Mobil

Nové modely Xperia 10 a 10 Plus od Sony přinášejí do modelové řady vyšší střední třídy displej s poměrem stran 21:9

Společnost Sony představila modely Xperia 10 a Xperia 10 Plus – přináší tím zážitek z rozměru 21:9 do vyšší střední třídy.

„Naše modelová řada vyšší střední třídy představuje prémiové inovace Sony v té nejdostupnější možné podobě,“ uvedl Mitsuya Kishida, prezident společnosti Sony Mobile Communications. „Náš nový široký displej s poměrem stran 21:9 nabízí zábavu až k okrajům v elegantním a štíhlém designu, který dokonale padne do ruky.“

21:9 Wide Full HD+ displej s poměrem stran 21:9 pro zábavu i produktivitu

Xperia 10 a 10 Plus přinášejí elegantní bezrámečkový design s širokým Full HD+ displejem a poměrem stran 21:9, který se ideálně hodí nejen pro zábavu, ale také pro práci. Intuitivní uživatelský režim rozdělené obrazovky od Sony vytvořený pro formát 21:9 umožňuje ve spojení s 6,0” displejem modelu Xperia 10 a 6,5” displejem modelu 10 Plus používání dvou aplikací najednou, při jehož spuštění mají obě podokna stále dostatečnou velikost pro jejich paralelní sledování. Můžete tak například sledovat svoje oblíbené video a zároveň psát zprávy, aniž byste museli mezi oběma aplikacemi neustále přepínat.

Můžete buďto dlouho podržet ikonu aplikace, kterou chcete paralelně spustit, na domovské obrazovce nebo ho můžete spustit pomocí funkce Side sense, která je nově dostupná také u modelů vyšší střední třídy. Ta vám umožní vybrat obě aplikace, které chcete zobrazit ve formátu 21:9 v režimu rozdělené obrazovky*.

Modely Xperia 10 a Xperia 10 Plus byly navrženy tak, aby dokonale padly do ruky, a díky jejich štíhlému designu se dobře drží i snadno ovládají. Oba modely, Xperia 10 a 10 Plus jsou chráněny sklem Corning® Gorilla® Glass 5 zajišťující jejich odolnost, zatímco nádherný metalický povrch doplňuje jejich elegantní tvar.

Probuďte vaši kreativitu s duálním fotoaparátem Xperia 10 a Xperia 10 Plus s efektem Bokeh a vytvářejte videa i fotografie ve formátu 21:9

Xperia 10 a 10 Plus nabízí nahrávání filmů ve formátu 21:9, ve 4K, umožní vám nahrávat videa se stejnou šířkou záběru, který používají filmaři. S volitelnou šíří záběru si vyberete ideální formát – například si můžete vybrat formát 21:9, jímž zaplníte celou plochu displeje nebo formát 1:1, který je dokonalý pro zveřejňování příspěvků v aplikaci Instagram.

Duální fotoaparáty obou modelů, Xperie 10 (13 MP+5 MP) a Xperie 10 Plus (12 MP+8 MP) vám umožňují zachytit vysoce kvalitní snímky s uměleckým efektem Bokeh, který pomůže fotografovanému objektu vyniknout díky rozostřenému pozadí. Xperia 10 Plus má exkluzivně dvojnásobný optický zoom**, který vám umožní, abyste se dostali k akci, co nejblíže to půjde.

Abyste mohli ještě více rozvinout svoji kreativitu, jsou hlavní i přední fotoaparáty Xperie 10 a 10 Plus vybaveny stabilizací SteadyShot™. Díky níž nebudou videa rozmazaná, a to ani při snímání v pohybu.

Zážitek z hudby přesně podle původního záměru umělce díky zvuku ve vysokém rozlišení High-Resolution Audio

Oba modely, Xperia 10 i 10 Plus, jsou vybaveny pokročilou audio technologií se zvukem ve vysokém rozlišení (High-Resolution Audio) s technologií LDAC™ pro optimalizaci reprodukce zvuku na externích zařízeních, takže si můžete vychutnávat hudbu v její nejčistší a nejvěrnější podobě, a to dokonce i při bezdrátovém přenosu.

Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HX™) navíc automaticky vylepšuje kvalitu komprimovaných zvukových souborů na kvalitu blížící se vysokému rozlišení. Vlije tak vašim skladbám do žil nový život, protože dokáže zrekonstruovat jemné nuance původní nahrávky nebo napodobit zvuky živého vystoupení.

Zcela nová náhlavní souprava otevřeného typu SBH82D pro špičkový poslech doplněná o barevně ladící pouzdra

Na trh společně s modely Xperia 10 a Xperia 10 Plus přichází také nová stereofonní náhlavní souprava otevřeného typu s Bluetooth® SBH82D. Bude v prodeji v černé, šedé a modré variantě, které ladí s barvami modelů nových smartphonů. Tato bezdrátová sluchátka disponují lehkou, kompaktní konstrukcí za krk, kterou je možné složit, navrženou tak, aby byla pohodlná i při celodenním poslouchání. SBH82D využívají stejnou vnitřní strukturu jako Xperia Ear Duo, která umožňují uživatelům díky otevřené konstrukci poslouchat oblíbenou hudbu a zároveň i okolní zvuky. Sluchátka SBH82D také podporují funkci hlasového asistenta od společností Google™ a Apple, stejně jako možnost handsfree hovorů. Model SBH82D bude dostupný na vybraných trzích od května 2019.

Style Cover Stand je kryt typu dva v jednom, který funguje zároveň i jako stojánek a je v nabídce pro oba modely – Xperia 10 a 10 Plus. V nabídce je také exkluzivně pro model Xperia 10 kryt Style Cover Solid, který pomůže ochránit telefon před závažným poškozením a přináší stupeň odolnosti splňující i armádní požadavky ***.

Model Xperia 10 je osazen procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 630 Mobile Platform, který byl navržen tak, aby podporoval skvělou grafiku, pokročilé multimediální zážitky a dlouhou výdrž 2870mAh baterie, jíž je model vybaven. Novinka je dostupná v barevných variantách: modrá, černá a stříbrná. Model Xperia 10 Plus je osazen procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 636 Mobile Platform, který přináší působivý výkon, výjimečnou kvalitu obrazu a díky 3000mAh baterii také výbornou výdrž. Model je dostupný v barvách: tmavě modrá a černá. Obě novinky, Xperia 10 i 10 Plus, se začnou v České republice prodávat s Androidem™**** 9.0 a budou dostupné ve verzích pro dvě SIM *****.

Nejpopulárnější

To Top