • Úprava – Jakmile hráč ukončí hru, má možnost ihned si prohlédnout a vytřídit všechny své záznamy v galerii. Pokročilý editor v aplikaci nabízí prostředí pro snadnou úpravu úvodní a závěrečné sekvence, přidání různých video efektů, textu, obrázků aj. Samozřejmostí je možnost vrátit se k nezměněnému původnímu klipu.
  • Sdílení – uživatelsky přívětivé sdílení se spoluhráči či fanoušky a přáteli zabezpečuje varianty přímé publikace na Youtube a Gfycat. Mezi další možnosti patří zaslání videa přetažením do zprávy ve službách, jakými jsou Discord, Reddit, Twitter a Facebook. Kromě toho SteelSeries nadále pracuje na podpoře dalších platforem.

V návaznosti na manuální záznam je v aplikaci přidána funkce automatického zachycení společně s GameSense do vybraných nejhranějších a nejpopulárnějších titulů, jako jsou League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2. Již nyní SteelSeries pracuje na podpoře Valorant a Fortnite, které do aplikace přijdou velmi brzy. Automatický záznam funguje na základě vyvolaných herních akcí, samotné video pak v aplikaci tyto stěžejní body zvýrazní značkami na časové ose pro lepší orientaci  a následnou úpravu a sdílení.

„Pro SteelSeries, jako celosvětového lídra v oblasti herních a esportových periferií, je nový ekosystém aplikací přirozeným krokem kupředu, kterým v konečném důsledku pomáháme každému hráči posouvat jeho hranice,“ říká Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodává: „Naším cílem je nepolevovat, neustále před sebe stavět výzvy, inovovat a navrhovat nové nejlepší herní příslušenství a software. Nejen, že spuštění SteelSeries Moment posouvá hranice, ale také pomáhá budovat tvář hraní počítačových her na sociálních sítích.“

Aplikace Moments byla spoluvyvíjena, testována a vyladěna spolu s komunitou hráčů, profesionálních týmů, streamerů a influencerů. Na její adresu se vyjádřil nejmladší hráč týmu FaZe H1ghsky1: „Úprava nejlepších okamžiků je v rámci SteelSeries Moments neuvěřitelně snadná, stejně jako sdílení na tolik dostupných sociálních sítí.“ Herec, influencer a SteelSeries partner Devin Druid jej doplňuje: „Pokud jde o záznam během hraní, SteelSeries Moments nemá konkurenci“.

Nejpopulárnější

To Top