IT

Lenovo odhalilo nejnovější řadu notebooků ThinkPad na MWC 2019

Lenovo dnes na MWC 2019 v Barceloně předvedlo nejnovější přírůstky portfolia ThinkPad: T490s, T490, T590, X390 a X390 Yoga. Lenovo dále představilo laptopy Lenovo 14w s Windows 10 a Lenovo 14e Chromebook určené do kanceláří. Nové řady notebooků ThinkPad T a X jsou navrženy a zkonstruovány s cílem poskytnout koncovým zákazníkům nástroj pro práci, který je inovativní, stále připojen a nabízí zajímavé funkce.

Nejnovější notebooky ThinkPad pomáhají uživatelům zůstat v kontaktu díky všudypřítomnému připojení skrze LTE-A Wireless WAN, dodávají klid duši díky špičkovému bezpečnostnímu systému ThinkShield a poskytují radost z prvotřídního uživatelského rozhraní, které pramení z displeje s vysokým rozlišením, pohlcujícího zvuku Dolby AudioTM Premium a předělané legendární ThinkPad klávesnice.

Nejnovější série ThinkPad T a X zahrnují spousty funkcí navrhnutých tak, aby naplnili touhy uživatele po nejlepším bezpečném notebooku:

 • Funkce ThinkShield jako ThinkPad PrivacyGuard1 s PrivacyAlert a ThinkShutter krytka webkamery2 jsou dostupné na většině modelů,
 • Nový moderní ThinkPad BIOS s novými funkcemi včetně samo-opravné schopnosti,
 • Vysokorychlostní WWAN pro nejlepší konektivitu až do gigabitových rychlostí pomocí Fibocom L860-GL CAT16 LTE na T490,
 • T490s, X390 a X390 Yoga jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi Intel® Wi-Fi 6 Gig +,
 • Duální mikrofony s dosahem čtyři metry a 360° rozsahem,
 • Displej HDR s podporou Dolby Vision ™ k dispozici na všech modelech řady T,
 • Nový FHD displej s jasem 400 nit je k dispozici u modelů T490s a T490,
 • Nejnovější procesory Intel® Core ™ 8. generace.

S více než 140 miliony prodaných kusů se řada ThinkPad vždy zaměřovala zejména na design a výkon. Díky prvotřídní bezpečnosti a odolnosti poskytla skvělé zkušenosti zákazníkům a tím si zajistila jejich důvěru. Pro rok 2019 přijímá Lenovo principy Inteligentního propojení prostřednictvím základní inženýrské filozofie. Analýzou všech aspektů uživatelského rozhraní se zaměřuje na inovace, které mají v současnosti opravdovou hodnotu.

Nová generace technicky zdatných uživatelů vstupuje na pracoviště a chce, aby technologie zapadala do jejich životního stylu. Ať už jde o práci na kritických situacích důležitých pro podnikání nebo komunikaci na sociálních sítích, uživatelé chtějí a potřebují přístup k internetu kdekoli a kdykoli.

Všechny modely ThinkPad poskytují vysokorychlostní Wi-Fi a volitelnou funkci WWAN pro LTE-A. ThinkPad T490 posouvá roamingové připojení na další úroveň s podporou CAT16 LTE-A s konfigurací antény UltraConnect 4×4 pro až gigabitové rychlosti a maximální sílu signálu. ThinkPad T490s, X390 a X390 Yoga jsou vybaveny novou technologií Intel® Wi-Fi 6 Gig + s technologií Bluetooth 5.1 pro špičkové gigabitové bezdrátové připojení. Díky vyššímu výkonu uživatelé zlepší svou produktivitu díky přenosným počítačům ThinkPad s technologií Intel® Wi-Fi 6 Gig +.

Online svět je plný nebezpečí a hrozeb. Často slyšíme o úniku dat a odcizení identity. Uživatelé chtějí, aby jejich osobní údaje, identita a data, byly v bezpeční. Během běžného dne se uživatel přihlásí do svého notebooku, zúčastní se videokonference a možná zkontroluje důvěrné informace. Chcete-li zůstat chráněni kdekoliv, společnost Lenovo má pro vás ThinkShield.

 • Například čtečka otisků prstů Match-on-Chip zvyšuje ochranu informací o otiscích prstů tím, že biometrický obraz nikdy neopustí čip, čímž bude zajištěna bezpečnější identifikace pro přihlašovací a online transakce.
 • ThinkShutter je fyzický kryt fotoaparátu, který je k dispozici na webkamerách RGB i IR a chrání uživatele před nebezpečnými hackery web kamer.
 • ThinkPad PrivacyGuard aktivuje soukromí obrazovky stisknutím tlačítka. PrivacyAlert vás dokonce varuje, pokud vám někdo kouká přes rameno.

Také došlo k vylepšení ThinkPad BIOS. Nejvýznamnější bude nové moderní grafické uživatelské rozhraní, které značně zjednodušuje navigaci v systému. Lenovo vyvinulo řadu nových vylepšení zabezpečení a správy na bázi UEFI, které uživatelům a administrátorům IT poskytují vyšší úroveň bezpečnosti a možností správy.

 • Administrátoři mohou nastavit vzdáleného supervizora nebo privilegovaný přístup pro lepší zabezpečení na úrovni systému BIOS.
 • Mohou omezit přístup na port, spolehlivě odstranit všechna data z pevného disku pomocí služby Secure Wipe nebo vzdáleně řídit nasazení systému pomocí bootování PXE WiFi nebo spuštění HTTP.
 • Nejpůsobivější může být samo-opravná funkce nového systému BIOS, který se může vrátit k dobře známé záložní kopii v případě poškození systému nebo škodlivého útoku. Tato nová funkce je navržena tak, aby poskytovala zákazníkům pružnější systém a zabránila hackerům infiltrovat kód firmware nejnižší úrovně.

ThinkPad BIOS Graphical User Interface – systémové informace jsou skryté v zájmu ochrany soukromí

Stimulace smyslů vytváří jedinečný uživatelský zážitek

Prémiový uživatelský zážitek je výsledkem vizuálních a sluchových smyslů. Vývoj notebooků ThinkPad sledoval jasný cíl – tenká a lehká konstrukce bez kompromisů s nejlepšími displeji, skvělými hlasovými a zvukovými schopnostmi a legendární klávesnicí ThinkPad. HDR displej s jasem 500 nitů a podporou Dolby Vision ™ přináší výjimečnou barvu, kontrast a jas pro živý zážitek ze sledování. Vývoj přinesl také nový FHD displej s jasem 400 nitů, který využívá technologii LTPS (nízkoteplotní polykrystalický křemík), jež zvyšuje jas a prodlužuje výdrž baterie.

ThinkPad T490s s volitelným displejem Dolby Vision

 • Konference přes internet mohou být často provázeny problémy, jako je špatný zvuk, zkreslené hlasy nebo rušivý šum pozadí. Poprvé v řadách ThinkPad T a X jsme představili dva duální mikrofony s velkým dosahem, které významně zlepšují hovory online, zejména v případě více účastníků a v hlučném prostředí díky vylepšení zvuku pomocí Dolby Audio Premium.

„Progresivní návrhy notebooků ThinkPad začínají rozhovorem s našimi zákazníky,“ řekl Jerry Paradise, viceprezident Lenovo portfolia komerčních produktů. „Jakmile se naši inženýři zapojí, jsme odhodláni poskytovat inteligentní počítačové řešení postavené na dlouholetém know-how s jediným cílem – potěšit koncové uživatele.“

Potenciál řadových zaměstnanců

Řadoví zaměstnanci jsou klíčovou součástí ve velkých segmentech jako jsou maloobchody, pohostinství, cestovní ruch a průmyslové podniky. Často jsou však přehlíženi, co se týče výpočetního zázemí. Poskytnutím počítačů jako Lenovo 14w a 14e Chromebook řadovým zaměstnancům mohou firmy odhalit jejich opravdový potenciál a zlepšit jejich spolupráci a výkon. Navrženy s ohledem na tento specifický segment pracovníků, Lenovo 14w a 14e Chromebook, poháněné společností AMD, jsou postaveny s funkcemi, které zvládnou každodenní opotřebení v prodejně nebo na podlaze v továrně. Přinášet technologii do rukou všech na pracovišti nikdy nebylo jednodušší nebo nákladově efektivnější.

Lenovo 14w s Windows 10

 • AMD A6-9220c procesor
 • Tenký a lehký, 17.7 mm a 1,5 kilogramu s hliníkovým šasi
 • 14“ FHD dotykový displej s IPS
 • Podsvícená klávesnice odolná proti polití
 • 57 Wh baterie na celý den

Lenovo 14e Chromebook

 • AMD A4-9120c procesor
 • Tenký a lehký, 17.7 mm a 1,5 kilogramu s hliníkovým šasi
 • 14“ FHD dotykový displej s IPS
 • Podsvícená klávesnice odolná proti polití
 • 57 Wh baterie na celý den
 • Google Management Console a G-Suite

Nejpopulárnější

To Top