IT

Functio X je nová PC skříň full ATX v nabídce značky EVOLVEO

Novinka mezi počítačovými skříněmi se značkou EVOLVEO klade důraz na maximální omezení hluku počítače, který je generován ventilátory chlazení. Functio X má oproti běžným skříním navíc tlumicí boční panel vyplněný akustickým izolačním materiálem. Panel je přichycený magnety. Pro zvýšení tlumicího efektu je izolačním materiálem vybavena také bočnice a čelní panel, který je odklápěcí. Skříň formátu full ATX podporuje základní desky Intel i AMD a je kompatibilní i s formátem Micro ATX.

Design skříně se vyznačuje čistými, strohými liniemi, vysokou kvalitou použitých materiálů a zatmaveným čelním panelem. Levá, průhledná strana skříně nabízí podhled na použitý hardware. Skříň je dostatečně vybavena i prachovými filtry. Spodní prachový filtr je výsuvný, druhý prachový filtr na čelní straně skříně je odnímatelný. Odnímatelný je i kryt nad zdrojem a je vyroben z kouřového plexiskla. Skříň je určena pro VGA karty s maximální délkou 423 mm a pro CPU chladiče s maximální výškou 163 mm. Skříň poskytuje dostatečný prostor pro dvě externí mechaniky 5,25″ a má čtyři pozice pro interní disky 3,5″ případně pro disky SSD. Hardwarové vybavení lze dále rozšířit pomocí osmi slotů PCIe. Přední panel obsahuje přepínač I/O, dva porty USB 2.0 a jeden port USB 3.0. Na předním panelu je mimo jiné vstup a výstup pro sluchátka a mikrofon, dále ovládání otáček ventilátorů.

 

Skříň Functio X nabízí promyšlený systém cirkulace vzduchu a je vybavena sedmi pozicemi pro ventilátory. U předních (tři ventilátory) a horních (tři ventilátory) pozic je možné volit mezi ventilátory s průměrem 120 nebo 130 mm. Jedna pozice pro 120mm ventilátor je na zadní straně skříně. Do těchto pozic je možné umístit i vodní chlazení s výškou 72 mm respektive 60 mm. Skříň se dodává bez ventilátorů. K této skříni je možné dokoupit celou řadu ventilátorů z nabídky značky EVOLVEO podle individuálních představ uživatele.

 

Dostupnost a cena
Full ATX tower EVOLVEO Functio X je dostupný prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců za doporučenou koncovou cenu 1 399 Kč včetně DPH.

Nejpopulárnější

To Top