Home

Na veletrhu IFA 2020 představila TCL své nejnovější inovace

TCL Electronics v roce 2020 uvedla na trh řadu televizí s technologií QLED s cílem vytvořit chytrý životní styl propojený s technologiemi. Na veletrhu IFA 2020 tato společnost představila v premiéře nejnovější inteligentní zlepšení pro audiovizuální optimalizaci – technologii TCL AiPQ EngineM druhé generace.

 

Pokračující rozšiřování technologií QLED a Mini-LED bylo představeno v nejnovějších produktových řadách televizorů TCL QLED 4K/8K. Navíc společnost TCL potvrdila své odhodlání pokračovat ve strategii propojování umělé inteligence a internetu věcí (AIxIoT) napříč kategoriemi chytrých zařízení, a to od soundbarů, mobilních produktů, klimatizací až po další velké domácí spotřebiče.

 

Globální výsledky

V první polovině roku 2020 dosáhla společnost TCL silného růstu, přičemž v centru pozornosti byl samotný zákazník. Navzdory nestabilnímu vývoji ekonomiky si firma udržela impozantní prodeje televizorů po celém světě. V prvním čtvrtletí roku 2020 bylo prodáno 4,27 milionu1 televizorů se značkou TCL a prodej QLED televizorů TCL vzrostl v meziročním srovnání o 217,1 %2.

 

V prvním čtvrtletí roku 2020 tržní podíl v retailu v USA zařadil značku TCL na druhé místo3. Na australském trhu značka TCL obsadila v březnu 2020 první místo4. Na rostoucích trzích vzrostly prodeje televizorů TCL v meziročním srovnání o 14,3 % 5.

 

V Evropě zaznamenala značka TCL také významný růst prodeje. Itálie dosáhla 16% růstu, Německo vykázalo 15% růst, Česko více než 100%, Polsko 38%, Velká Británie více než 100% růst. Ve Francii je TCL na základě tržního podílu číslem tři6. Obchodní výsledky dokazují, že inovace televizních panelů jsou pro společnost TCL vždy hlavní prioritou.

 

Pokroky zobrazovacích technologií

Technologie použitá u enginu TCL AiPQ Engine Gen2 využívá algoritmy strojového učení, které se pojí s hlubokými znalostmi lidského vizuálního vnímání. Nová technologie umožňuje využít plný potenciál velkoformátových televizorů TCL a dokáže zaručit audiovizuální optimalizaci v reálném čase podle různého charakteru a žánrů přehrávaného obsahu a proměnlivých podmínek prostředí. Tato pokročilá technologie také umožňuje globální nastavení audiovizuálního výkonu v případě jedinečných aplikací v různých regionech.

 

Během více než deseti let společnost TCL investovala miliardy dolarů do výrobních kapacit pro produkci zobrazovacích panelů pro televizory a další produkty s technologiemi LCD, OLED, Mini-LED, QLED nebo pro skládací displeje OLED. Poslední investice do panelů s technologií Mini-LED garantuje flexibilnější dostupnost formátů obrazovek s více zónami, které zajistí ohromující výkon u zpracování kontrastu. Mezitím se prosazuje u dalších televizorů technologie QLED a díky TCL se tato technologie stává dostupnější většímu počtu uživatelů po celém světě. Letos učinila společnost TCL další důležitý krok a uzavřela spojenectví se společností JOLED Inc. pro společný vývoj technologie inkjet pro tištěné OLED panely.

 

Produkty napříč kategoriemi

V rámci strategie propojení umělé inteligence a internetu věcí (AIxIoT) představila společnost TCL na veletrhu IFA 2020 produkty napříč všemi kategoriemi. Od velkoplošných obrazovek až po chytře propojené domácnosti. TCL Electronics představil produktovou řadu QLED televizorů, modely roku 2020, jako je televizor X915 certifikovaný Asociací 8K a IMAX Enhanced nebo televizor C815 s oceněním EISA.

 

U prémiových audio produktů z nabídky TCL byl představen soundbar TCL TS9030 RayDanz, nositel ocenění EISA a IF, a také soundbar TS8111, který posiluje nabídku audio produktů.

 

TCL Electronics posouvá hranice inteligentního životního stylu a dále představil globální kolekci chytrých produktů MDA, jako jsou klimatizace Ocarina, T-Smart, přenosné klimatizace, automatické pračky řady X a P a také chladničky řady C.

 

V kategorii mobilních zařízení TCL Electronics nabídl nejnovější tablety TCL 10 TABMAX a TABMIT, hodinky TCL MOVETIME Family Watch MT43A a skutečně bezdrátová sluchátka TCL MOVEAUDIO S200. TCL také představil technologii NXTPAPER navrženu pro ty, kdo preferují zážitek, který kombinuje benefity obou světů, obrazovky i papíru.

 

Nejpopulárnější

To Top