Domov

Sony slaví zisk osmi ocenění EISA Awards 2022, včetně ,Full-frame fotoaparát` pro Alpha 7 IV a ,Multimediální smartphone` pro model Xperia 1 IV 5G

Společnost Sony s velkou hrdostí oznamuje, že kvalita a inovativnost jejích produktů opět získala při udílení vysoce uznávaných cen Expert Imaging and Sound Association Awards ocenění. Společnost Sony získala celkem osm ocenění ve čtyřech kategoriích, včetně ocenění pro ‚Full-Frame fotoaparát` za model Alpha 7 IV, ‚multimediální smartphone‘ za model Xperia 1 IV a ‚bezdrátová sluchátka‘ pro model WH-1000XM5.

 

EISA full-frame fotoaparát: Sony Alpha 7 IV

Tento full-frame bezzrcadlový fotoaparát obsahuje oproti svému předchůdci značná zlepšení téměř ve všech oblastech. Nový 33megapixelový snímač CMOS Exmor R a nejnovější BIONZ XR procesor zajišťují oslnivou kvalitu snímků, zatímco nastavitelná dotyková obrazovka usnadňuje ovládání zejména pro filmaře a vlogery. Režim sekvenčního snímání umožňuje fotit dlouhé série s rychlostí 10 sn. /s. Fotoaparát dále nabízí rychlé a spolehlivé automatické ostření s technologií Real-Time Tracking, které detekuje oči lidí, zvířat a ptáků. Co se týče videa, Alpha 7 IV dokáže snímat v kvalitě UHD 4K/30p v režimu Full-frame nebo ve 4K/30p nahrávání v Super 35mm módu. Fotoaparát nabízí velké množství kodeků, funkci Creative Look a renomovanou technologii S-Cinetone pro bohatý filmový výraz.

 

EISA vlogovací fotoaparát 2022-2023: Sony ZV-E10

 Stejně jako vlogovací fotoaparát Sony ZV-1, který vyhrál ocenění EISA předminulý rok, vlogovací fotoaparát ZV-E10 je vytvořen na míru pro tvůrce obsahu, s novým benefitem možnosti využití výměnných objektivů. Jedná se o výborný fotoaparát pro fotografování i natáčení videí se schopností rychlého a přesného automatického ostření doplněného o Real-Time Eye AF. Výklopná LCD obrazovka je skvělým pomocníkem ve foto i video módu i pro selfies. Kvalitní mikrofon s ochranou proti větru zajišťuje křišťálově čistý zvuk. Vlogovací fotoaparát ZV-E10 navíc podporuje nejnovější technologie v oblasti videa, od 4K po živé vysílání a nabízí nespočetné funkce, které usnadňují tvorbu a sdílení vlogů za každé situace.

 

 

EISA objektiv roku 2022-2023: Sony FE 24-70mm F2.8 GM II

Tento rychlý zoom objektiv pro full-frame fotoaparáty byl vytvořen jak pro fotografy, tak pro filmaře. Nabízí vysokou kvalitu snímků s krásným bokeh efektem, precizní autofokus zajišťují čtyři rychlé a spolehlivé lineární XD motory. Druhá generace G Master standardního zoom objektivu ohromuje svou malou vahou a rozměrem, přestože má proti svému předchůdci více funkcí. Plynule uzavíratelný clonový kroužek navíc umožňuje rychlé, přímé a snadné manuální ovládání clony. Objektiv dále nabízí dvě přizpůsobitelná tlačítka pro zamknutí ostření.

 

EISA foto/video širokoúhlý zoom objektiv 2022-2023: Sony FE PZ           16-35mm F4 G

Nejnovější širokoúhlý objektiv Sony využívá lineární XD motory pro velmi přesné ovládání. Díky tomu jde o ideální variantu pro kameramany, kteří vyžadují hladké a přesné zoomy během natáčení. Dále ocení také minimalizovaný tzv. focus breathing a žádný posun osy při zoomování. Tento objektiv ovšem není určen jen pro tvorbu videí. Je kompaktní a lehký, odolný každému počasí a spolu s vysoce kvalitní optikou představuje ideální volbu pro fotografování krajiny pro ty, co preferují lehkou výbavu. Fotografové i kameramani jistě ocení rozmanité funkce, jako je například clonový kroužek.

 

EISA zoomový teleobjektiv 2022-2023: Sony FE 70-200mm F2.8 GM OSS II

 Tento rychlý zoomový teleobjektiv je kompletním redesignem původního Sony FE 70-200mm F2.8 G Master. Nový optický design zaručuje výjimečnou ostrost po celé ploše snímku až k okrajům v celém rozsahu zoomu. Systém automatického ostření využívá dva páry lineárních XD motorů, které poskytují extrémně rychlé a přesné zaostření pro bezchybnou dynamickou fotografii i videotvorbu. Tvůrci video obsahu ocení možnost zapnutí a vypnutí cvakání clonového kroužku a zároveň potlačený tzv. focus breathing a posun osy při zoomování. I přes všechna tato skvělá vylepšení je objektiv dokonce o třetinu lehčí než jeho předchůdce.

 

EISA multimediální smartphone 2022-2023: Sony Xperia 1 IV 5G

 Nový všestranný smartphone od Sony ohromí už na první dojem svým moderním šik designem a robustním Gorilla Glass Victus displejem, který sahá až po okraj smartphonu. Ještě atraktivnější je však to, co nabízí svým uživatelům zevnitř. Xperia 1 IV 5G obsahuje vůbec první plynulý optický zoom fotoaparát ve smartphonu, s ohniskovou vzdáleností 85-125mm na teleobjektivu fotoaparátu a pokrokovým snímačem s rychlostí 120 sn. / s na všech čočkách. Nastavuje nový vysoký standard jak pro profesionální fotografování, tak pro nahrávání videa ve 4K HDR s rychlostí 120 sn. / s. Mocný procesor Qulacomm Snapdragon a 5000mAh baterie doplňují specifikace tohoto multimediálního krále mezi smartphony.

 

EISA bezdrátová sluchátka 2022-2023: Sony WH-100XM5

Sluchátka, které budete chtít mít vždy u sebe, ať už se vydáte kamkoliv. Sony WH-100XM5 jsou skvěle vyladěná vlajková loď mezi bezdrátovými sluchátky s funkcí potlačení okolního hluku. Nový vzhled, lehká konstrukce s jemnou kůží a polstrovanými mušlemi, které udržují nechtěné zvuky mimo vaše uši, aniž by příliš tlačily. Uvnitř se skrývá speciální jednotka měniče, která vznikla za účelem potlačení okolního hluku a zároveň nabízí rafinovaný zvuk s ohromujícími detaily ve vysokých i nízkých frekvencích, abyste si užili špičkový zvuk ve vysokém rozlišení. Čtyři mikrofony zajištují křišťálově čistý hlas při hovorech, společně se dvěma procesory, které výrazně omezují okolní hluk, funkce Auto NC Optimizer automaticky optimalizuje potlačení hluku i v těch nejrušnějších prostředích. Aplikace pro smartphony od Sony obsahuje spoustu funkcí, se kterými si můžete model WH-1000XM5 přizpůsobit a udělat z něj parťáka pro každý den.

 

EISA Prémiová OLED TV 2022-2023: Sony XR-65A95K (citace oficiálního textu EISA)

Vůbec nejlepší OLED TV od Sony nabízí nejnovější QD-OLED panel technologii založenou na modrých světelných diodách a technologii Quantum Dot. Výsledkem je skvělý obraz, který nabídne hluboké odstíny černé, intenzivní barvy a výjimečný jas překonávající všechna očekávání. Televizor je ještě vylepšený všestranným kognitivním procesorem XR TM. Filmy i TV programy vypadají překrásně a přirozeně, tento vlajkový model je navíc perfektní pro hráče díky VRR, ALLM a rozlišení 4K/120Hz. Status XR-65A95K jako všestranného high-end OLED modelu potvrzuje inovativní zvukový systém Acoustic Surface Audio+, který využívá speciální měniče a automatické kalibrace. Chytré funkce se ovládají pomocí Google TV, najdete zde přístup k exkluzivní filmové aplikaci BRAVIA CORE TM a funkci BRAVIA CAM s rozlišením Full HD, která umožňuje video hovory, šetření energie* a mnoho dalšího.

 

*režim automatického šetření energie bude dostupný u dalšího updatu firmware.

Nejpopulárnější

To Top