IT

Panasonic Toughbook slaví 100. výročí společnosti Panasonic

Od svého založení v roce 1918 bylo cílem společnosti Panasonic zlepšit životy lidí. Tento postoj je i dnes vyjádřen ve vizi společnosti, kterou je vytváření „lepšího života a lepšího světa“. Od zdokonalené zásuvky vyrobené v roce 1918 přes elektrickou žehličku ve dvacátých letech a první pračku, televizi a ledničky v letech padesátých reagovaly inovativní produkty a řešení společnosti Panasonic na potřeby své doby.

Tradice Panasonic Toughbook spadá do doby před 30 lety, do roku 1987, kdy společnost Panasonic začala vyrábět přenosné počítače. Po uvedení prvního odolného notebooku Panasonic Toughbook CF-25 v roce 1996 se společnost rozhodla vybudovat specializovaný závod na odolná zařízení v japonském Kóbe.

V posledních 20 letech zaujímala společnost Panasonic vedoucí místo na evropském trhu s odolnými notebooky a tablety. Podle poslední analýzy VDC Research má Panasonic v současné době 67% podíl na trhu v prodejích odolných notebooků a 56% podíl na trhu v prodejích odolných tabletů. V roce 2016 se v Evropě v rámci řady Panasonic Toughbook a Toughpad prodalo víc odolných notebooků a tabletů, než kolik prodal celý zbytek trhu s odolnými notebooky a tablety dohromady.

 

Dnes se zaměření společnosti na odolná mobilní zařízení rozšířilo na handheldová zařízení. S téměř třetinou nabídky produktů věnovanou tomuto trhu zaznamenala společnost Panasonic v tomto sektoru meziroční nárůst o 176 %.

 

Mezi zásadní milníky ve 100leté historii Panasonic patří:

 

Společnost Panasonic v roce 1918 založil Kónosuke Macušita. V témže roce Panasonic představil svou první inovaci, vylepšenou připojovací zásuvku. Od tohoto dne společnost nadále přicházela s dalším průkopnickým sortimentem:

 

·         1927: Panasonic představil svůj vůbec první domácí spotřebič, elektrickou žehličku

·         1937: Vysoušeče vlasů Panasonic se ve světe těšily velké oblibě již od uvedení prvního modelu

·         1952: Panasonic představil svou první televizi

·         1958: Panasonic uvedl na trh svou první klimatizaci do místnosti

·         1965: Panasonic uvedl na trh první produkt pod značkou Technics

·         1977: Panasonic zkombinoval konvekční a mikrovlnnou troubu

·         1982: Panasonic představil první zákaznickou videokameru a přenosný rekordér

·         1996 Panasonic představil první odolný notebook Toughbook CF-25

·         2008: Panasonic uvedl na trh Lumix G – první bezzrcadlový fotoaparát na světě. Tento vynález zásadně proměnil svět fotografie

·         2018: Panasonic do zábavních systémů v autě zavedl hlasové ovládání

Nejpopulárnější

To Top