Video

Panasonic představil 4K projektor s jasem 50 000 lumenů

Společnost Panasonic představila první tříčipový DLPTM SOLID SHINE laserový projektor na světě s jasem až 50 000 lumenů a rozlišením True 4K. Tento projektor nabízí široké možnosti v oblasti živých představení a tematických akcí.

Projektor PT-RQ50K jde ve šlépějích předchozích projektorů Panasonic, které kombinují vysoký jas s poměrně malými rozměry. Díky tomu projektor nabízí jednoduchou instalaci, která je důležitá u větších akcí, na kterých jsou organizátoři pod časovým tlakem. Jediný projektor RQ50K poskytuje stejné možnosti zobrazení jako několik projektorů s nižším jasem dohromady, čímž šetří čas potřebný na instalaci a nastavení.

RQ50K kombinuje jas 50 000 lumenů s ostrým obrazem ve 4K rozlišení a jednoduchou manipulací. Využití oddělených červených a modrých laser-fosforových SOLID SHINE světelných zdrojů zajišťuje vysokou úroveň reprodukce barev a věrné podání obrazu.

„Za vývojem projektoru RQ50K stojí především rostoucí popularita projekcí zaměřených na živá představení a tematické akce,“ řekl Hartmut Kulessa, marketingový manažer společnosti Panasonic Business pro Evropu. „Rozmanité prostory se čím dál tím častěji halí do projekcí, které vytvářejí nezapomenutelné zážitky. Vynikající jas a kvalita obrazu projektoru umožňuje tvůrcům v této oblasti posouvat hranice projekčních možností.“

Společnost Panasonic také dokázala dosáhnout ještě vyššího výkonu na technologii chladicího systému, který byl použit již na předchozí vlajkové lodi PT-RQ32K s jasem až 30 000 lumenů. V podobně velkém kompaktním těle se podařilo získat téměř dvojnásobek jasu původního modelu. Hermeticky uzavřená optická cesta a konstrukce bez filtrů modelu PT-RQ50K navíc přispívá k 20 000 hodinám bezúdržbového provozu, a to i v náročných podmínkách.

Kromě dvou laserových zdrojů a možnosti použití záložního vstupu video signálu je tento projektor navíc vybaven i systémem dvojitého napájení. Všechny tyto vlastnosti zajišťují vysokou spolehlivost provozu.

Nejpopulárnější

To Top