IT

HP zlepšuje zabezpečení počítačů pomocí umělé inteligence, představilo nástroj HP Sure Sense

Na své v pořadí již třetí konferenci EMEA Innovation Summit představilo HP Inc. nové počítače a bezpečnostní řešení navržená pro kancelář budoucnosti. HP Sure Sense je ochrana proti malwaru založená na umělé inteligenci, kterou HP dále posiluje své portfolio nejlépe zabezpečených a spravovatelných PC na světě6. Kromě toho HP představilo také nejnovější firemní počítače a mobilní pracovní stanice postavené na 8. generaci procesorů Intel Core vPro7.

Moderní pracovník má dnes od pracovního prostředí zvýšená očekávání související například s lepší mobilitou, bezproblémovou spoluprací a designovým řešením, které by odráželo jeho osobní styl. V důsledku toho prochází pracoviště značnou proměnou, přes 62 % zaměstnanců pracuje z více než jednoho místa8 a 65 % spolupracuje s kolegy i několikrát za den9. Více než kdykoliv dříve tak musí firmy svým zaměstnancům poskytovat technologie, které podpoří jejich produktivitu, inspiraci a umožní výměnu nápadů.

„S cílem vytvořit inovativní kulturu se dnes společnosti soustředí na spokojenost svých zaměstnanců a jejich zapojení. Technologie, které přitom využívají, hrají v tomto procesu významnou roli. My jim pomáháme vybudovat kanceláře budoucnosti a dodáváme špičkové technologické nástroje, které jejich zaměstnancům usnadňují práci, získávají si jejich oblibu a zároveň nabízejí IT pracovníkům novou generaci zabezpečení koncových zařízení připravenou čelit budoucím hrozbám,“ řekla Anne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems Business, HP Inc.

 

Nová podoba zabezpečení koncových zařízení

V době, kdy se malware rychle vyvíjí a nebývale narůstá množství ransomware útoků a ohrožení firmwaru, by každá organizace měla mít plán na hardwarové zabezpečení koncových zařízení. Každý den se objeví přes 350 tisíc nových druhů škodlivého softwaru10, velká část z nich ve formě velmi nebezpečného ransomwaru, které si vynucují novou generaci ochrany. U HP je nově její součástí HP Sure Sense1, hardwarově vynucené zabezpečení, které využívá hlubokého učení a umělé inteligence, aby mohlo účinně odhalovat a předcházet útokům typu zero day v reálném čase a zároveň na základě chování sledovalo aktivitu ransomwaru, to vše při minimálním dopadu na výkon systému.

 

HP Sure Sense1 bude dostupný v nové řadě laptopů HP EliteBook 800 G6 a také v mobilních pracovních stanicích HP ZBook 14u a HP ZBook 15u. HP EliteBook 800 G6 mimo to obsahuje HP Endpoint Security Controller propojený s funkcí HP Sure Start, jediným BIOSem se schopností samoopravy na světě15, a volitelnou funkci HP Sure Recover with Embedded Reimaging pro výrazně rychlejší obnovu systému. Aktualizovanému portfoliu pak nemůže chybět ani volitelná funkce HP Sure View Gen316, nejnovější generace oceňovaného soukromého filtru obrazovky.

 

Nový hardware navržený na míru modernímu pracovníkovi

 

Novinky do rodiny HP Elite – řada HP EliteBook 800 a HP EliteDisplay E324

 

Nejnovější řada laptopů HP EliteBook 800 G6 dostala 8. generaci procesorů Intel® Core™ vPro™7 a je ještě mobilnější díky jasnějším, až 1000nitovým11 dotykovým displejům dobře čitelným i venku a také úsporné variantě panelu umožňující vyšší, až 18hodinovou12 výdrž na baterii. Všichni pracovníci se tak mohou těšit na prémiové funkce a plynulejší práci, efektivnější spolupráci a připojení v podstatě odkudkoliv.

 

Vylepšení se totiž dočkalo i bezdrátové připojení – jedná se o první mainstreamové firemní notebooky vybavené až gigabitovým připojením 4G LTE3. Kromě toho má nová řada díky technologii HP Extended Range Wireless LAN oproti předchozí generaci až dvakrát větší dosah13, Wi-Fi 6 umožňuje až třikrát vyšší přenosové rychlosti14 a Bluetooth 5.0 má čtyřikrát větší dosah a nabídne nové možnosti. Řada HP EliteBook 800 prošla testy odolnosti MIL-STD-810G a také dalšími pěti novými testy HP, aby vedle stylového designu a praktičnosti zaručila také tu nejlepší odolnost ve své třídě.

 

HP EliteBook 830 x360 G6 je nejjasnější firemní konvertibilní laptop na světě2, který lze pohodlně používat i v horších světelných podmínkách. Navíc typicky umožňuje čtyři módy použití a přizpůsobí se jakémukoliv úkolu a modernímu způsobu práce, to vše v ultratenkém balení.

 

HP EliteDisplay E324q je 31,5palcový monitor s QHD4 rozlišením a tenkými rámečky na třech stranách displeje. Umožňuje všestranné ergonomické nastavení a nabízí bohatou konektivitu včetně HDMI, DisplayPort™ a USB-C™, díky kterým bez problémů zapadne do jakéhokoliv prostředí kombinujícího několik generací IT vybavení.

 

Nové mobilní pracovní stanice HP ZBook

 

Velikost souborů stále narůstá, práce je náročnější na výpočetní výkon a stále více uživatelů se přímo zapojuje do tvůrčích procesů. Nová generace pracovníků proto vyhledává výkonná, spolehlivá a odolná zařízení, která by byla zároveň lehká a tenká a snadno se přenášela. Pro práci v pohybu navíc potřebují dlouhou výdrž na baterii. HP ZBook 14u a HP ZBook 15u se silným vestavěným zabezpečením a novými možnostmi připojení jsou zařízení přesně pro ně.

 

HP ZBook 14u je nejtenčí mobilní pracovní stanice na světě5 určená pro zákazníky, kteří chtějí opravdu přenosný pracovní stroj, jenž by mohli zatěžovat až k samotným limitům. Díky nové generaci grafických karet od AMD má o 50 % větší grafický výkon17 pro práci s 3D CAD modely nebo renderování videí a také vzdálený přístup k HP Remote Graphics Software (RGS) pro graficky nejnáročnější práci. Zároveň se může pochlubit 600nitovým 4K UHD displejem18 a 100% pokrytím barevného prostoru Adobe RGB, který zaručí, že ať uživatel vytváří cokoliv, bude to vypadat skvěle. S 8. generací procesorů Intel® Core™ vPro™7 si uživatelé mohou vychutnat rychlou práci i při multi-taskingu v certifikovaných aplikacích jako PhotoShop, Illustrator, AutoCad, SolidWorks a Catia.

 

HP ZBook 15u je nejtenčí a nejlehčí 15palcová mobilní pracovní stanice od HP. Díky nejnovějším možnostem konektivity a bezpečnostním funkcím se uživatelé nemusí na cestách strachovat ze ztráty připojení nebo napadení cenných dat. Navíc si stejně jako u menšího modelu užijí o 50 % vyšší grafický výkon17 a získají podporu náročných grafických aplikací jako Revit díky nástroji RGS pro vzdálený přístup a spolupráci. Také větší model bude vybaven 8. generací procesorů Intel® Core™ vPro™7 , která zaručí pohodlnou práci s aplikacemi jako PhotoShop, Illustrator, AutoCad, SolidWorks a Catia.

 

Cena a dostupnost19

  • Funkce HP Sure Sense bude v České republice dostupná od května.
  • Laptop HP EliteBook 830 x360 G6 bude v České republice dostupný od června.
  • Laptopy HP EliteBook 830 G6, HP EliteBook 840 G6, a HP EliteBook 850 G6 budou v České republice dostupné od května.
  • Monitor HP EliteDisplay E324q 31.5” bude v České republice dostupný od června.
  • Mobilní pracovní stanice HP ZBook 14u G6 a HP ZBook 15u G6 budou v České republice dostupné od května.

Nejpopulárnější

To Top