Hry

Odolné herní notebooky ASUS TUF Gaming v Česku

ASUS uvedl na český trh herní notebook TUF FX504 ze zbrusu nové řady TUF Gaming (The Ultimate Force), který přináší výkon pro hraní nejnovějších her i náročný multitasking, a současně vyniká extrémní odolností a spolehlivostí. O výkon novinky se stará procesor Intel Core i5 Coffee Lake a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050, resp. GTX 1050 Ti.

Odolnost systému a stabilní výkon zajišťuje chladící technologie HyperCool, která nejen zvyšuje stabilitu, ale dokáže zamezit i vniknutí prachu do notebooku. FX504 je vybaven herní klávesnicí s životností 20 miliónů úhozů a IPS displejem s Full HD rozlišením o úhlopříčce 15,6 palců. Hráči ocení při hraní i kvalitní 7.1kanálový prostorový zvuk. Notebook ASUS TUF Gaming FX504 se v České republice prodává za cenu od 22990 Kč včetně DPH.

 

Herní notebook TUF FX504 je vybaven procesorem Intel Core i5-8300H osmé generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1050, resp. ve vyšší konfiguraci kartou GTX 1050 Ti s plnou podporou Microsoft DirectX 12. Díky profilu tenkému 2,5 cm a celkové hmotnosti pouhých 2,3 kg je novinka vhodná pro práci i hraní na cestách.

Počítač nabízí IPS displej s širokými pozorovacími úhly a úhlopříčkou 15,6 palce. Ten zajistí ostrý a čistý obraz s přesnou a konzistentní barvou i při pohledu z extrémních poloh. Panel má matný povrch, který prakticky eliminuje rušivá oslnění nebo odrazy.

 

Technologie HyperCool

Technologie chlazení výrazně prodlužuje životnost notebooku namáhaného během intenzivních herních maratonů. TUF FX504 využívá technologii HyperCool, která kombinuje patentovaný systém Anti-Dust Cooling (ADC) s funkcí Fan Overboost. Systém ADC odstraňuje škodlivé prachové částice a nečistoty dvěma samostatnými trubicemi, aby se zabránilo nahromadění nečistot na tepelných žebrech. Funkce Fan Overboost poskytuje uživatelům tři různé režimy pro optimální vyvážení výkonu ventilátoru a úrovně hluku.

Systém chlazení dále zahrnuje dvojici měděných tepelných trubek a duální ventilátor pro nezávislé chlazení procesoru a grafické karty. Chlazení napomáhá i kryt notebooku s lichoběžníkovým průřezem, který optimalizuje proudění vzduchu tak, aby se zvýšila tepelná účinnost. Ventilátor je umístěn hned pod skupinou herních kláves WASD, čímž je zaručeno, že klávesnice se nebude nijak zahřívat během hraní.

 

 

Prostorový zvuk 7.1 vtáhne do akce

Technologie DTS Headphone:X dokáže zprostředkovat 7.1kanálový prostorový zvuk na úrovni domácího kina ve sluchátkách, přenosných reproduktorech i externích reproduktorech. Vestavěný ekvalizér navíc umožňuje detailní úpravu zvuku a jeho nastavení podle vlastního vkusu hráče.

 

Odolná klávesnice s životností 20 milionů úhozů

FX504 disponuje herní klávesnicí navrženou podle desktopových klávesnic a odpovídající náročným standardům TUF Gaming, takže je vhodná i pro dlouhé psaní a hraní. Díky životnosti 20 milionů úhozů, což je dvojnásobek současného standardu, se jedná se o jednu z nejodolnějších notebookových klávesnic. Klávesy se zdvihem 1,8 mm jsou zárukou plynulých reakcí a příjemného stisku. Klávesnice je podsvícená pro hraní her nebo práci ve tmě. Technologie Exclusive Overstroke umožňuje dřívější aktivaci kláves a vyšší přesnost při psaní nebo hraní. Zvýrazněné klávesy WASD, široký mezerník a izolované klávesy se šipkami umožňují rychlé a přesné ovládání.

 

Super rychlá Wave 2 Wi-Fi

Model TUF FX504 nabízí hráčům výkonné bezdrátové připojení Intel 802.11ac Wave 2 Wi-Fi s rychlostí přenosu dat až 1,7 Gb/s, což je 12krát vyšší rychlost než u Wi-Fi standardu 802.11b/g/n. Konfigurace 2×2 MIMO poskytuje navíc až o 30 % širší pokrytí bezdrátovým signálem než konfigurace 1×1. Uživatelé díky tomu mohou streamovat videa s vysokým rozlišením nebo hrát online s minimálními výpadky připojení, i když je notebook daleko od routeru.

 

Úložiště FireCuda pro rychlé načítání her

Odolný notebook TUF FX504 obsahuje hybridní pevný disk (SSHD) FireCuda s kapacitou 1 TB, který načítá hry více než dvakrát rychleji než tradiční pevný disk. Flash paměť FireCuda funguje jako mezipaměť a ukládá často používaná data, aniž by přistupovala k pevnému disku, což vede k nižší spotřebě energie, vyššímu výkonu systému a prodloužení jeho životnosti. Poskytuje také tišší provoz a stabilnější systém. V jiné konfiguraci je k dispozici SSD disk pro zrychlení systému v kombinaci s tradičním pevným diskem.

Nejpopulárnější

To Top