IT

Společnost Lenovo představila na veletrhu IFA své novinky

Na každoroční akci Tech Life, společnost Lenovo představila řadu nových inteligentních zařízení pro domácnosti, notebooky a AR zařízení. Pokračuje tak ve svém odhodlání usnadnit používání zařízení a učinit jej více poutavé a produktivnější pro spotřebitele.

Z novinek stojí za pozornost nová řada zařízení pro chytřejší a inteligentnější domov Lenovo Smart Home Essentials, YOGA Book C930 – první notebook s duálním displejem s technologií E Ink ™ nebo stylový ThinkPad X1 Extreme.

Lenovo Smart Home Essentials je nová řada zařízení, která nabízí jednoduché a kompletní řešení pro chytřejší a inteligentnější domov. Nedávno spuštěný produkt Lenovo Smart Display signalizuje rostoucí a multiplatformní AI ekosystém a ambice společnosti v kategorii inteligentních domácností.

Aplikace Lenovo Link slouží jako centralizované řídicí centrum pro nastavení a správu všech zařízení, na rozdíl od jednotlivých aplikací pro každé zařízení. Uživatelé mohou ovládat skupiny zařízení najednou nebo je automatizovat, aby mohli provádět určité akce v danou dobu v průběhu dne. Nejen, že je Lenovo Smart Home Essentials kompatibilní s nástroji Google Assistant ™
a Amazon® Alexa®1, ale zákazníci budou moci také jednoduše nastavovat, automatizovat a řídit různé aspekty domova pouze pomocí hlasu skrz Lenovo Smart Display.

Lenovo Smart Essentials zahrnuje:

 • Lenovo Smart Plug – malé, na použití jednoduché zařízení, které lze připojit do libovolné zásuvky, umožňující uživatelům ovládat jakékoli kompatibilní zařízení, které je do něj zapojeno.
 • Lenovo Smart Camera – inteligentní kamera, která vám umožní sledovat živé videozáznamy v domácnosti, dokonce i v noci díky infračervenému nočnímu vidění. Vestavěný mikrofon
  a reproduktor umožňují obousměrný zvuk.
 • Lenovo Smart Bulb – inteligentní žárovka, se kterou mohou uživatelé vzdáleně naplánovat a přizpůsobovat teplotu barev a jas světla, nebo zapínat a vypínat světlo odkudkoli a kdykoli prostřednictvím aplikace Lenovo Link.

Řada produktů Lenovo Smart Essentials bude dostupná od listopadu v USA a očekává se, že se později dostane i na další trhy včetně EMEA.

YOGA C930 sWindows® 10 je vlajková loď společnosti Lenovo, která je spotřebitelským notebookem 2v1 a je vybavena reproduktory Dolby Atmos®2, systémem Dolby Vision™ a aktivním perem. Mikrofony se širokým záběrem umožňují funkcím Cortana® a Alexa na notebooku Lenovo Yoga C930 rozpoznat hlasový povel až ze vzdálenosti 4 metry, a to i v pohotovostním režimu.3

Nový YOGA Book C930 je prvním notebookem s duálním displejem s technologií E Ink ™,2 který přepisuje pravidla přenositelnosti. Univerzální obrazovka E Ink se mění na dynamickou přizpůsobitelnou klávesnici s podporou více jazyků, digitálním papírem pro poznámky nebo skicování, a dokonce i na E čtečku pouhým stisknutím tlačítka. To vše v kombinaci se systémem Windows 10 v ultratenkém a ultralehkém provedení s velkou životností baterie.4 Jako první zařízení, které je vybaveno nejmodernější platformou Snapdragon™ 850 Mobile Compute Qualcomm®, kombinuje tenká a lehká YOGA C630 WOS výkon a produktivitu notebooku Windows 10. Notebook je vyroben pro dnešní mobilní generaci a integruje LTE Advanced Pro5 s až 25hodinovým přehráváním videí.6

YOGA C930 u nás bude dostupná od konce října 2018 se začínající cenou na 35 999 Kč. YOGA Book C930 bude na našem trhu dostupná na přelomu září a října 2018. Cena zatím nebyla stanovena.

Nové štíhlé a stylové zařízení Lenovo ThinkPad X1 Extreme umožní uživatelům zvládat s přehledem náročné úkoly díky diskrétní grafické kartě NVIDIA® GeForce® a nejnovějším procesorům Intel® Core™ 8 s integrovaným Gigabit Wi-Fi, které zahrnují Core i9. Podpora více monitorů umožňuje multitasking a technologie RapidCharge nabíjet baterii až na 80 % za pouhých 60 minut. Monitor 4K HDR s technologií Dolby Vision, Dolby Atmos a 100% Adobe RGB nastavil laťku pro vytváření či vnímání obsahu velmi vysoko. Mezi inovativní funkce zabezpečení patří kryt fotoaparátu ThinkShutter, rozpoznávání obličeje Windows Hello™ a dotyková čtečka otisků prstů.

ThinkPad X1 Extreme bude v České republice k dispozici od prosince 2018. Cena zatím nebyla pro český trh stanovena.

Další informace o produktech, blogy, videa o produktech, podcasty a infografiky jsou k dispozici v Lenovo Storyhub.

Další novinky představené na veletrhu IFA:

 • YOGA S730 – Ultratenký notebook postavený na snadné přenositelnosti a výkonnosti. Nový YOGA S730 nabízí až 10 hodin výdrže baterie,7 rychlé nabíjení, Dolby Vision, systém Dolby Atmos a nejnovější procesor 8. generace Core i7. Dostupný u nás bude koncem října 2018 s cenou začínající na 25 999 Kč.
 • YOGA Chromebook™ – Tento nový Chromebook má dotykový displej 4K, téměř bez okrajů, s procesorem Intel Core i8, SSD úložný prostor, paměť DDR4 a až 10hodinovou výdrž baterie.7 Dostupnost a cena zatím nejsou pro Českou republiku stanoveny.
 • Lenovo Chromebook C330 – Nabízí nejnovější multimediální funkce ve vysokém rozlišení. Chromebook C330 značky Lenovo je vybaven dotykovým IPS displejem pro snadné sledování ve všech režimech notebooku. Současně poskytuje rychlý a snadno použitelný každodenní výkon díky kvalitnímu zpracování s integrovanou grafikou, úložištěm eMMC – to vše s až 10hodinovou výdrží baterie.7 Dostupnost a cena zatím nejsou pro Českou republiku stanoveny.
 • Lenovo Chromebook S330 – Představuje FHD neoslňující IPS displej, který je téměř bez okrajů pro snadné vychutnání multimediálního obsahu. Chromebook S330 od společnosti Lenovo je navržen tak, aby byl stále aktuální. Má paměť LPDDR3, dalších 100 GB úložiště v Cloudu a úložiště eMMC pro rychlé spouštění a multitasking. Dostupnost a cena zatím nejsou pro Českou republiku stanoveny.
 • Lenovo L27m Monitor – Tento monitor s úhlopříčkou 27 palců a širokoúhlým displejem dokáže napájet vaše zařízení, omezit nepořádek mezi kabely a současně umožňuje rychlé a snadné přenosy dat a připojení přes jediný kabel8 s univerzálním rozhraním USB typu C. Monitor u nás bude dostupný od konce října 2018. Cena zatím nebyla pro český trh stanovena.
 • Laptop Lenovo Legion Y530 s upgradem NVIDIA GeForce GTX 1060 – Tenký a elegantní pro mainstreamové hráče na cestách. Tento vysoce výkonný herní notebook je ještě výkonnější s NVIDIA GeForce GTX 1060. Dostupnost v České republice bude v říjnu 2018 s cenou začínající na 35 999 Kč.
 • Lenovo Legion T730 a C730 – Lenovo Legion T730 VR-ready Tower a kompaktní model Lenovo Legion C730 získaly obrovské zvýšení výkonu díky nejnovějším aktualizacím NVIDIA GeForce RTX™ 2070, RTX 2080 GPU a RTX 2080 Ti GPU. Lenovo Legion má boční panel, který odhaluje řadu přizpůsobitelných RGB osvětlení. Dostupnost a cena zatím nejsou pro Českou republiku stanoveny.
 • Herní batoh Lenovo Legion 15.6” Recon – Tento elegantní a prostorný batoh je navržen pro běžné hráče a nabízí odolnou ochranu pro notebooky, herní příslušenství a další. Jsou vyrobené z voděodolného materiálu s prodyšným polstrováním pro pohodlí.

Nejpopulárnější

To Top