IT

Panasonic představil zcela nový jednočipový DLP 4K laserový projektor

Společnost Panasonic uvedla zbrusu nový jednočipový DLP™ 4K laserový projektor s jasem až 10 000 lumenů a vylepšenou technologií podání barev. Projektor je zvláště vhodný pro instalace, kde je potřeba vtáhnout diváky do děje.

Projektor PT-RQ100 je vybaven technologií posuvu pixelů, která diagonálně rozšiřuje pixely pro dosažení rozlišení UHD (3 840 x 2 400).

Projektor disponuje vlastními technologiemi pro vylepšení obrazu a reprodukce barev pro živější a jasnější výsledek ve srovnání s jinými jednočipovými DLPTM modely. Díky tomu je projektor RQ100 vhodný pro použití v zábavních parcích a muzeích, v nichž pomocí digitálního obsahu vytváří živé a nápadité projekce.

„S rozmachem interaktivních technologií očekávají návštěvníci od zážitků v zábavních parcích a muzeích mnohem víc,“ řekl marketingový manažer společnosti Panasonic Hartmut Kulessa. „Tito zákazníci ve stále větší míře využívají pro mapování projekcí na 3D plochách projektory s vysokým rozlišením. Pokročilé technologie pro zpracování obrazu spolu s vysokým jasem umožňují projektoru PT-RQ100 splňovat nejpřísnější požadavky na výslednou kvalitu obrazu.“

Došlo také k vylepšení inovativní chladicí soustavy projektoru, která přináší hermeticky utěsněnou optiku a konstrukci bez filtru pro dosažení až 20 000 hodin provozu bez údržby.

Projektor RQ100 využívá stejné šasi jako projektor Panasonic PT-RZ970 – WUXGA s jasem 10 000 lumenů a technologií SOLID SHINE – a je tedy kompatibilní s jakýmkoli 4K optimalizovaným AV systémem. Podporuje funkci SLOT NX, stejně jako tříčipové DLPTM projektory společnosti Panasonic. K dispozici jsou také volitelné vstupní karty.

Dálkové ovládání umožňuje geometrické přizpůsobení obrazu bez použití PC, čímž zjednodušuje nastavení projekce na zakřivené plochy a trojrozměrné objekty.

„Cílem společnosti Panasonic je stát se lídrem v oboru 4K projekcí, a tím rozšiřovat obchodní příležitosti pro naše zákazníky a napomáhat splnění náročných požadavků tvůrců obsahu pro neomezený rozvoj jejich kreativních nápadů,“ dodal Hartmut Kulessa.

Nejpopulárnější

To Top