Film

Láska, soudruhu!

Opona je železná a pevná a v roce 1962 přijíždí do Finska na hudební mezinárodní festival mládeže československá jazzová kapela. Jan ( Miroslav Etzler ) se potkává se svou dávnou láskou zatímco jeho uvědomělý spoluhráč konečně zjišťuje, kdo je Elvis Presley.

Příběh se odehrává v roce 1962. Hlavní hrdinkou filmu je Elsa (Kati Outinen) – žena středního věku, modistka a příležitostná jasnovidka, která provozuje malé stylové kloboučnictví v centru Helsinek. Elsa se domnívá, že má svůj život zcela pod kontrolou – až do chvíle, kdy se u jejího krámku objeví hudebník Jan – muž, kterého kdysi milovala, ale už dvacet let považuje za mrtvého.

Jan (Miroslav Etzler) přijíždí do Helsinek s českým orchestrem zahrát na mezinárodním Festivalu mládeže. Zpočátku se chce Elsa držet od Jana co nejdál – od něj, ale hlavně od festivalu, který považuje jen za další z mnoha akcí mezinárodní komunistické propagandy. Jan je však vytrvalý, přesvědčivý a okouzlující. Opojná směsice horkých srpnových nocí, hudby a tance oproti mrazivému ovzduší éry železné opony vytváří okolnosti Elsina rozhodnutí – vyhoví přání finské policie, která ji pod tlakem KGB nutí vydat československého odpadlíka, nebo začne zcela nový život?

Nejpopulárnější

To Top