Video

Panasonic představuje Blu-ray přehrávače UB450 a UB150 s HDR10+ a Dolby Vision

Společnost Panasonic představuje dva nové Blu-ray přehrávače s ultravysokým rozlišením, DP-UB150 a DP-UB450. Oba podporují technologii dynamických metadat HDR10+, model UB450 navíc systém Dolby Vision. Nová HDR technologie optimalizuje jas pro každou scénu individuálně a věrně tak reprodukuje obraz podle původní představy filmařů. S přehrávači DP-UB150 a DP-UB450 získáte obraz stejně kvalitní jako v kině.

Přehrávače jsou kompatibilní s technologií Dolby Atmos. Pokud je propojíte s odpovídajícím audiosystémem, například televizorem, soundbarem nebo zesilovačem, můžete si vychutnat jedinečný zážitek prostorového zvuku. Na rozdíl od běžných surround systémů využívá Dolby Atmos více kanálů k přesnému prostorovému podání efektů a zvuků a pracuje také se zvuky směrovanými shora. V kombinaci s odpovídajícím audiozařízením tak čeká diváky skutečně unikátní filmový zážitek.

Novinky rozšiřují rodinu Blu-ray přehrávačů Panasonic krátce po představení vlajkové lodi UB9000, která byla porotou EISA označena jako výrobek roku pro sezónu 2018-2019 v kategorii UHD Blu-ray přehrávač nejvyšší kategorie.

Vynikající obraz ve 4K a HDR
Podpora technologií HDR10+ a Dolby Vision

Oba modely jsou vybaveny systémem pro přehrávání obrazu s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Tato technologie zajišťuje lepší vykreslení detailů především v tmavých scénách a výsledkem je přirozenější obraz oproti standardnímu dynamickému rozsahu. Pro kýžený výsledek je kromě přehrávače zapotřebí také televizor s podporou HDR.

Nové přehrávače jdou však ještě dál – oba jsou kompatibilní s technologií HDR10+, nejnovější verzí HDR. Pomocí tzv. dynamických metadat optimalizuje tento systém úroveň jasu průběžně, nepracuje s jedinou stálou úrovní nastavení. Výsledkem je intenzivnější zážitek při sledování filmů s dynamičtějším, barevnějším a věrnějším obrazem než dříve. Model UB450 podporuje navíc standard Dolby Vision. Máte-li k dispozici kompatibilní televizor (např. nový model Panasonic GZ2000), získáte špičkový obraz bez ohledu na to, v jakém formátu HDR je film kódovaný.

Podpora 4K záznamu z kamery i fotografií v JPG
Nové Blu-ray přehrávače Panasonic umí bez problémů přehrát i záznamy z kamer v rozlišení 4K ve formátu MP4. Totéž platí pro fotografie v JPG, takže si můžete vychutnat snímky či filmy z dovolené v plné kráse.

Špičkový zvuk: Jedinečné audio technologie
Přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení v mnoha formátech

Oba nové modely přehrávají zvuk ve vysokém rozlišení. Kromě běžných souborů MP3, AAC nebo WMA si rozumí i s moderními kvalitními formáty jako DSD (11,2MHz / 5,6MHz / 2,8MHz) ALAC, FLAC, WAV nebo AIFF.

Pokud máte k dispozici nahrávky ve studiové kvalitě, stačí připojit přehrávač k domácímu audiosystému odpovídajících parametrů a můžete si vychutnávat hudbu plnou původních detailů.

Twin HDMI Pure AV (oddělené HDMI porty pro audio a video)

Nové přehrávače UB450 a UB150 jsou vybaveny oddělenými HDMI porty pro přenos obrazového (4K) a zvukového signálu. Tím dochází k eliminaci nežádoucího šumu a výsledkem je čistý zvuk v nejvyšší možné kvalitě. Přehrávače si rozumí i s nejmodernějším prostorovým formátem Dolby Atmos*. V kombinaci s kompatibilním audiosystémem si tak můžete vychutnat zvuk s mnohem lepším prostorovým podáním než dříve.

Nejpopulárnější

To Top