Hry

Herní headset ASUS ROG Strix Fusion 500 s digitálně analogovým převodníkem a 7.1 prostorovým zvukem

ASUS představil herní headset Strix Fusion 500 z nové řady ROG Strix Fusion, která nabízí hráčům prémiové funkce a audio výkon na vysoké úrovni. ROG Strix Fusion 500 je první náhlavní souprava vybavená nastavitelným RGB osvětlením, které lze synchronizovat s jinými náhlavními soupravami, což umožňuje herním týmům vyjádřit vlastní jednotný styl během herních LAN maratonů a turnajů. Headset je vybaven vestavěným digitálně analogovým převodníkem (DAC) ESS 9018 a 9601 zesilovačem, který se stará o co nejvěrnější zvuk.

50mm měniče ASUS Essence se vzduchotěsnými komorami dokážou reprodukovat kvalitní herní zvuk s hlubokými basy. Sluchátka ROG Strix Fusion 500 generují i virtuální prostorový zvuk 7.1. Na této technologii, která je optimalizována speciálně pro střílečky a MOMA hry, spolupracoval ASUS s firmou Bongiovi Acoustics. Digitální mikrofon headsetu je vybaven algoritmem pro zpracování zvuku, což zajišťuje bezproblémovou komunikaci mezi hráči. Intuitivní ovládací prvek v podobě dotykové plochy na sluchátku navíc umožňuje hráčům okamžitou úpravu hlasitosti a dalších parametrů zvuku. ASUS ROG Strix Fusion 500 se v Česku a na Slovensku prodává za 4599 Kč, resp. 214,99 euro s DPH.

ROG Strix Fusion 500 nabízí nastavitelné osvětlení Aura RGB, které dovoluje hráčům vybrat si z více než 16,8 milionu barevných kombinací a tří přednastavených světelných efektů – statickým, pulzujícím a barevným cyklem – a to pomocí mobilní aplikace Aura Headset. Se softwarem Aura PC lze navíc zvolit ještě jeden přídavný světelný efekt, který se mění v závislosti na rytmu právě přehrávané hudby. Synchronizace RGB osvětlení na headsetech usnadňuje herním týmům, aby sváděli souboje ve svých týmových barvách a s vlastními světelnými efekty. S aplikací Aura Headset si mohou hráči vybrat a nastavit osvětlení sluchátek a jednoduše je jediným dotykem synchronizovat se všemi spoluhráči.

ROG Strix Fusion 500 disponuje také technologií Aura Sync, která umožňuje synchronizaci osvětlení s dalšími podporovanými produkty ROG, a vytváří tím zajímavé světelné efekty v rámci celého PC systému.

Novinka poskytuje hráčům velmi věrný herní zvuk zásluhou integrovaného digitálně analogového převodníku (DAC) ESS 9018. Ten nabízí vysoce kvalitní zpracování zvuku s 24 bity/96 kHz s bezztrátovým přehráváním, dynamickým rozsahem a minimálním zkreslením zvuku. K dispozici je i zesilovač ESS Saber 9601K a prémiové 50mm měniče ASUS Essence se vzduchotěsným designem, které propůjčují sluchátkům detailní zvuk s hlubokými a prokreslenými basy.

ROG Strix Fusion 500 zpříjemňuje herní zážitky díky 7.1 virtuálnímu prostorovému zvuku. Podílí se na něm speciální algoritmus vyvinutý ve spolupráci s firmou Bongiovi Acoustics. Na rozdíl od většiny herních headsetů, které používají stejný standardní algoritmus virtuálního prostorového zvuku, přináší ROG Strix Fusion 500 akustické vlastnosti optimalizované pro populární střílečky, jako jsou PUBG a Overwatch. Různé herní zvuky jsou díky tomu zřetelnější, a hráči proto dokážou rozpoznat odkud přicházejí. To jim pak pomůže rychleji identifikovat nepřítele a získat ve hře výhodu.

Na levém vnějším sluchátku je hráčům k dispozici velký dotykový panel, který jim umožňuje okamžité ovládání hlasitosti a přístup k dalším nastavením zvuku, aniž by museli opustit hru.

Headset je vybaven měkkými náušníky ROG Hybrid, které kombinují zvukotěsnou umělou kůži z proteinových vláken a prodyšnou síťovinu, takže se pohodlně nosí.

Jednosměrný digitální mikrofon využívá optimalizovaný algoritmus zpracování zvuku, jenž hráči ocení zejména při vzájemné komunikaci během hraní. Mikrofon je flexibilní, takže si každý může nastavit jeho polohu přesně podle vlastních potřeb. Pokud není mikrofon zapotřebí, mohou si hráči mikrofon zasunout do vestavěného úložného prostoru a on se automaticky ztlumí.

Nejpopulárnější

To Top