Foto

FUJINON GF80mmF1.7 R WR

FUJIFILM oznamuje uvedení nového objektivu FUJINON GF80mmF1.7 R WR (dále jen GF80mmF1.7), světově první* vyměnitelný objektiv s automatickým ostřením a světelnosti F1.7 určený pro digitální střední formát. Tento objektiv bude dostupný v únoru 2021.

GF80mmF1.7 R WR má standardní ohniskovou vzdálenosti 80mm (63mm po přepočtu na kinofilmový formát). Jedná se o pevný objektiv s automatickým ostřením a vysokou světelností F1.7, což z něj dělá nejsvětelnější objektiv určený pro bajonet FUJIFILM G.

Portrétní fotografové, kteří používají fotoaparáty systému GFX, si nyní mohou vybrat mezi FUJINON GF 110mmF2 R WR, pokud jim vyhovují snímky s užším úhlem záběru nebo GF80mmF1.7, když jim vyhovuje o něco širší záběr. Volba širšího záběru poskytne mnoha fotografům více kreativních možnosti. Silnou stránkou je bokeh produkovaný velmi širokou clonou objektivu GF80mmF1.7, která zajišťuje neuvěřitelnou estetickou kvalitu.

*1: Mezi výměnnými objektivy pro bezzrcadlové digitální fotoaparáty vybavené obrazovým snímačem o úhlopříčce 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm), uvádí Fujifilm k 27. lednu 2021.

Opticky navrženo pro neomezenou kreativitu

  • 7 R WR je vybaven devíti zaoblenými clonami, které lze zastavit tak, aby zajistily ostrost od okraje k okraji. Clony objektivu lze samozřejmě otevřít tak, aby výsledkem byly snímky, které mají nádherně jemný bokeh a ohromující separaci mezi objektem a pozadím. Tento objektiv, který obsahuje 12 členů v devíti skupinách, včetně jednoho asférického a dvou super ED členů, je optimálně vyvážený, aby korigoval sférickou aberaci a poskytoval kvalitní a esteticky velmi příjemný bokeh, který nelze s největší pravděpodobností reprodukovat jiným objektivem.
  • Použití technologie vysoce přesného formování skla znamená, že oba povrchy čočky asférického členu mohou být vyrobeny v toleranci 1/100 000 milimetru. To je pětkrát přesnější než při běžném tvarování a snižuje se tak účinek “cibulového kruhu”, který může pokazit výsledek bokeh efektu v části rozostřeného obrazu.

 Světově první objektiv se světelností F1.7 a automatickým ostřením určený pro digitální střední formát

  • 7 je vybaven výkonným stejnosměrným motorem ostření (DC), který má dostatek točivého momentu pro pohon zaostřovací skupiny šesti prvků objektivu – včetně asférického členu. Ostření je zcela přesné a spolehlivé i při použití plně otevřené clony objektivu F1.7, při které je hloubka ostrosti velmi malá. Objektiv také podporuje funkci Face / Eye AF, která využívá pokročilý algoritmus zaostřování k přesnému zaostření na obličej nebo oko objektu, a to i když se obličej pohybuje v záběru.
  • 7 posouvá o půl EV citlivost ostření u GFX100s z -5EV na -5.5EV. Tento posun zajišťuje lepší ostření při nedostatku světla.

 Kompaktní a praktická velikost

  • Na délku měří 99,2 mm a váží pouhých 795 g. Velikost závitu filtru je 77 mm. GF80mmF1.7 má praktickou velikost a tím je vhodný jak pro použití v exteriéru, tak ve studiu.
  • Utěsnění proti vlhkosti a prachu (WR) je definováno na deseti místech na těle objektivu. K ochraně proti vlhkosti a prachu je nutné přidat možnost bezproblémového chodu v teplotách do -10°C. Přední člen objektivu je potažen fluorem, který odpuzuje nečistoty a poskytuje další vrstvu ochrany.

Nejpopulárnější

To Top