Foto

Nikon získává čtyři ceny TIPA World Award 2019

Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že jí sdružení TIPA (Technical Image Press Association) udělilo čtyři prestižní ocenění World Award 2019. Nikon D3500 získal ocenění „Best DSLR Camera“ za nejlepší profesionální digitální jednookou zrcadlovku a na stupně vítězů se postavily i oba fotoaparáty mirrorless: Nikon Z 6 vyhrál ocenění odborníků „Best Full Frame Camera Expert“ pro nejlepší full frame fotoaparát a Nikon Z 7 zase ocenění „Best Full Frame Professional Camera“ pro nejlepší profesionální full frame fotoaparát. Objektiv NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S se může pochlubit oceněním „Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens“ pro nejlepší širokoúhlý objektiv se zoomem pro mirrorless fotoaparáty.

Komentáře sdružení TIPA k vítězi kategorie „Best DSLR Camera“, fotoaparátu Nikon D3500

Cílovou skupinou pro tuto kompaktní a lehkou digitální jednookou zrcadlovku jsou amatérští fotografové, kteří chtějí postoupit na vyšší úroveň a naplno využít široké nabídky objektivům NIKKOR a příslušenství, s nimiž dostane zábava a kreativita jejich fotografování větší náboj. CMOS snímač s 24,2 miliony pixelů se vyznačuje rozsahem citlivosti ISO 100 až 25 600, zvládne sériové snímání 5 sn./s i nahrávání Full HD videa v kvalitě 1080/60p. Přes aplikaci SnapBridge společnosti Nikon mohou uživatelé snadno sdílet obrázky v chytrém telefonu nebo připojeném zařízení. Z aplikace můžete také spustit fotoaparát nebo používat bezplatnou cloudovou službu pro sdílení a ukládání dat, Nikon Image Space.

Komentáře sdružení TIPA k vítězi kategorie „Best Full Frame Camera Expert“, fotoaparátu Nikon Z 6

Z 6 je určen fotografům, kteří potřebují výborné výsledky i při zhoršených světelných podmínkách a chtějí natáčet 4K UHD video s plným odečtem pixelů. Snímač CMOS s 24,5 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod a automatickým zostřováním s fázovou detekcí v obrazové rovině podporuje široký rozsah citlivosti (od 100 do 51 200 ISO). K těmto výsledkům mu pomáhá nejnovější systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 6. Fotoaparát má 273 zaostřovacích polí a umožňuje široce pokrýt přibližně 90 % zobrazovací oblasti ve vodorovném i svislém směru. V menu Picture Control si můžou uživatelé vybrat možnost doostřování ve střední vzdálenosti, aby se prvky textur na obrazovce při fotografování i natáčení videa zobrazovaly ostřeji nebo měkčeji.

Komentáře sdružení TIPA k vítězi kategorie „Best Full Frame Professional Camera“, fotoaparátu Nikon Z 7

Fotoaparát mirrorless Z 7 se může pochlubit CMOS snímačem ve formátu FX s vysokým rozlišením 45,7 milionu pixelů. Vytváří velké soubory snímků ohromující kvality. Podporuje rozsah citlivosti 64 až 25 600 ISO, s případným rozšířením na 32 až 102 400 ISO. Elektronický hledáček ukazuje přibližně 100 procent obrazu a i při pohledu do něj můžete nastavovat řadu různých parametrů fotografování. Co se týče natáčení videa, dokáže zaznamenávat 4K UHD i Full HD 120p video a podporuje funkce Active D-Lighting, elektronickou redukci vibrací nebo zvýraznění pro zaostřování. Podpora časového kódu umožňuje synchronizovat video a zvuk z více zařízení. Použití objektivů NIKKOR Z řady S umožňuje tiché a plynulé nastavení expozice při natáčení videa.

Komentáře sdružení TIPA k vítězi kategorie „Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens“, objektivu NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S

Protože má tento objektiv s rozsahem 14–30 mm prakticky plochou přední čočku, lze do závitu čelního členu našroubovat doplňkový 82mm filtr. Konstrukce objektivu se skládá ze 14 členů, přičemž čtyři členy jsou ze skla ED a mají antireflexní vrstvu Nikon Nano Crystal Coat snižující závoje a odlesky. Kromě toho je vybaven krokovým motorem, který zajišťuje tiché automatické ostření. Tato atraktivní funkce se hodí pro fotografování i natáčení videa. Objektiv je utěsněn proti prachu a vlhkosti. Najdete na něm také přizpůsobitelný příkazový kroužek, který lze využít při manuálním zaostřování, nastavování clony nebo korekci expozice. S pouhými 485 gramy je také velice lehký.

Sponzorem tohoto ocenění je sdružení s globálním renomé ve sféře fotografie a zpracování obrazu, asociace TIPA. Ocenění v této soutěži si mohou odnést výrobky v oblasti fotografování a zpracování obrazu ohlášené v termínu 1. dubna 2018 až 31. března 2019. Hlasování se účastní redaktoři nejprestižnějších časopisů o fotografování a zpracování obrazu na světě.

Nejpopulárnější

To Top