Video

Nejmenší a nejlehčí 4K+ projektor s vysokým jasem v prodeji

Společnost Panasonic Business uvedla nový přírůstek do řady projektorů v podobě laserového projektoru s rozlišením 4K+ a světelným výkonem 21 000 lumenů, který je určen pro živá vystoupení, výstavy, pronájmy i permanentní instalace.

PT-RQ22K je 3-ChipDLP™ SOLID SHINE se stejnými rozměry jako WUXGA projektor PT-RZ21K, který je nejprodávanějším projektorem s vysokým jasem v Evropě. Za 9 měsíců od uvedení na trh se ho prodalo více než 500 kusů.

RQ22K je vybavený unikátní technologií Pixel Shift, která vytváří na obrazovce větší počet pixelů než běžný 4K projektor – zobrazuje tak ostřejší, působivější a věrnější obraz.

„RQ22K splňuje nároky na projektor s vysokým jasem a rozlišením vyšším než 4K, který je zároveň lehký a promítá ve filmové kvalitě. Je vhodný pro nejnáročnější podmínky, a to i tam, kde je potřeba více projektorů v omezeném prostoru,“ řekl evropský marketingový ředitel Panasonic Hartmut Kulessa. „Vyvinuli jsme nejmodernější zobrazovací zařízení, včetně Quad Pixel Drive procesoru a Real Motion procesoru s obnovovací frekvencí 240 Hz. Díky tomu dokáže nový projektor PT-RQ22 vytvořit jasný a ostrý obraz. Tvůrci mohou produkovat obsah s rychlým pohybem a zobrazit ho bez rozmazání a chvění.“

Situace, ve kterých je absolutní spolehlivost prioritou číslo jedna, jsou pro model PT-RQ22K jako stvořené. Projektor se může pyšnit dvojitým laserovým světelným zdrojem a dokáže i okamžitě přepnout na záložní video signál, pokud primární sinálový zdroj přestane vysílat. Žáruvzdorné fosforové kotouče a polovodičové laserové moduly nabízí živé obrazy v rozlišení 4K+ se špičkovým jasem 21 000 lumenů, vysokým kontrastem a vynikající věrností barev. Model PT-RQ22K může také nabídnout emulaci BT.2020 a podporuje přehrávání prémiového video obsahu v HDR.

 „RQ22K využívá stejné kompaktní tělo jako WUXGA model PT-RZ21K, takže dokáže využít také stejné příslušenství jako například montážní klece a objektivy. Díky tomu je přechod do 4K mnohem dostupnější než dříve. Odstíněním optiky chlazením založeným na tepelných trubicích a odstraněním vzduchového filtru bylo možné dosáhnout u projektoru dlouhodobého bezúdržbového provozu,“ doplnil Hartmut Kulessa.

PT-RQ22K disponuje připojením pomocí jediného vstupního kabelu 4K DIGITAL LINK a je kompatibilní s nově uvedeným rozhraním společnosti Panasonic 12G-SDI (ET-MDN12G10), stejně jako s celou řadou objektivů stávajících 3-Chip DLP™ společnosti Panasonic.

Nejpopulárnější

To Top