IT

Lenovo ThinkPad X1 Fold 16 bude od prosince dostupný v České republice

Společnost Lenovo oznamuje dostupnost notebooku ThinkPad X1 Fold. Zákazníci jej budou moci pořídit od prosince letošního roku za cenu začínající od 122 190 Kč vč. DPH. Toto zařízení je navrženo tak, aby svým uživatelům nabídlo plný výkon počítače s velkým 16,3palcovým ohebným displejem a zároveň si zachovalo mimořádnou přenositelnost, kterou umožňuje design skládacího displeje.

ThinkPad X1 Fold, který byl poprvé představen v září 2022, prošel komplexním procesem testování reálnými uživateli, jehož výsledkem je několik postupných vylepšení, která nadále zlepšují uživatelský zážitek v souladu s kvalitou a funkčností, kterými je značka ThinkPad proslavená. Změn se například dočkaly některé zvukové a obrazové funkce, došlo k nastavení hladšího přepínání režimů a vylepšení použitelnosti tlačítka TrackPoint. Funkce Computer Vision nabídne pomocí ovladače Visual Sensing Controller s podporou umělé inteligence od společnosti Intel bezproblémovou detekci lidské přítomnosti a automatické zamykání při odchodu od počítače pro větší zabezpečení a lepší správu baterie a její výdrže. Proces testování také umožnil provést drobná kosmetická vylepšení pro další zvýšení odolnosti testované podle standardů Mil-Spec. Více informací o procesu testování a vylepšeních najdete v blogovém příspěvku, jehož autorem je Jerry Paradise, viceprezident sekce Commercial Portfolio a Product Management ve společnosti Lenovo.

ThinkPad X1 Fold přináší 16,3palcový OLED displej s rozlišením 2560×2024 a nabídne až 32GB LPDDR5 paměť s více než 1TB SSD úložištěm. Navíc je dodáván v balení zcela vyrobeném z materiálů bez využití plastů. Notebook pohání procesor Intel, který dynamicky nastavuje spotřebu energie a má předinstalovaný operační systém Windows 11. V kombinaci s mimořádnou konektivitou Wi-Fi 6E a volitelným 5G připojením je ThinkPad X1 Fold výkonným a všestranným přenosným zařízením, které je možné pohodlně používat jako primární počítač v práci, doma nebo kdekoliv jinde.

Nejpopulárnější

To Top