Domov

Inženýr společnosti Dyson poprvé v ČR: Tom Purnell představil nový multistyler Dyson Airwrap

Českou republiku poprvé navštívil vývojář z britské společnosti Dyson, která je uznávaná jako jedna z nejlepších světových výzkumných a technologických společností v oblasti bezdrátových vysavačů, čističek vzduchu a stylingových nástrojů na vlasy. Design inženýr Tom Purnell představil nejnovější produkt osobní péče: multistyler Dyson Airwrap využívající Coanda efekt.

„Společnost Dyson je jedinečná. Nebojí se investovat do inovací, jež mají za úkol vyřešit problémy, které ostatní ignorují,“ vysvětlil Tom Purnell, proč se rozhodl pracovat právě pro Dyson. Revoluční změnu v péči o vlasový styling přinesla společnost již s vyvinutím vysoušeče Dyson SuperSonic. U běžného fénu je motor těžký a nachází se v hlavě přístroje. „Vyvinuli jsme proto malý digitální motor, který používáme ve fénech. To nám umožnilo změnit umístění a dát jej dolů do rukojeti,“ popsal Tom Purnell design fénu, s nímž Dyson přišel jako první na světě. Nové umístění motoru změnilo těžiště, což usnadnilo manipulaci při fénování, i způsob proudění vzduchu.

Precizní účes a zdravé vlasy

Vedle vývojářů má společnost Dyson také týmy vlasových vědců, kteří pracují na tom, aby byly produkty co nejvíce šetrné k vlasům. „Běžné fény se příliš nestarají o teplotu vlasů. My ale regulujeme teplotu – stokrát za vteřinu zjišťujeme teplotu vyfukovaného vzduchu a upravujeme ji. Nikdy nepřekročíme teplotu 150 stupňů, což je okamžik, kdy víme, že se vlasy začnou poškozovat,“ uvedl inženýr Tom Purnell ze společnosti Dyson. Šetrný k vlasům je také inovovaný multistyler Dyson Airwrap, který je novinkou přicházející na český trh. Byl navržen pro různé typy vlasů a dokáže bez extrémních teplot vytvořit lokny, vlny, objemný i uhlazený účes. Díky fyzikálnímu jevu zvanému Coanda efekt přitahuje prameny sám, proto jej mohou ženy snadno používat i samy při domácí péči o svůj styling.

Multistyler Dyson Airwrap přináší revoluční inovace

Multistyler Dyson Airwrap navazuje na předchozí model, přináší však s sebou řadu inovací. „Motor je stejně jako u vysoušeče Dyson SuperSonic malý a přístroj je lehký na použití. Dyson Airwrap je multifunkční, můžete s ním vytvořit mnoho variabilních stylingů díky různým nástavcům,“ popsal nový přístroj renomovaný kadeřník a český Dyson ambasador Martin Tyl.

Zásadní novinkou je nástavec, který v sobě kombinuje dvě funkce. Dokáže vlasy vysušit koncentrovaným proudem vzduchu a zacílit tak přesně na jedno místo. Pouhým přepnutím docílíte možnosti odstranit polétavé vlasy tím, že proud vzduchu kratší vlasy zasune pod delší. Účes je díky tomu uhlazený a lesklý. Další novinku představují kulaté nástavce s různým průměrem. Jsou delší než u předchozího modelu, proto je s nimi možné snadno natočit i dlouhé vlasy. Pro volné vlny je vhodný širší nástavec, pro pevnější zase užší. „Je praktické, že se už nemusí vyměňovat nástavce pro každou stranu jako dříve, ale přepíná se jen směr proudění vzduchu. To velmi usnadní práci a myslím, že to ocení nejen profesionálové, ale především uživatelé doma. Když si žena fouká vlasy sama, je to pro ni nyní ještě snadnější,“ dodal vlasový stylista a Dyson ambasador Daniel Pašek.

Produkty Dyson můžete vyzkoušet na vlastní kůži (a vlasy)

Zájemci si mohou nový Dyson Airwrap zkusit v Pop-up Store Dyson v nákupním centru Metropole Zličín v Praze. Kromě tohoto inovovaného multistyleru je zde možnost si prohlédnout a vyzkoušet i další revoluční produkty Dyson: fén Dyson SuperSonic, žehličku Dyson Corrale, ale také vysavač Dyson V15 Detect anebo čističku vzduchu Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09.

Nejpopulárnější

To Top