Foto

FUJIFILM instax SQUARE SQ1

Společnost FUJIFILM uvede na český a slovenský trh analogový fotoaparát instax SQUARE SQ1, který snadno a ihned tiskne fotky v populárním čtvercovém formátu. Novinka je nástupcem modelu SQ6, od kterého se liší zcela přepracovaným designem ve stylu unisex a také jednodušším ovládáním. SQ1 vylepšuje funkci automatického nastavení scény a přidává snazší zapínání selfie režimu. Instax SQUARE SQ1 se v Česku na Slovensku začne prodávat na konci září za 3499 Kč, resp. 129,99 eur s DPH a bude dostupný ve třech barevných provedeních – světle modré, oranžové a bílé. Svůj styl můžete podtrhnout pořízením stejnobarevných kožených pouzder s řemínkem v ceně 499 Kč, resp. 18,99 eur s DPH. Společně s fotoaparátem se začnou prodávat také nové čtvercové filmy instax SQUARE ve variantách Rainbow a Monochrome.

 

Instax SQUARE SQ1 je jedním z mála instantních fotoaparátů, které dokážou vaše výtvory zvěčnit na čtvercový formát fotografie. Nový model navíc nabízí velmi snadné ovládání. Zapíná se pouhým pootočením objektivu a disponuje funkcí automatického nastavení scény. Ta při fotografování sama rozpozná úroveň okolního osvětlení a při jeho nedostatku scénu přisvětlí bleskem. Nic dalšího pro dosažení kvalitních instantních snímků nemusí uživatel nastavovat.

 

Nejen na oslavě s přáteli ocení uživatelé nový selfie režim. Ten se aktivuje dvojitým pootočením kroužku objektivu, díky čemuž je pak schopen fotoaparát zaostřit na kratší vzdálenosti od 30 do 50 cm. Na přední straně vedle objektivu je navíc umístěno malé zrcátko, pomocí nějž lze kontrolovat, jak bude autoportrét vypadat. Selfie režim lze navíc s úspěchem využít i k focení nejrůznějších detailů.

 

Od předchůdce se SQ1 výrazně liší i designem. Má decentní křivky ve stylu unisex, aby přitáhl pozornost i dospělejších a mužských zákazníků. Módní vzhled podtrhují tři trendy barvy, ve kterých bude novinka dostupná – křídově bílá, cihlově oranžová a ledovcově modrá. Ve stejných barvách budou navíc v prodeji jako volitelné příslušenství i stylová kožená pouzdra s páskem přes rameno.

 

Objektiv s ohniskem 65,75 mm a světelností f/12,6 nabízí ostřící vzdálenost od 30 cm do nekonečna.

SQ1 tiskne čtvercové fotografie o rozměrech 62 x 62 mm, přičemž vyvolání jednoho snímku trvá asi 90 sekund. Dvě CR2 baterie zvládnou vytisknout zhruba 300 fotografií. Aby se zabránilo vybíjení baterií, fotoaparát se po pěti minutách nečinnosti sám vypne.

Nejpopulárnější

To Top