Hry

NVIDIA a DICE přináší vylepšení výkonu až o 50 %

Společnost NVIDIA a vývojář hry Battlefield V společnost DICE společně uvedou vylepšení přinášející nový herní obsah a podstatný nárůst výkonu při využití ray-tracingu v reálném čase.Podstatný nárůst výkonu ve hře Battlefield V se zapnutým vykreslováním v reálném čase

Battlefield V se stal 14. listopadu 2018 první hrou využívající ray-tracing v reálném čase. NVIDIA však nezahálela a i nadále pokračovala v kooperaci s EA a DICE na optimalizaci. Jen tři týdny po oficiálním uvedení nové technologie společně uvolňují vylepšení, které poskytuje až 50% nárůst výkonu a týká se všech hráčů využívající kompletní portfolio grafických karet GeForce RTX. Konkrétní hodnoty, na které se mohou hráči těšit:

  • GeForce RTX 2080 Ti – uživatelé dosáhnou stabilních 60+ FPS s rozlišením 1440p a vykreslováním v reálném čase nastaveným na Ultra
  • GeForce RTX 2080 – stabilních 60+ FPS s rozlišením 1440p a ray-tracingem nastaveným na Medium
  • GeForce RTX 2070 – stabilních 60+ FPS s rozlišením 1080p a ray-tracingem nastaveným na Medium

Kompletní optimalizace obnáší:

  • Vylepšení stability hry se zapnutým ray-tracingem
  • Vylepšení výkonu několika komponent stojících za implementací ray-tracingu
  • Vylepšení výkonu ray-tracingu v prostředí s listy a vegetací
  • Využití vyrovnávací paměti tam, kde to lze, pro zvýšení celkové kvality ray-tracingu
  • Byla odstraněna nepoužívaná geometrie ze scén
  • Bylo opraveno nastavení kvality ray-tracingu Medium, které dříve vykazovalo chyby

Více informací a kompletní přehled vylepšení v Battlefield V je zmíněno v tomto videu – https://youtu.be/-wy45bQe_XA

NVIDIA Game Ready ovladače

Dostupné Game Ready ovladače připravují hráče na zítřejší update hry Battlefield V: Tides of War Chapter 1: Overture. Zároveň přinášejí výkonnostní vylepšení v DX12 pro nadcházející patch hry World of Warcraft: Battle for Azeroth a Just Cause 4.

Nové ovladače jsou k dispozici vždy v den, resp. několik dní před uvedením nových her, a poskytují maximální herní zážitek díky vysokému úsilí vývojářů v NVIDIA, kteří pracují do poslední možné chvíle na optimalizaci výkonu a vynikající hratelnosti. Stejně jako všechny vydané Game Ready ovladače, tak i tento splňuje certifikaci WHQL od společnosti Microsoft.

Práce týmu NVIDIA zodpovědného za ovladače grafických karet nekončí vydáním hry, jejich snaha o vylepšení výkonu ve hře pokračuje. Výsledkem je například aktuální Battlefield V, kde sklízí plody své práce v podobě až 50% nárůstu výkonu se zapnutým ray-tracingem v závislosti na grafické kartě a konfiguraci celé sestavy.

Ideální výkon pro hraní Battlefield V poskytnou nové grafické karty NVIDIA GeForce RTX.

Nejpopulárnější

To Top