Foto

Nová malá kamera Canon ML-105 EF natáčí i v noci

Společnost Canon Europe dnes představila výkonnou víceúčelovou kameru ML-105 EF schopnou natáčet za tmy v rozlišení 2,07 MP. Nová kamera Canon ML-105 EF staví na úspěchu modelu ME20F-SH, který získal cenu Emmy. Dosahuje shodných výsledků při nízké hladině osvětlení, avšak v menším a lehčím těle. Je proto ideální pro použití v systémech kamerového dohledu. Tělo kamery je zpevněné a odolné vůči nárazům, prachu a vodě. Navíc odolává extrémním klimatickým podmínkám. Kamera ML-105 EF – jedna ze čtyř variant modelu – je koncipovaná tak, aby ji bylo možné jednoduše začlenit do stávajících systémů. Pro tento účel je vybavená rozhraním SDI a bajonetem Canon EF, což poskytuje uživatelům širší výběr objektivů podle jejich potřeb.

Kamera ML-105 EF se vyznačuje mimořádnou citlivostí ISO až 4 miliony. Díky tomu dokáže zachytit objekty osvětlené méně než 0,0005 luxu. Plnoformátový snímač 35 mm typu CMOS o rozlišení 2,07 MP zachycuje ostrý obraz s nízkou úrovní šumu, a to i v extrémně temném prostředí. Díky této schopnosti je ML-105 EF ideální pro noční natáčení s vysokou kvalitou obrazu, například dokumentárních filmů o přírodě nebo k ostraze důležitých prostor.

Malé, ale robustní tělo kamery ML-105 EF váží pouhých 800 gramů a měří přibližně 76 x 76 x 112 mm. Je tedy velmi snadno přenosné a lze jej pohodlně připevnit k dronu nebo vozidlu pro dynamičtější a flexibilnější možnosti filmování. Oproti vysoce oceňovanému modelu ME20F-SH je o 50 % menší a o 30 % lehčí. Vodě a prachu odolná konstrukce této kapesní kamery zvládne práci v poušti i deštěm bičované krajině při teplotách od -20 °C do více než 50 °C. Vedle odolnosti proti povětrnostním vlivům je vybavená i ochranou proti vibracím a rázům. Pro situace, kdy je nutné kameru rychle sbalit a odpojit kabely, je vybavená odolným terminálem ODU.

Bajonet EF umožňuje kameru ML-105 EF jednoduše začlenit do standardních pracovních postupů a poskytuje uživatelům výběr z kompletní nabídky objektivů podle jejich potřeb. Pro účely filmování objektů vzdálených i stovky metrů při nízké hladině osvětlení kamera podporuje teleobjektivy Canon EF s nejdelšími ohniskovými vzdálenostmi. Univerzálnost kamery zvyšuje kompatibilita s řadou filtrů jiných značek, včetně infračervených, pásmových a neutrálních (ND) filtrů, takže je možné dosáhnout téže kvality obrazu ve všech situacích. Tento model je vybavený portem SDI – nejběžnějším výstupním rozhraním užívaným u videozařízení – pro bezproblémovou integraci se stávající infrastrukturou.

Vedle ML-105 EF přibydou do nabídky víceúčelových kamer společnosti Canon tři další odlehčené modely – ML-100 EF, ML-100 M58 a ML-105 M58. Všechny jsou snadno přenosné díky novému kompaktnějšímu tělu než má oceňovaný model ME20F-SH. Modely ML-100 EF a ML-100 M58 využívají kabel standardu CoaXPress a bajonet Canon EF, respektive uchycením M58. Model ML-105 M58 je vybavený terminálem SDI a osazený závitem M58.

Nejpopulárnější

To Top