Foto

Nikon uvedla nejmenší objektiv řady Z s pevným obniskem

Společnost Nikon uvedla doposud nejmenší a nejlehčí objektiv řady Z formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností: NIKKOR Z 28 mm f/2,8 Tento vypravěč příběhů je ideálním objektivem pro každý den. Širokoúhlý, ale ne příliš, velmi cenově dostupný, a nečekaně výkonný objektiv je připraven na vše od pouličních scén až po krajiny a situační portréty.

Tento světelný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 28 mm nabízí široký obrazový úhel, který je ideální pro zobrazení větší části scény, zatímco nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,19 m je skvělá na dramatické záběry zblízka. Kombinace bajonetu Nikon Z a světelnosti f/2,8 se zaoblenými lamelami clony umožňuje tvůrcům i za nízké hladiny osvětlení ostře zobrazit objekt na pozadí s neuvěřitelně jemným a přirozeně působícím bokehem.

Objektiv NIKKOR Z 28 mm f/2,8 umožňuje rovněž snadno pořizovat skvěle vypadající video záznamy. Ohnisková vzdálenost 28 mm je filmová klasika, a s takto lehkým objektivem si může každý zvolit, jestli bude natáčet z ruky nebo s použitím gimbalu.

 

Souhrn hlavních klíčových vlastností: NIKKOR Z 28 mm f/2,8

Širokoúhlý objektiv s vysokou světelností f/2,8: ohnisková vzdálenost 28 mm umožňuje snímat širokoúhlé záběry s bohatými barvami a kontrastem.

Extrémně snadná přenosnost: objektiv je dlouhý přibližně 43 mm a váží přibližně 155 g. Je dostatečně malý na to, abyste jej mohli mít trvale na fotoaparátu nebo si jej dali do kapsy u kabátu.

Nádherný bokeh: bajonet Nikon Z s velkým průměrem, světelnost f/2,8 a 7lamelová clona produkují nádherně jemný a přirozeně působící bokeh.

Vynikající možnosti pro snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,19 m umožňuje zaostření blízkých objektů.

Rychlé a tiché automatické zaostřování: díky mimořádně tichému krokovému motoru a schopnosti  bajonetu Z využít vice světla je zaostřování rychlé, přesné a tiché.

Vynikající možnosti pro video: změna ohniskové vzdálenosti během přeostřování je eliminována, takže lze přeostřovat bez znatelného vlivu na obrazový úhel.

Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 42 mm na formátu DX: při použití objektivu na mirrorless fotoaparátech Nikon Z formátu DX nabízí objektiv obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 42 mm na formátu FX.

Snadné ovládání: zaostřování, clonu, korekci expozice nebo citlivost ISO lze nastavit pomocí nehlučného ovládacího prstence.

Kvalitní ochrana: objektiv je utěsněn proti prachu a vodním kapkám.

Nejpopulárnější

To Top