Film

Kamera VariCam pomohla natočit film Šíleně bohatí Asiati za pouhých 42 dnů

Kamera VariCam Pure od společnosti Panasonic byla vybrána jako hlavní kamera při natáčení romantického filmu s prvky komedie a dramatu „Crazy Rich Asians“ (Šíleně bohatí Asiati), celosvětového kasovního trháku.

Film z dílny studia Warner Bros byl ve Spojeném království uveden do kin 14. září 2018. Ve Spojených státech už měl za sebou tři týdny na prvním místě v žebříčku návštěvnosti. K dnešnímu datu již vydělal více než 150 milionů dolarů. Režíroval jej Jon Chu a producentské role se ujal Tim Coddington. Jde o první film natočený v hollywoodských studiích od filmu Wayna Wanga s názvem The Joy Luck Club (Klub šťastných žen) z roku 1993, ve kterém v hlavních rolích vystupují Asiaté.

Film Crazy Richs Asians natočil kameraman Vanja Černjul, člen Americké asociace kameramanů, HFC, s kinokamerami VariCam Pure. Jeho rozhodnutí použít Panasonic VariCam Pure kameru podpořila kvalita obrazu ze 4K snímače S35 a její robustní design.

„Věděl jsem, že kamera VariCam je pro výzvu, jakou představoval film Crazy Rich Asians, dobrou volbou. A to především díky její všestrannosti a odolnosti, především u záznamníku Codex VRAW2 pro VariCam Pure,“ uvedl Vanja Černjul.

Příběh se natáčel na 38 místech po celé Asii po dobu pouhých 42 dní. Herci i ostatní členové štábu tak byli pod značným časovým tlakem.

„Náš režisér Jon do projektu dal své srdce a říkali mi, že chce, aby film Crazy Rich Asians byl nejkrásnějším filmem, co kdy natočil. Je vizuální režisér a já jsem takovou výzvu rád přijal,“ uvedl Černjul.

„Barevnou paletu New Yorku bylo nutné dát do kontrastu s pulzujícím tropickým velkoměstem Singapur,“ uvádí Černjul. „Singapur znamená i jiné kulturní a socioekonomické prostředí, a to bylo také třeba vizuálně vyjádřit. Mám radost z toho, jak se nám to všem podařilo zkoordinovat, i když času na přípravy bylo málo. Podívali jsme se na řadu hollywoodských romantických komedií z doby, kdy tento žánr zažíval boom. A to z toho důvodu, že jsme chtěli, aby film Crazy Rich Asians vypadal jinak. Chtěli jsme, aby vzhled našeho filmu byl nadčasový.“

Kameraman Černjul s kamerou VariCam 35 pracoval na předchozím projektu a dojem na něj udělalo duální nativní nastavení ISO. Hlavní kameraman tak může využívat větší flexibility a snáze zvládat náročné termíny. „Líbilo se mi míchat různá nastavení ISO i v rámci jedné scény. Nemuset se spoléhat na úrovně světla z praktických zdrojů bylo velmi osvobozující.“


Sivashankar Kuppusamy ze společnosti Panasonic uvedl: „Máme radost, že si vysokou kvalitu a všestrannost kamery VariCam Pure uvědomují velké produkční společnosti jako Warner Bros. Věříme, že řada VariCam umožňuje filmařům soustředit se na to, aby odvyprávěli zajímavý příběh – a mohli se při tom spoléhat na to, že technologie zkrátka fungovat bude.“

Nejpopulárnější

To Top