Video

Sony uvádí na trh několik televizorů BRAVIA s velkými obrazovkami

Společnost Sony informovala, že v květnu zahájí dodávky několika variant svých televizorů s velkými úhlopříčkami z řady pro rok 2021. Zákazníci, kteří se chystají vylepšit své domácí kino, jehož srdcem se stane velká obrazovka, která přinese pohlcující zážitek, si budou moci nově vybrat z řady základních i špičkových modelů, které se mohou pochlubit nejpokročilejšími patentovanými technologiemi obrazu a zvuku z dílny společnosti Sony. Dva z modelů, které přichází do prodeje (televizor BRAVIA XR MASTER Series 83” A90J 4K HDR OLED a televizor BRAVIA XR 75” X90J 4K HDR Full Array) jsou součástí řady BRAVIA XR a jsou vybaveny novým revolučním procesorem Cognitive Processor XR ™, který využívá zcela novou metodu zpracování, jež předčí konvenční umělou inteligenci. Tato metoda byla navržena tak, aby napodobovala způsob, jak lidé vidí a slyší.

 

V posledních několika letech se zákazníci při koupi nového televizoru stále častěji rozhodují pro větší velikosti obrazovky. Průzkum prováděný v roce 2019, který zadala společnost Sony, odhalil, že téměř polovina lidí chtěla větší televizi, než jakou mají[i]. Zdá se, že mnoho z nich si tuto touhu splnilo. Společnost Sony zaznamenává neustálý růst prodeje modelů televizí uhlopříček 55” a větších, zejména u obrazovek větších než 75”, které v roce 2020 výrazně získaly na popularitě[ii]. Důvodem je, že lidé během pandemie tráví více času doma a volí stále častěji technologické novinky, aby si mohli lépe užívat filmový a televizní obsah dostupný na populárních streamovacích službách a televizních kanálech.

 

Novými televizory Sony s velkými úhlopříčkami, které se nyní dostávají do prodeje, jsou 75” a 85” X85J 4K HDR LED, 75” BRAVIA XR X90J Full Array LED a 83” BRAVIA XR MASTER Series A90J 4K HDR OLED televizory. Poslední dva zmíněné modely jsou vybaveny zcela novým kognitivním procesorem XR. Když se na něco díváme, nevědomky se soustředíme na určité body. Kognitivní procesor XR™ založený na kognitivní inteligenci rozděluje obrazovku na mnoho zón a detekuje, kde je „ohnisko“ obrazu. Běžně používaná umělá inteligence (AI) ale dokáže detekovat a analyzovat pouze jednotlivé obrazové prvky, jako je barva, kontrast a detaily. Nový kognitivní procesor XR dokáže provádět křížovou analýzu řady prvků najednou, stejně jako to dělá náš mozek. Všechny prvky jsou tímto způsobem upraveny ve vzájemné korelaci. Díky tomu dosahuje tato technologie nejlepšího konečného výsledku, takže scéna je celkově synchronní a působí realisticky – a to je něco, čeho běžná umělá inteligence dosáhnout nedokáže.

 

Kognitivní procesor XR také dokáže analyzovat polohu zvuku v signálu, takže zvuk přesně odpovídá dění na obrazovce. Kromě toho převádí jakýkoli zvuk na 3D prostorový zvuk tak, aby poskytl co nejreálnější a pohlcující zvukovou scénou. Učí se, analyzuje a zpracovává nebývalé množství dat a inteligentně optimalizuje každý pixel, snímek a scénu pro nejrealističtější obraz a zvuk, jaký kdy společnost Sony nabízela.

 

Televizory BRAVIA XR MASTER Series A90J 4K HDR OLED a BRAVIA XR X90J 4K HDR LED nabízejí exkluzivní službu BRAVIA CORE ™. Uživatelé si mohou vychutnat výběr nejnovějších prémiových a klasických titulů Sony Pictures Entertainment a největší kolekci IMAX Enhanced, které jsou předinstalované na všech nových modelech BRAVIA XR. BRAVIA CORE je první v oboru, která využívá technologii Pure Stream ™ a dosahuje téměř bezztrátové kvality ekvivalentní UHD BD se streamováním až 80 Mb / s.

 

Televizory X85J, X90J a A90J jsou skvělým řešením i pro hráče a poskytují podporu několika funkcí HDMI 2.1, jako je 4K 120 sn. / s, VRR a ALLM, pro plynulé a pohotové hraní při připojení ke konzoli nové generace.

[i] Výzkumný vzorek 6000 Evropanů, výzkum provedený společností One Poll v dubnu 2019. Více informací: https://presscentre.sony.eu/pressreleases/sony-reveals-how-tv-has-impacted-the-living-room-through-the-decades-with-new-report-2878577

[ii] Založeno na interních datech společnosti Sony.

Nejpopulárnější

To Top