Mobil

Nokia 7 plus získává Android 9 Pie Beta 4

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, v reakci na nedávné oznámení Android 9 Pie uvolňuje nejnovější „developer preview“ verzi tohoto operačního systému pro vývojáře – DP4 (Beta 4). Ta je aktuálně dostupná pro model Nokia 7 plus.

Program Android developer preview staví na základech iniciativy beta labs pro telefony Nokia a jeho úkolem je usnadnit vývoj, testování i další rozvoj aplikací, které budou připravené pro certifikaci v rámci Play Store v Android 9 Pie. K dnešnímu dni se do beta labs i developer preview zapojilo více než 65 000 majitelů chytrých telefonů.

Vývojáři vlastnící Nokia 7 plus mohli získávat developer preview verze od spuštění programu 8. května 2018. Další aktualizace potom byly dostupné prostřednictvím OTA nebo ruční instalace. Nokia 7 plus je aktuálně zařazena mezi hrstku zařízení s přístupem k Android 9 Pie ve verzi Beta 4.

 

Novinky v Android 9 Pie Beta 4

 

S aktuální verzí Android 9 Pie získá Nokia 7 plus podporu ovládání gesty. Bude tak možné rychlé přepínání mezi aplikacemi pomocí všesměrového softwarového tlačítka „home“ nebo snazší aktivování rozdělené obrazovky.

Nejpopulárnější

To Top