Domov

HTC představilo nezávislý Vive Focus Plus s revolučními ovladači využívajícími ultrazvuk

HTC dnes odhalilo již druhý nezávislý headset pro virtuální realitu. HTC Vive Focus Plus rozšiřuje schopnosti modelu HTC Vive Focus o dva pohybové 6DoF (6 Degrees of Freedom) ovladače. Nabídne tak stejnou míru volnosti a způsob ovládání jako špičková VR zařízení na bázi PC. To ocení nejen společnosti, které využívají virtuální realitu mimo kanceláře, ale také vývojáři. Těm Vive Focus Plus umožní jednoduchou adaptaci softwaru, který původně vytvořili pro systémy virtuální reality využívající PC.

„HTC Vive Focus Plus je dalším krokem v naší snaze nabídnout špičkovou virtuální realitu uživatelům i firmám,” řekl generální ředitel HTC pro Evropu Paul Brown. „Vylepšení, která Vive Focus Plus přináší, dovolí zažít pohlcující světy a realistické simulace i bez výkonného PC.“

HTC Vive Focus Plus bude dostupný ve 25 zemích světa a bude podporovat na 19 jazyků. Na evropském trhu bude headset dodáván i s licencí pro komerční využití Advantage. Prodej bude zahájen ve druhém čtvrtletí 2019 na stránkách vive.com.

Revoluční ultrazvukové ovladače

Headset je vybaven dvěma 6DoF ovladači s ultrazvukovým sledováním pohybu a analogovou spouští. Díky ní jsou schopny při interakci s virtuálními objekty vyhodnotit i sílu stisku, což posiluje přesvědčivost simulace.

Vysoký výkon a špičkový 3K AMOLED displej HTC Vive Focus Plus nám umožňují vytvořit skutečně pohlcující virtuální svět pro výcvik zdravotních pracovníků. Ti nejsou omezováni kabely, a navíc nepotřebují ani výkonné PC,“ sdělil Olivier Gardinetti, CTO společnosti SimforHealth. „Ovladače 6DoF navíc umožnily nácvik lékařských zákroků, které nebylo možné s běžnými 3DOF ovladači simulovat.”

S pomocí platformy Vive Wave a příslušného SDK (Software Development Kit = sada nástrojů pro vývojáře) nové ovladače výrazně usnadní portaci aplikací virtuální reality z PC platformy na nezávislý HTC Vive Focus Plus. Novinku již využívá i společnost Immersive Factory a to pro výcvik pracovníků a bezpečnostní simulace.

„Abychom posunuli naši snahu o bezpečnost práce ještě dál, převedli jsme celou sadu výcvikových programů Hazard Spotting z HTC Vive Pro na Vive Focus Plus,” řekl Olivier Pierre, COO a zakladatel Immersive Factory. „Díky neomezeným možnostem pohybu vtáhne klienty do simulace, což podporuje memorování procesů a postupů. Zaměstnanci zároveň vidí následky svého chování na virtuálním pracovišti, a to je navádí ke správnému jednání v reálném prostředí. Hlavní výhodou nezávislého headsetu je však především možnost trénovat velké množství pracovníků naráz.”

Pohodlí i hromadná správa

Novinka se pyšní příkladnou ergonomií, která umožňuje dlouhý pohodlný pobyt ve virtuální realitě. HTC Vive Focus Plus nabízí také funkce, které ocení především podnikatelé a společnosti. Nechybí prezentační režim Kiosek, podpora ovládání softwaru bez ovladačů ani nástroje pro hromadnou správu více headsetů zároveň.

Díky spojení s obchodem VIVEPORT budou mít zákazníci přístup k rostoucí knihovně titulů v novém programu předplatného Viveport Infinity. Ten za členský poplatek umožní neomezeně zkoumat širokou škálu her, aplikací a zážitků. Služba bude dostupná pro všechny špičkové VR systémy na bázi PC i pro celé spektrum nezávislých headsetů využívajících platformu Vive WAVE. Členové tak mohou používat jediný účet pro veškerá VR zařízení. Spuštění Viveport Infinity je plánováno na 2. dubna 2019.

Nejpopulárnější

To Top