Foto

Nový dálkový objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S

Nikon oznámil uvedení nového superteleobjektivu formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností a vestavěným telekonvertorem – NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S. Nový teleobjektiv s vysokou světelností f/2,8 a fenomenální výkonností automatického zaostřování je působivým objektivem pro fotografování sportů, divokých zvířat a přírody. Objektiv nabízí výjimečně vysokou kvalitu obrazu při fotografování ohniskovou vzdáleností 400 mm nebo 560 mm při aktivovaném vestavěném 1,4× telekonvertoru.

NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je prvním objektivem řady Z, který je vybaven novým zaostřovacím systémem Nikon s motorem typu Silky Swift VCM a optickým kodérem ABS: výsledkem je rychlejší a tišší zaostřování i perfektní zachycení a sledování objektů. Jde rovněž o první objektiv řady Z s novými antireflexními vrstvami Nikon Meso Amorphous Coat, které nabízejí nejlepší antireflexním vlastnosti v historii firmy NIKKOR. Tyto nové antireflexní vrstvy jsou tvořeny částicemi menšími, než jsou nanočástice, které poskytují pozoruhodnou kontrolu nad tvorbou reflexů a závoje: obraz má tak perfektní brilanci i při fotografování scén s více přímými zdroji světla v obrazovém poli.

Objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je konstruován tak, aby poskytoval fotografům v terénu veškeré dostupné výhody, a navíc nabízí v oblasti superteleobjektivů velmi nízkou hmotnost pro snazší manipulaci. Odolné a perfektně vyvážené tělo je plně utěsněné okolo všech pohyblivých součástí a jeho těžiště je pro lepší stabilitu systému posunuté směrem k zadní části objektivu. Ovládací prvky lze přizpůsobit pro perfektní nastavení v libovolné situaci, včetně přiřazení funkcí kroužku FN objektivu.

Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Jde o první superteleobjektiv řady S s pevnou ohniskovou vzdáleností v systému NIKKOR Z, který otevírá nové možnosti profesionálním fotografům v oblasti fotografie sportů, divokých zvířat a přírody. Objektiv je nabitý novými, inovativními technologiemi, které posouvají zaostřování, brilanci obrazu a přizpůsobitelnost objektivu na novou úroveň. Tento objektiv udrží krok se všemi výzvami profesionálního nasazení.“

 

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S

Vestavěný telekonvertor 1,4×: posunutí páčky na pravé straně objektivu je vše, co je třeba k aktivaci telekonvertoru a prodloužení ohniskové vzdálenosti objektivu na 560 mm.

Naprosto jisté automatické zaostřování: Systém zaostřování s motorem typu Silky Swift VCM a optickým kodérem ABS poskytuje fenomenálně rychlé automatické zaostřování s naprosto perfektním zachycením a sledováním objektu.

Vysoký výkon a kvalita obrazu: světelnost f/2,8 a vynikající reprodukce neostrých míst obrazu.

Redukce vibrací v objektivu: i při fotografování s aktivovaným telekonvertorem umožňuje použít až o 5,5 EV delší časy závěrky než obvykle, a v kombinaci s fotoaparátem Z 9 je navíc k dispozici systém synchronní redukce vibrací.

Antireflexní vrstvy Meso Amorphous Coat: antireflexní vrstvy nejvyšší kvality. Potlačují výskyt reflexů a závoje eliminací parazitního světla z šikmého i svislého směru.

Výjimečná úroveň detailů: Optické členy ze skel Nikon ED, Super ED a SR potlačují projevy barevné vady.

Vysoká odolnost: těsnění u všech pohyblivých částí udržují prach a vlhkost mimo vnitřní části objektivu a fluorová vrstva Nikon chrání přední optický člen objektivu.¹

Optimální vyvážení: těžiště objektivu se nachází v jeho zadní části pro vyšší stabilitu.

Přizpůsobitelnost: kroužku FN, tlačítkům Fn, zaostřovacímu kroužku a tichému příkazovému kroužku lze přiřazovat různé funkce. A tlačítko nastavení paměti lze použít pro uložení zaostřených vzdáleností.

Stabilita a bezpečnost: snímatelná patice prstence se stativovým závitem umožňuje optimální vyvážení objektivu při jeho upevnění na stativ. Bezpečnostní slot typu Kensington® pomáhá se zabezpečením objektivu.

Vestavěný zásuvný držák filtrů: umožňuje snadné použití filtrů pro ještě větší míru kontroly v obtížných světelných podmínkách.

Kompatibilita: objektiv umožňuje použít TELEKONVERTOR Z TC-1,4× a TELEKONVERTOR Z TC-2×.

Nejpopulárnější

To Top