IT

SSD disky Western Digital řady WD Blue nyní i ve formátu NVMe

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) s vedoucím postavením v segmentu řízení infrastruktury dat zrychluje přechod na formát NVMe u špičkových úložišť pro počítače a přidává nový model typu NVMe™ do svého portfolia oceňovaných disků SSD WD Blue®. Nový disk WD Blue SN500 NVMe SSD poskytuje třikrát vyšší výkon oproti předchozím modelům SATA[1] a současně si udržuje vysokou spolehlivost dosaženou u produktové řady WD Blue. Nový disk WD Blue SN500 NVMe SSD je optimalizovaný pro multitasking a náročné aplikace a poskytuje téměř okamžitý přístup k souborům a počítačovým programům, což ocení především počítačový nadšenci a všichni, kdo vytváří digitální obsah.

Nový disk WD Blue SN500 NVMe SSD společně s vysoce uznávaným SSD diskem WD Black® SN750 NVMe posiluje možnosti škálovatelnosti architektury SSD u počítačů. Je postaven na vlastní technologii 3D NAND Western Digital, vlastním firmware i firemním ovladači a poskytuje rychlosti sekvenčního čtení a zápisu až 1 700 MB/s, respektive 1 450 MB/s (u modelu 500 GB). Nové disky mají i nízkou spotřebu, jen 2,7 W.

Požadavky na nová úložiště neustále rostou s tím, jak roste pracovní zatížení. Nové disky WD Blue SN500 NVMe SSD zajišťují mimo jiné ve srovnání s formátem SATA i stabilně udržitelné hodnoty zápisu a poskytují vše, co vyžadují rozvíjející se technologie proto, aby poskytovali špičkový výkon.

„V odvětví PC zažíváme přechod od protokolu SATA k NVMe a zákazníci očekávají, že se počítače stanou ještě rychlejšími, s minimální prodlevou odezvy systému,” říká Don Jeanette, za TrendFocus, a dodává: „I v segmentu běžných počítačů pozorujeme, že jejich uživatelé vytvářejí stále vice digitálního obsahu, jako je zpracování videa v rozlišení 4K nebo 8K. Navíc tento obsah dále sdílejí. Obecně platí, že zpracovávají i na svých počítačích stále větší objem dat. Nové, rychlejší úložiště WD Blue SN500 NVMe SSD jednoduše umožní rychlejší načítání velkých souborů.”

„Přechod z rozlišení 4K na 8K znamená vhodnou příležitost pro všechny, kdo pracují s foto a video soubory, kdo vytvářejí digitální obsah i pro počítačové nadšence, přejít z formátu SATA na NVMe,” doplňuje Eyal Bek, viceprezident pro marketing, datová centra a klientská řešení společnosti Western Digital, a dodává: „WD Blue SN500 NVMe SSD umožní zákazníkům postavit vysoce výkonné PC nebo notebook s vysokými rychlostmi a dostatečnou kapacitou za použití spolehlivého, odolného disku v ultratenkém formátu.”

Cena a dostupnost

Nové SSD disky WD Blue SN500 NVMe budou k dostání v kapacitách 250 GB a 500 GB a formátu  M.2 2280 PCIe Gen3 x2. Doporučená koncová cena je 67 EUR pro model 250 GB (WDS250G1B0C) a 97 EUR pro model 500 GB (WDS500G1B0C).


[1]) Na základě porovnání max. rychlosti sekvenčního čtení 560 MB/s u WD Blue SATA SSD a 1 700 MB/s v případě WD Blue SN500 NVMe SSD.

Nejpopulárnější

To Top