IT

Panasonic je evropskou jedničkou na trhu s odolnými notebooky již po sedmnácté v řadě

Z nejnovějšího průzkumu trhu společnosti VDC Research vyplynulo, že společnost Panasonic si udržuje své vedení mezi výrobci odolných notebooků. Toto místo jí náleží již 17. rok v řadě. Její řada Panasonic TOUGHBOOK si udržela dominantní postavení na evropském trhu odolných notebooků, přičemž v roce 2017 činil podíl příjmů plynoucích z prodeje 57 %.

Řada tabletů Panasonic Toughpad také vede evropský trh s odolnými tablety s podílem příjmů plynoucích z prodeje ve výši 56 %. Společnost nyní svou pozornost výrazně zaměřila na trh s odolnými přenosnými zařízeními a představila inovativní nové produkty vhodné pro rychle rostoucí sektory maloobchodu, výroby, přepravy a logistiky.

„Náš úspěch na trhu odolné výpočetní techniky spočívá na základních hodnotách společnosti Panasonic a je oslavou jejího 100. výročí, které spadá právě na tento rok. Základem je naslouchání zákazníkům a inovování pomocí technologie tak, abychom lidem zjednodušili běžný život,“ uvedl Kevin Jones, generální ředitel Panasonic Mobile Solutions Business v Evropě. „Naše odvětví odolné výpočetní techniky je relativně mladé, je mu 20 let, ale po celou tuto dobu jsme neustále vylepšovali produktivitu mobilních pracovníků. Náš nejnovější notebook Panasonic Toughbook CF-33 představuje 7. generaci odolných notebooků a první maximálně odolný odpojitelný notebook s možností výměny baterie za provozu a flexibilním designem, který zjednoduší práci každému mobilnímu pracovníkovi.“

 

Důraz na odolná přenosná zařízení

 

Na své cestě do budoucnosti se společnost Panasonic nyní zaměřila na vývoj stejných odolných, ergonomických a flexibilních podnikových zařízení pro trh s přenosnými produkty. Více než třetina odolné řady je nyní zaměřena na sektor, který se věnuje přenosným zařízením. Nejnovějším produktem je odolné přenosné zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-T1 určené mobilním pracovníkům, kteří vyžadují stylové všestranné zařízení a zároveň odvede skvělou práci. Odolné 5” zařízení se systémem Android je skutečnou pastvou pro oko a ideálním univerzálním řešením pro mobilní pracovníky na řadě pracovních pozic a v řadě oborů – v maloobchodě a pohostinství, ve výrobě, v přepravě a v logistice.

 

Díky hlasovým a datovým funkcím a integrovanému skeneru čárových kódů lze přenosné zařízení TOUGHBOOK FZ-T1 využít v oblasti maloobchodu pro doplňování zásob, asistované prodeje nebo přijímání objednávek a markování zboží při čekání na pokladnu. Díky skenování čárových kódů z delší i kratší vzdálenosti je ideální pro správu inventáře, ať již skenujete z vysokozdvižných vozíků, dodáváte zboží nebo pracujete na výrobní lince. Zařízení vyhovuje i potřebám pracovníků v terénu při opravách a údržbě, při navigaci, důkazu o doručení, záznamu dokumentace a kontrole inventáře v reálném čase.

 

Specializovaný kanál a podpora řešení

 

Aby podpořila svůj razantnější vstup do sektoru přenosných zařízení, jmenovala letos společnost Panasonic specializovaného distributora pro Evropu ScanSource a nabrala pro svůj nový partnerský kanálu Edge 60 specializovaných prodejců odolných přenosných zařízení napříč hlavními evropskými trhy. Edge byl vybudován od základů a nabízí specializovanou podporu prodejcům a nezávislým dodavatelům softwaru, kteří dodávají odolná přenosný řešení s plným rozsahem funkcí na specializované trhy.

 

„Trh s odolnými přenosnými zařízeními meziročně v maloobchodě, výrobě, přepravě a logistice roste zhruba o 4 %. Panasonic se tak zaměřuje na sektor, který je momentálně na trhu s odolnou výpočetní technikou na vzestupu,“ uvedl David Krebs z VDC Research. „Trh s odolnými přenosnými zařízeními prošel v posledních několika letech výraznou konsolidací konkurence a poskytovatelům řešení se nabízelo méně možností podpory a koncovým uživatelům méně přijatelných možností. Panasonic díky své dlouhé historii vedoucího postavení v kategoriích odolných tabletů a notebooků představoval na trhu odolných přenosných zařízení vítaný přírůstek. Možnosti koncových uživatelů i poskytovatelů řešení se tak dále rozšiřují.“

Nejpopulárnější

To Top