Hry

HP představilo nové letní přírůstky do profesionální herní řady OMEN

HP představilo na HP Gaming Festivalu v Pekingu řadu novinek pod svou herní značkou OMEN od HP. Nechybí mezi nimi výrazně zmenšený a výkonnější notebook OMEN 15, aktualizovaný software OMEN Command Center s rozšířenými funkcemi včetně OMEN Game Stream1 a řada profesionálního herního příslušenství v čele s prvním herním headsetem s technologií aktivního chlazení náušníků na světě.

Herní počítače patří mezi nejrychleji rostoucí kategorie PC a pro HP již nyní představují segment v hodnotě miliard dolarů. Značka OMEN se od svého uvedení na trh v roce 2016 stala silným jménem známým pro svůj nekompromisní výkon, chytrá softwarová řešení, vynikající displeje a rozrůstající se nabídku příslušenství pro hráče esportu těch nejvyšších kategorií.

 

„Pod značkou OMEN se snažíme hráčům nabízet skutečně špičkový hardware, software a doplňky, se kterými mohou využít své schopnosti na maximum,” řekla Anne-Sophie Hadberg, ředitelka pro consumer PC, HP Inc. EMEA. „Chceme posouvat laťku herních zařízení co nejdál ve všech směrech, ať už se nyní bavíme o našem nejvýkonnějším OMENu 15, nové profesionální klávesnici, myši nebo headsetu s prvními chlazenými náušníky na světě.”

 

Laptop OMEN 15: Menší a výkonnější než kdy dřív

 

Nejnovější generace notebooku OMEN 15 dostala lepší hardware a funkce. Přesto je nyní menší, přenosnější a elegantnější, takže umožní pohodlné hraní doma i na cestách.

 

·         Výkonnější hardware: Dokonalý zážitek z hraní zaručí VR ready grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX™ 1070 ve variantě MAX-Q3. 8. generace čtyřjádrových nebo šestijádrových procesorů Intel® Core™ i+4 H-series5 a až 32GB DDR4-2666 RAM hravě zvládnou nejnovější herní tituly a další programy náročné na operační paměť. Kromě toho je počítač k dostání s řadou různých kombinací úložišť včetně SSD, HDD, SSD + HDD, nebo dokonce HDD + paměť Intel® Optane™6 pro ještě rychlejší ukládání dat.

·         Lepší chlazení: Důmyslně řešené chlazení dostalo u všech konfigurací podobu větších větráčků, třífázového motoru a fluidních ložisek snižujících tření a zaručujících stálejší kontrolu rychlosti větráčků. Průduchy na zadní a spodní straně laptopu nasávají studený vzduch, zatímco dva velké větráčky odvádějí teplo zadními rohy ven. Vybrané konfigurace7 mají navíc rozšířené spodní průduchy pro lepší proudění vzduchu.

·         Skvělý obraz i zvuk: Dokonalý obraz přináší 15,6palcový displej ve variantách 144hz 1080p, 60Hz 4k8 nebo 60Hz 1080p a s technologií NVIDIA G-SYNC™ u vybraných konfigurací7. Zvuk plný energie obstarávají stereo reproduktory9 vyladěné pomocí softwaru od Bang & Olufsen a nabuzené samostatným zesilovačem. Uživatelé upřednostňující sluchátka si užijí dokonalou simulaci prostorového zvuku díky technologii DTS Headphone:X®10.

·         Snadné vylepšování a flexibilita: Hardware může uživatel sám snadno vylepšovat díky šroubům s křížovou drážkou Phillips na spodní straně laptopu a také rychlému přístupu k úložištím a paměti skrz samostatný panel. Kromě toho nebude mít nouzi o porty. Jejich široký výběr je nyní umístěn na zadní straně počítače pro větší svobodu pohybu, obzvlášť pro ty uživatele, kteří používají myš s kabelem.

 

OMEN Game Stream: Výkon OMEN i pro další zařízení

 

S každou novou generací přidává HP do svého softwaru OMEN Command Center nové funkce. Ta poslední, která je v laptopu OMEN 15 už předinstalovaná, umožňuje streamovat hry i do dalších zařízení s operačním systémem Windows 10 a využít výkon zařízení OMEN na maximum1.

 

OMEN od HP Mindframe Headset: s chladnou hlavou za všech okolností

 

Hráči si často stěžují na nepohodlí způsobené nadměrným teplem uvnitř sluchátek9 při delším hraní. Přitom téměř polovina z nich (46 %) uvádí pohodlí11 jako nejdůležitější kritérium při koupi nového výrobku. Headset OMEN Mindframe tento problém vyřešil díky vůbec prvnímu aktivnímu chlazení náušníků na světě. Tato patentovaná technologie je ovládána přes OMEN Command Center a má podobu termoelektrického zařízení uvnitř náušníků, které z nich odvádí teplo ven. Neméně praktický je také mikrofon s redukcí okolních šumů, který se při vyklopení směrem nahoru automaticky vypne a po sklopení zase zapne a jehož hlasitost lze ovládat pomocí kolečka na náušníku. Třešničkou na dortu je realistický 3D zvuk DTS Headphone:X®10 a možnost nastavení světelných efektů a barev.

 

Další příslušenství OMEN od HP: bleskurychlá klávesnice, myši, podložky pod myš i batoh

 

Mezi novým herním příslušenstvím nechybí ani klávesnice OMEN od HP Sequencer Keyboard s opticko-mechanickými spínači, odolným povrchem z broušeného kovu a lehkým hliníkovým rámem. Opticko-mechanická technologie v sobě spojuje výhody obou řešení a umožňuje 0,2ms odezvu, tedy zhruba 10x rychlejší12 než u tradičních mechanických klávesnic. Klávesy mají navíc každá vlastní podsvícení s možností nastavení 16,8 milionů barevných odstínů a různých efektů.

Světelné efekty i opticko-mechanickou technologii využívá také nová myš OMEN od HP Reactor Mouse, u které pomohla snížit prodlevu na minimum a docílit odezvy 0,2 ms u levého i pravého tlačítka. Díky tomu předčí tradiční mechanická tlačítka hned trojnásobně12. Přesnost pak zaručuje optický senzor s 16 000 DPI. Kromě toho dostala tato myš jako první hliníkový USB kabel, který zabraňuje zamotávání.

Méně nároční uživatelé mohou dát přednost myši OMEN od HP Mouse 400. Za dostupnou cenu dostanou mechanická tlačítka OMRON nebo volitelný ‘sniper mód’, ve kterém přední tlačítko při stisknutí sníží DPI na 400, aby se tak zvýšila přesnost při míření.

Batoh OMEN X od HP Transceptor Backpack má spoustu praktických prvků, které uživatel ocení při spoustě příležitostí. Zásadní je ochrana přenášeného obsahu, kterou mají na starosti materiály odolné proti rozmarům počasí, pevné skořepinové dno, kapsa zabraňující RFID13 a 17palcový polstrovaný oddíl batohu. Navíc má batoh i popruh k pohodlnému uchycení k madlu jiného zavazadla pro snadný pohyb na letišti.

A na výběr je i z nových podložek pod myš. Měkká varianta OMEN od HP Mouse Pad 200 pro uživatele, kteří chtějí větší odpor a přesnost, a tvrdá OMEN od HP Hard Mouse Pad 200 pro ty, kdo potřebují co nejhladší a nejrychlejší pohyb.

Nejpopulárnější

To Top