IT

ROG uvádí na veletrhu CES 2022 novinky pro hráče

Za speciální zmínku stojí router ROG Rapture GT-AXE16000, první čtyřpásmový herní router AXE16000 WiFi 6E na světě. ROG před dvěma lety uvedl první herní monitor na světě s frekvencí 360 Hz a v letošním roce navazuje s modelem ROG Swift 360Hz PG27AQN, který je prvním 360Hz monitorem s rozlišením 1440p. Značka ROG sází na výhody displejů OLED a vyvinula první herní monitory OLED na světě s úhlopříčkou 42 a 48 palců a povrchovou úpravou Micro-texture – modely ROG Swift OLED PG42UQ a PG48UQ.

Nové herní notebooky ROG jsou vybaveny systémem Windows 11, zcela novými CPU AMD a Intel a GPU AMD a NVIDIA s inovacemi ROG – včetně přepínače MUX pro optimalizaci výkonu diskrétních GPU, exkluzivního designu chlazení ROG Intelligent Cooling a technologie Liquid Metal Conductonaut Extreme u vlajkových modelů.

 

Herní headsety ROG Fusion II 500 a 300

Herní headset ROG Fusion II 500 nabízí kvalitní herní zvuk díky technologii ESS 9280 s vysokým rozlišením a Quad DAC. Poskytuje virtuální prostorový zvuk 7.1 a je vybaven 50mm měniči ASUS Essence pro dunivé basy a věrný zvuk. Komunikace ve hře obstarávají mikrofony s technologií AI Beamforming a potlačením šumu pomocí AI. Fusion II 500 je vybaven funkcí ovládání hlasitosti Game Chat, která hráčům umožňuje upřednostnit herní zvuk nebo chat a jasně komunikovat se spoluhráči v zápalu boje. Obsahuje 3,5mm konektor a konektory USB-C a USB-A pro kompatibilitu s počítači PC, Mac, PlayStation, Nintendo Switch, Xbox a mobilními zařízeními. Fusion II 300 je identický s headsetem Fusion II 500, není však vybaven 3,5mm konektorem a ovládáním hlasitosti Game Chat.

Pohodlná a lehká sluchátka řady Fusion II mají ergonomické náušníky, které dokonale sednou na hlavu. Oba modely nabízejí zajímavé možnosti personalizace jejich vzhledu zásluhou barevného osvětlení RGB s více než 16,8 milionu dostupných barev.

 

Herní klávesnice ROG Strix Flare II Animate a ROG Strix Flare II

Herní klávesnice ROG Strix Flare Animate II je první klávesnicí s displejem AniMe Matrix LED, která umožňuje uživatelům vyjádřit se pomocí přizpůsobitelných obrázků a animací a získat tak jedinečný styl. Tato klávesnice nabízí uživatelům kovové multimediální klávesy, ovládání hlasitosti v levém horním rohu a ergonomickou odnímatelnou opěrku zápěstí s vestavěným rozptylovačem světla.

ROG Strix Flare Animate II poskytuje téměř okamžitou odezvu díky frekvenci dotazování 8000 Hz, která zajišťuje dobu odezvy 0,125 ms, což je až 8× rychlejší než nabízí konkurence. Je vybavena vyměnitelnými mechanickými spínači ROG NX pro všechny klávesy. Díky tomu je uživatel může vyměnit za jím preferovaný typ spínače. Odolné klávesy ROG PBT Doubleshot Keycaps mají středně vysoký profil a kratší dříky, takže klávesy jsou při stisku stabilnější. Jsou vybaveny průsvitným písmem ROG, které nebrání RGB osvětlení. Mechanismus ROG Switch Stabilizer snižuje tření, čímž zajišťuje plynulý stisk kláves, a pomáhá stabilizovat delší klávesy. K dispozici je také vestavěná pěna tlumící zvuk, která snižuje hlučnost při psaní. A konečně, Strix Flare Animate II obsahuje port USB passthrough pro pohodlné připojení k dalším zařízením.

Herní klávesnice Strix Flare II je podobná herní klávesnici Strix Flare Animate II, ale není vybavena displejem AniMe Matrix LED, vyměnitelnými spínači a světelným difuzérem pro opěrku zápěstí. Má barevně přizpůsobitelné logo ROG a je vybavena mechanickými spínači ROG NX s klávesami ROG PBT Doubleshot.

 

Herní myš ROG Chakram X

Bezdrátová herní myš Chakram X je jako první vybavena optickým snímačem ROG AimPoint, který poskytuje novou úroveň rychlosti a přesnosti s rozlišením až 36 000 dpi a frekvencí dotazování 8000 Hz. Snímač AimPoint nabízí bezkonkurenční přesnost s odchylkou CPI menší než 1 %, což je výrazně pod obvyklým průměrem 3 % v této kategorii. Úroveň citlivosti snímače lze nastavit pomocí tlačítka DPI na spodní straně myši nebo během hry pomocí funkce DPI-on-the-Scroll. Myš Chakram X je vybavena třemi režimy připojení – prostřednictvím kabelového rozhraní USB, rádiového připojení 2,4 GHz s nízkou latencí anebo bezdrátovou technologií Bluetooth.

Chakram X má nový vydutý design joysticku, který poskytuje pohodlnější úchop a je lépe dosažitelný než u předchůdce. Poskytuje uživateli ovládání na úrovni gamepadu: joystick lze naprogramovat a používat v analogovém nebo digitálním režimu spolu se čtyřmi tlačítky, která zrcadlí tlačítka A, B, X a Y. Levé a pravé tlačítko myši na horní straně je vybaveno otočným mechanismem, který zajišťuje rychlou odezvu s hmatovovou odezvou. Vylepšená konstrukce Push-Fit Switch Socket II je nyní kompatibilní s hot-swap 3pinovými mechanickými i 5pinovými optickými spínači, což hráčům umožňuje přizpůsobit sílu kliku a prodloužit životnost myši.

Magnetický horní kryt bez šroubů a tlačítka umožňují snadný přístup ke spínačům, přizpůsobitelnému logu a prostoru pro bezdrátový RF přijímač. Myš Chakram má 100% teflonové nožičky a obsahuje ROG Paracord pro plynulý a neomezený pohyb, a to i během nabíjení. Pro větší pohodlí lze dobíjecí baterii dobíjet prostřednictvím USB nebo bezdrátového připojení Qi.

 

Herní monitory ROG Swift OLED PG42UQ a PG48UQ

Řada monitorů ROG Swift OLED zahrnuje Swift OLED PG42UQ – první 42palcový herní monitor OLED na světě s povrchovou úpravou Micro-texture, a větší 48palcový ROG Swift OLED PG48UQ pro uživatele, kteří hledají pohlcující zážitek. Oba monitory nabízejí obraz v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz a plně využívají vlastnosti OLED technologie, jako je kontrastní poměr 1 000 000:1, doba odezvy 0,1 ms a navíc věrné 10bitové barvy a 98% pokrytí barev ve spektru DCI-P3. Obě novinky jsou také z výroby předkalibrovány na přesnost barev Delta E < 2.

Na rozdíl od jiných displejů OLED jsou monitory řady ROG Swift OLED vybaveny novou antireflexní vrstvou Micro-texture na povrchu panelu, která snižuje odlesky a umožňuje divákům vidět na obrazovce přesnější barvy. Monitory zaujmou také jedinečným řešením s vlastním chladičem a vnitřním uspořádáním proudění vzduchu navrženým pro optimalizaci výměny tepla. Díky tomu je provozní teplota nižší než 50˚C (až o 16 % nižší než u konkurenčních modelů) a přesto dosahuje špičkového jasu 900 nitů.[1]

Monitory ROG Swift OLED jsou vybaveny rozhraním HDMI 2.1 FRL, které hráčům nabízí plnou šířku pásma 48 Gb/s a podporuje nativní obraz 4K 120 Hz bez podvzorkování chromatičnosti. Hráči na konzolích mohou také využít technologii variabilní obnovovací frekvence a režim automatického snížení latence pro mimořádně plynulý herní obraz bez zpoždění. Kromě toho mají monitory Swift OLED bohaté možnosti připojení, včetně dvou portů HDMI 2.1 a dvou portů HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 a rozbočovače USB.

 

Monitor ROG Swift 360Hz PG27AQN NVIDIA pro esport

Monitor ROG Swift 360Hz PG27AQN NVIDIA G-SYNC pro esport účely s technologií NVIDIA Reflex je prvním displejem na světě s rozlišením 1440p a obnovovací frekvencí 360 Hz, který poskytuje nekompromisní zážitky ze soutěžního hraní. Je vybaven technologií Ultra-fast IPS, díky níž má na LCD monitor extrémně krátkou dobu odezvy. Tato technologie využívá nový druh tekutých krystalů, který nabízí vyšší dvojlom a nižší viskozitu, což umožňuje rychlejší přepínání závěrky a odrážení světla z podsvícení. Molekuly tekutých krystalů byly také uspořádány tak, aby měly vyšší účinnost, což zvyšuje odezvu a rychlost.

Běžné displeje mají jednovrstvý napěťový ovladač, který přepíná tekuté krystaly z levého horního do pravého dolního rohu displeje. ROG Swift PG27AQN používá dvouvrstvý napěťový ovladač, který umožňuje přepínat tekuté krystaly z levého horního a pravého dolního rohu současně, což zajišťuje plynulejší a konzistentnější obraz.

PG27AQN je displej s podporou NVIDIA G-SYNC, který nabízí mimořádně plynulý obraz a rychlejší odezvu s variabilním přebuzením, takže je ideální pro kompetitivní hraní. Obsahuje také nástroj NVIDIA Reflex Analyzer, který ve spojení s myší NVIDIA Reflex měří latenci mezi koncovými body systému.

 

Herní router ROG Rapture GT-AXE16000

ROG Rapture GT-AXE16000 je první čtyřpásmový herní router WiFi 6E na světě. Nabízí k využití potenciál celkem čtyř pásem – 2,4 GHz, dvou pásem 5 GHz a 6 GHz – se 160MHz kanály v pásmech 5 GHz a 6 GHz, aby bylo možné dosáhnout co nejvyšších rychlostí. Je vybaven špičkovým WiFi chipsetem a procesorem Broadcom nové generace, které zvyšují maximální propustnost sítě o 18 %[2] a zajišťují bleskurychlé datové přenosy a optimalizovaný herní zážitek. Díky technologii ASUS RF a dalším exkluzivním technologiím ASUS využívá RangeBoost Plus několik vylepšených funkcí ASUS, které zlepšují dosah signálu WiFi a celkové pokrytí až o 38 %.[3]

Rapture GT-AXE16000 nabízí bohatou konektivitu včetně dvou portů 10 Gb/s, portu WAN 2,5 Gb/s a čtyř portů LAN 1 Gb/s. S možností připojení přes čtyři různá frekvenční pásma poskytuje uživatelům zařízení Rapture GT-AXE16000 větší výběr při připojování k systému AiMesh. Pro uživatele se zařízeními WiFi 6E lze jedno z pásem 5 GHz použít jako vyhrazené zpětné vedení k centrálnímu routeru, takže zbývající tři pásma jsou volná pro připojení nejrůznějších zařízení. Pásmo 6 GHz lze navíc použít jako backhaul při použití s dalším routerem WiFi 6E, aby byl zajištěn čistší a rychlejší přenos mezi dvěma routery v zapojení mesh.

 

ROG Zephyrus Duo 16

ROG Zephyrus Duo 16 je špičkový herní notebook se dvěma displeji. Kromě běžného displeje je navíc vybaven  sekundární obrazovkou ScreenPad Plus. Tento panel se při otevírání notebooku pomocí nového čtyřsměrného pantu zvedne a posune zpět k primárnímu displeji. Oproti předchozí generaci se tak uzavírá mezera mezi oběma displeji, což poskytuje pohlcující vizuální zážitek.

Notebook může být vybaven dvěma typy primárních displejů. Prvním je ROG Nebula HDR – QHD, 16:10 mini-LED panel, který se může pochlubit obnovovací frekvencí 165 Hz a certifikací VESA DisplayHDR 1000 s kontrastním poměrem 100 000:1. Druhou možností je exkluzivní displej ROG vyvinutý společně s BOE s názvem Dual Spec panel, který dokáže přepínat mezi 4K 120 Hz a Full HD 240 Hz, což přináší větší kontrolu nad rozlišením a snímkovou frekvencí. Technologie Pixel Acceleration zajišťuje bleskurychlý upscaling v režimu Full HD pro křišťálově čistý obraz při konkurenceschopné snímkové frekvenci.

Notebook využívá systém Windows 11 a pohání ho procesor AMD Ryzen 9 6980HX v kombinaci s grafickým mobilním procesorem NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, příkonem 150 W a funkcí Dynamic Boost pro špičkový výkon. K tomu přispívá i vylepšené řešení chlazení Liquid Metal Conductonaut Extreme, jež snižuje teplotu procesoru až o 15 °C ve srovnání s tradičními tepelnými pastami. Přívod vzduchu AAS Plus 2.0 z vyvýšené sekundární obrazovky zvyšuje o 30 % průtok vzduchu nad ventilatory, aby bylo zajištěno chlazení těchto špičkových komponent. Zásluhou přepínače MUX Switch uživatelé vyždímají z notebooku i v náročných hrách několik snímků za sekundu navíc.

Notebook je vybaven klávesnicí se zdvihem 1,7 mm a RGB podsvícením na každé klávese, šesti reproduktory s duálními woofery s potlačením vibrací, technologií Dolby Atmos a Hi-Res zvukem.

 

ROG Zephyrus G14

Oceňovaný notebook ROG Zephyrus G14 je výkonný herní stroj ve stylovém, ultrapřenosném provedení s řadou nových vylepšení pro rok 2022. Nový Zephyrus G14 je vybaven operačním systémem Windows 11, procesorem AMD Ryzen 9 6000 Series a grafikou AMD Radeon RX 6000S Series s přepínačem MUX pro dosažení nejlepšího možného výkonu. Inteligentní chlazení ROG s technologií Liquid Metal a vlastní odpařovací komorou zajišťuje vynikající trvalý výkon špičkových komponent. Operační paměť DDR5 a 1TB PCIe SSD umožňují svižný multitasking celého systému.

Elegantní Zephyrus G14 nabízí prvotřídní výkon v ultrapřenosném balení, je k dispozici v barvách Eclipse Gray nebo Moonlight White a je vybaven štítkem Prismatic Logo s holografickým, reflexním odstínem. Víko je pokryto 14 969 CNC frézovanými otvory s 1 449 mini LED diodami u modelů s dnes již ikonickým displejem AniMe Matrix – více LED diod než u loňského modelu umožňuje nové možnosti animací.

Zephyrus G14 je také jedním z prvních ROG notebooků vybavených zbrusu novým displejem ROG Nebula, který nabízí obnovovací frekvenci 120 Hz při rozlišení QHD s maximálním jasem 500 nitů, 100% pokrytím barevného gamutu DCI-P3 a dobou odezvy 3 ms. Využívá technologie Dolby Vision, Adaptive Sync a Pantone Validated, které se starají o ohromující barevně přesný zážitek a minimalizují zasekávání a trhání. Ve výbavě tohoto ultrapřenosného stroje nechybí ani Dolby Atmos, 3D sestava mikrofonů s obousměrným potlačením šumu pomocí umělé inteligence a rychlá Wi-Fi 6E.

 

ROG Strix SCAR a Strix G

Zbrusu nový ROG Strix SCAR je navržen speciálně pro esportové nadšence, kteří vyžadují při hraní vysoké obnovovací frekvence. Je proto vybaven špičkovými komponentami, systémem Windows 11, displejem s vysokou obnovovací frekvencí a inteligentním chlazením ROG s technologií Liquid Metal. Strix SCAR disponuje procesorem Intel Core i9-12900H 12. generace a grafikou NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s příkonem 150 W a funkcí Dynamic Boost. Přepínač MUX Switch zajišťuje špičkový výkon GPU, úložiště PCIe Gen 4×4 zaručuje bleskové načítání a paměť DDR5 4800 MHz RAM poskytuje dostatek paměti pro multitasking.

ROG Strix SCAR je k dispozici v 15palcovém a 17palcovém provedení, přičemž 15palcový model nabízí tři varianty displeje IPS: QHD 240 Hz, Full HD 300 Hz a QHD 165 Hz. 17palcový SCAR nabízí QHD 240 Hz nebo Full HD 360 Hz. Všechny modely Strix SCAR podporují Dolby Vision HDR pro plnospektrální obraz. Jsou navíc vybaveny technologií Adaptive-Sync v displeji, což přináší ohromující kvalitu obrazu bez trhání nebo zasekávání. Doba odezvy 3 ms zajišťuje plynulý a ostrý pohyb, takže hráči mohou ve přestřelkách dělat přesnější rozhodnutí.

Větší trackpad umožňuje přesní ovládání, jestliže hráč nepoužívá tradiční myš. Zásluhou sportovního designu, RGB podsvícení kláves a světelného panelu kompatibilních s technologií Aura Sync a vyměnitelných krytek zadní strany si mohou hráči notebook přizpůsobit podle svého.

Nové modely ROG Strix G15 a G17 využívají procesor až AMD Ryzen 9 6900HX a grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s příkonem 150 W a funkcí Dynamic Boost, která zajišťuje špičkový výkon. U modelu G15 lze vybírat z displejů Full HD 300 Hz a QHD 165 Hz, zatímco model G17 nabízí displeje Full HD 360 Hz nebo QHD 240 Hz pro profesionální hraní. Společným jmenovatelem displejů je odezva 3 ms, technologie Dolby Vision HDR a Adaptive Sync. Strix G bude dostupný v barvě Eclipse Gray a také ve dvou neonových barevných variantách.

Všechny notebooky Strix disponují čtveřicí reproduktorů a prostorovým zvukem Dolby Atmos, který umocní herní atmosféru čistou reprodukcí zvuku. Obousměrná technologie AI Noise Cancelation filtruje hluk v pozadí při příchozí i odchozí komunikaci, takže hlasy hráčů jsou jasné a zřetelné.

Modely Strix obsahují baterii s kapacitou 90 Wh a 100W nabíjením přes USB-C pro rychlé nabíjení na cestách. Wi-Fi 6E a 2,5G LAN garantují špičkové síťové připojení s minimálním zpoždění v kabelových i bezdrátových sítích.

 

ROG Flow Z13 a XG Mobile

ROG Flow Z13 je nejvýkonnější herní tablet na světě. V ultratenkém a lehkém těle skrývá vysoký výkon pro hraní her v operačním systému Windows 11. Je vybaven procesorem a až 14 jádry Intel Core i9-12900H, grafikou NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, přepínačem MUX a pamětí LPDDR5 5200 MHz. To vše je umístěno v retro-futuristickém designu inspirovaném tzv. Vesmírným závodem mezi velmocemi ve 20. století. Design však současně reflektuje vizi gamingu v podání ROG – vynikající přenosnost.

Na výběr budou dva typy displejů: 4K 60 Hz s 85% pokrytím DCI-P3 nebo Full HD 120 Hz se 100% pokrytím sRGB. Oba displeje mají poměr stran 16:10, jas 500 nitů, a nabízejí technologie Dolby Vision a certifikace Pantone Validated, které se podílejí na výborné kvalitě obrazu. Nechybí ochranné sklo Corning Gorilla a technologie Adaptive Sync.

S tabletem Flow Z13 lze hrát různými způsoby, od tradiční myši v kombinaci s klávesnicí integrované v krytu displeje (to je součástí balení), přes dotykové ovládání po gamepady. Vestavěný stojánek lze otevřít až do úhlu 170°. Vzhledem k tomu, že všechny výkonné součásti jsou zakomponovány přímo do těla tabletu a nikoli pod klávesnicí, obstarává chlazení a proudění vzduchu řešení ROG Intelligent Cooling, které zajišťuje vysoký trvalý výkon.

Pro zvýšení herního výkonu a rozšíření vstupních a výstupních portů jsou Flow Z13 a aktualizovaná verze zařízení Flow X13 2022 kompatibilní s řadou externích doků pro grafickou kartu GPU XG Mobile. Hráči je mohou připojit k modelu 2021 XG Mobile s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3080 nebo k letošní novince z rodiny XG Mobile, která obsahuje grafický procesor AMD Radeon RX 6850M XT. Díky dalším portům USB, DisplayPortu, HDMI a Ethernetu je XG Mobile připraven na cokoli.

 

Příslušenství ROG

Notebooky jsou navrženy tak, aby je hráči mohli nosit všude s sebou, a proto značka ROG představila také zcela nové příslušenství v podobě brašen a batohů řady Archer. Archer Messenger 14 je určen pro přenášení elektroniky s množstvím malých kapes a dostatkem místa pro až 14palcový notebook. Batoh Archer Backpack 15.6 unese vybavení na celý den, zatímco batoh Backpack 17 využívá modulární přihrádky pro přenášení herního nebo fotografického vybavení, včetně speciálního popruhu na stativ. Batoh Archer Weekender 17 obsahuje dodatečné polstrování pro delší cesty a lze jej nosit jako batoh nebo tašku. Všechny batohy Archer využívají lehké, odolné a voděodpudivé materiály, které vydrží náročné používání, spolu s decentními, ale výraznými designovými prvky ROG.

[1] 3 % obrazovky se zapnutým HDR.

[2] V  porovnání s předchozími platformami WiFi 6.

[3]  Měřeno s klientem WiFi 6 připojeným rychlostí 200 Mb/s k routeru WiFi 6 s funkcí RangeBoost Plus ve srovnání se stejným klientem WiFi 6 připojeným rychlostí 200 Mb/s k routeru WiFi 5 bez funkce RangeBoost Plus.

Nejpopulárnější

To Top