Foto

Kompaktní objektiv FUJINON XF16mmF2.8 R WR

FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) koncem března 2019* uvede na trh nový FUJINON XF16mmF2.8 R WR, který doplní řadu vyměnitelných objektivů. Tento objektiv má ohniskovou vzdálenost ekvivalentní 24 mm (ve 35 mm formátu) a maximální clonu F2.8.

FUJINON XF16mmF2.8 R WR dosahuje skvělých výsledků díky unikátním Fujifilm X-Trans CMOS senzorům. I malé a lehké provedení objektivů umožňuje díky optickému designu dosahovat vysokého rozlišení. Objektiv XF16mmF2.8 R WR disponuje vnitřním zaostřovacím systémem** poháněným krokovým motorem***, díky němuž je auto-focus rychlejší a tišší. Vnější části jsou vyrobeny převážně z kovu, což zajišťuje exkluzivní design a robustní provedení. Clonový a zaostřovací kroužek byly navrženy s ohledem na jednoduché a komfortní použití. Objektivy jsou odolné vůči nepříznivému počasí a prachu a je možné používat v teplotách do -10 °C, takže jsou ideálním pomocníkem při focení v různých podmínkách.

XF16mmF2.8 R WR rozšíří řadu kompaktních, lehkých a stylových objektivů, mezi které se aktuálně řadí FUJINON XF23mmF2 R WR, XF35mmF2 R WR a XF50mmF2 R WR a zvyšují tak i nadále zájem o kompaktní digitální fotoaparáty FUJIFILM.

*Stříbrná verze bude uvedena do prodeje v květnu

**AF systém, který pro zaostření pohybuje menšími čočkami objektivu doprostřed nebo dozadu

***Rychlý a přesný motor, který využívá elektrické pulsy pro krokové zaostření.

Hlavní funkce

  1. Vysoké rozlišení
  2. Objektiv je složen z 10 optických členů sdružených do 8 skupin včetně 2 asférických členů. Optimální umístění asférického členu potlačuje aberaci a zakřivení pole a současně zajišťuje kvalitní obraz od středu směrem do rohů.
  • Kompaktní, lehké tělo se stylovým designem
  • Objektiv váží pouhých 155 g a je 45,5 mm dlouhý. Jedná se o nejširší objektiv mezi kompaktním pevnými objektivy FUJINON.
  • Clonový a zaostřovací kroužek mají přesné krokování a plynulé nastavení pro optimální ovládání.
  • Kovový tělo kopíruje design modelů XF23mmF2 R WR, XF35mmF2 R WR a XF50mmF2 WR, který je robustní a dobře se drží.
  • Rychlý a tichý autofokus
  • Vnitřní zaostřovací systém AF využívá k pohánění lehkých zaostřovacích komponentů krokovým motorem, který zajišťuje tichý běh AF.
  • Vysoká odolnost vůči prachu a nepříznivému počasí umožňující použití v teplotách do -10 °C
  • Objektiv byl utěsněn v 9 bodech tak, aby byl odolný vůči nepříznivým vlivům počasí a prachu vzdorný. Objektiv byl navržen tak, aby sním bylo možné operovat i v teplotách do -10 °C. Pokud objektiv použijete v kombinaci s FUJIFILM X-Pro2 nebo X-T1/T2/T3 a X-H1, které jsou odolné vůči prachu i nepříznivému počasí, můžete klidně fotografovat v lehkém dešti nebo prašném prostředí.

Nejpopulárnější

To Top