Film

Grace, kněžna monacká

Příběh hollywoodské hvězdy a držitelky Oscara Grace Kelly, která se vzdala své oslnivé kariéry a odešla do zcela neznámého světa. Na samém vrcholu slávy, kdy jí Hollywood a diváci leželi u nohou, se provdala za monackého knížete Rainiera III. a stala se navždy Grace – kněžnou z Monaka.

Knížecí dvůr se ale stane bojištěm, na němž se i samotná Grace Kelly musí ve své nové roli zapojit do tvrdého boje za osud Monaka, země, která se přes všechny překážky stala jejím domovem.

V hlavní a titulní roli Grace září Nicole Kidman, film natočil Olivier Dahan, autor oscarové Edith Piaf. Jako kníže Rainier III. se představí Tim Roth.Snímek Grace, kněžna monacká oplývá úchvatnou výpravou a kostýmy a nabízí dramatický silný příběh ze světa bělostných paláců, osvětlených kasin, půvabných kabrioletů, kvetoucích zahrad, dechberoucích plesových šatů a také intrik a politiky.

Příběh Grace Kelly je možná nejoslnivější romancí dvacátého století, film Grace, kněžna monacká ale nepostrádá nosný a dramatický příběh. Zachycuje totiž období, kdy na dveře paláce zaklepe slavný Alfred Hitchcock s nabídkou velké filmové role, zatímco na jiné dveře buší mocná Francie s hrozbami a výhrůžkami celému knížectví. Grace se v této vyhrocené době musí rozhodnout, zda půjde za svým osobním snem a vrátí se záře reflektorů, anebo vytrvá ve státnické roli, která je každým dnem obtížnější. Vyžaduje totiž podstoupit nesmlouvavý boj za osud a samotnou existenci malé, ale hrdé země.

Nejpopulárnější

To Top