Foto

Fujifilm představuje nový objektiv GF „FUJINON GF 100-200mmF5.6 LM OIS WR“ pro středoformátový systém GFX

FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) ohlásila, že 14. února 2019 uvede na trh nový objektiv „FUJINON GF 100-200mm F5.6 LM OIS WR“ určený pro středoformátový systém GFX. Jedná se o první zoom teleobjektiv, který dokáže pokrýt rozsah ohniskové vzdálenosti v ekvivalentu od 79 do 158 mm ve 35mm filmovém formátu. Objektiv je díky optické stabilizaci obrazu a konstrukci odolné vůči nepříznivým vlivům počasí a prachu ideální pro fotografování krajiny a přírody.

Při výrobě GF objektivů se Fujifilm zaměřuje především na vysoce kvalitní design optiky a použití nejlepších výrobních technologií. Díky tomu se GF objektivy řadí mezi ty nejkvalitnější produkty dosahující vysokého rozlišení a bohaté barevné reprodukce.

Fujifilm již uvedl na trh modely „FUJIFILM GFX 50S“ a „FUJIFILM GFX 50R“ nebo „GF objektivy“. Systém GFX se stal populárním jak u profesionálních, tak i amatérských fotografů. Ti oceňují zejména schopnost zachycovat velkou hloubku detailu a navodit 3D dojem. Dalším plusem je i fakt, že u systémů bylo zachováno lehké kompaktní tělo s jednoduchým ovládáním.

Díky kombinaci vysokého rozlišení a bohatého bokeh efektu umožňuje zoom teleobjektiv GF100-200mmF5.6 R LM OIS zachytit atmosféru jakéhokoliv děje. Objektiv je navíc prachu vzdorný a odolný vůči nepříznivým vlivům počasí a je možné ho používat i při nízkých teplotách klesajících až do -10 °C.  Při nasazení „GF1.4X TC WR”, 1,4x telekonvertoru dochází k rozšíření ohniskové vzdálenosti na přibližně 111 až 211 mm v ekvivalentu 35mm filmového formátu aniž by docházelo ke zhoršení kvality fotografií.

 

1)      Hlavní funkce

a)      Vysoká kvalita obrazu

Objektiv je vyroben z celkem 19 optických členů sdružených do 13 skupin. Mezi jinými jsou použity i dva super ED optické členy a jeden asférický člen, který snižuje barevné odchylky a zakřivení prostoru tak, aby bylo dosaženo co nejvyšší kvality obrazu.

b)      Výkonná stabilizace obrazu

Objektiv je vybaven výkonnou stabilizací obrazu s účinností 5EV (v souladu se standardy CIPA), což fotografům umožňuje vytěžit z výkonu GFX systému maximální rozlišení obrazu i při fotografování bez použití tříbodového stativu.

c)       Tichý a rychlý autofokus

Zaostřování objektivu je řízeno velmi tichým, přesným a rychlým lineárním motorem. Objektiv je mimo jiné vybaven novým aretačním systémem, který upravuje zaostřovací motor do požadované pozice, když fotoaparát není zrovna používán a předchází tak vzniku vibrací.

d)      Vysoká odolnost vhodná při focení v náročných podmínkách

Objektiv byl utěsněn na deseti místech tak, aby byl odolný vůči nepříznivým vlivům počasí a prachu vzdorný. To fotografům umožňuje jeho použití v náročnějším prostředí a i v teplotách do -10 °C.

e)      Kompatibilita s GF1.4X TC WR

1.4x telekonvektor (GF1.4X TC WR) umožňuje rozšíření ohniskové vzdálenosti na 140 až 280 mm (v ekvivalentu 111 až 221 mm ve 35mm filmovém formátu) při zachování vysoké kvality obrazu.

Nejpopulárnější

To Top