Foto

Fujifilm FinePix XP140

FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) s radostí oznamují představení FinePix XP140, posledního modelu fotoaparátu z řady XP series. Kompaktní fotoaparát vážící pouhých 207 g*1 je odolný vůči prachu, vodě (až do hloubky 25 m), nárazu vzdorný (do 1,8 m)*2 a odolá i teplotám až do -10 °C. Tyto vlastnosti z děj činí ideální fotoaparát k zachycování rozličných dobrodružství.

Fotoaparát se chlubí odolným designem a stavbou. FUJINON objektiv modelu XP140 zajišťuje unikátní FUJIFILM technologii barevné reprodukce a využívá 16,4 Mpx back-illuminated CMOS a nový procesor, které zaručují výjimečnou kvalitu obrazu. XP 140 nyní dokáže zaznamenat vide v kvalitě 4K, což dokáže první model z této řady. XP140 je vybavený mnoha automatickými funkcemi jako rozpoznávání hlavního snímaného objektu a nové uživatelské rozhraní, které uživatel využije v různých fotografických situacích.

Hlavní funkce

  1. Vysoce výkonný senzor a objektiv s unikátní technologií barevné reprodukce

XP140 je vybaven 16,4 Mpx CMOS back-illuminated senzorem a FUJINON objektivem s 5 x zoomem s optickou stabilizací obrazu a ohniskovým rozsahem 28 – 140 mm*3 (F3,9-F4,9), který může být s použitím Inteligentního digitálního Fujifilm Zoomu zdvojnásoben na 10x. XP140 má maximální citlivost ISO 12800 (o 1EV víc než jeho předchůdce), díky čemuž vznikají ostré snímky i podmínkách s nízkou intenzitou světla. Poslední rok byl u značky Fujifilm ve znamení sbírání zkušeností, což se odráží v technologii reprodukce barev, která vytváří krásné barvy za všech možných podmínek. 

  • Různorodé automatické funkce snímání

Díky vylepšené funkci „Scene Recognition Auto mode“ (Automatické rozeznávání scenérie), detekuje XP140 hlavní objekt, snímá scénu a automaticky optimalizuje nastavení fotoaparátu. Funkce detekce očí je užitečná při fotografování portrétů, kdy dochází k automatickému zaostření na oči osoby. Několik způsobů nastavení samospouště pomáhá zachytit jedinečné okamžiky – v momentě detekce úsměvu či obličeje dochází k uvolnění závěrky. Fotoaparát disponuje 17 variantami pokročilých filtrů včetně „Rich&Fine“ a „Monochrome (NIR)“, které můžete vybírat v novém uživatelském rozhraní.

  • Čtyři vlastnosti pro drsné podmínky: voděodolnost (do 25 m), odolnost vůči nárazům (1,8 m), možnost použití v teplotách do -10 °C a odolnost vůči prachu

XP140 splňuje IP68*4, tedy standardy v oblasti odolnosti vůči vodě a prachu. Odolnost vůči vodě je až do 25 m, což je oproti modelu XP130 nárůst o 125 %. Fotoaparát je vyvinut do náročných outdoorových podmínek, disponuje lepším tvarem pro případy manipulace jednou rukou a dvojitým zámkem baterie. Nemusíte si dělat starosti s vodou, pískem nebo, když vám fotoaparát upadne. I proto je vhodný pro děti.

  • Párování pomocí Bluetooth®* a LAN bezdrátové připojení k chytrým zařízením*6 umožňuje automatický přenos fotografií a Instax tisk

Energeticky nenáročné párování pomocí Bluetooth® umožňuje přenášet fotografie do chytrých telefonů nebo tabletů. Technologie také synchronizuje informace o čase a místě z vašeho zařízení a připojuje je k fotografiím, díky aplikaci ja také možné pořizovat snímky na dálku. K tomu si potřebujete pouze zdarma stáhnout aplikaci „FUJIFILM Camera Remote“, nainstalovat ji na chytrý telefon nebo tablet a dál už jen jednoduše přenášet fotografie a videa. Fotografie můžete také přenést z fotoaparátu přímo do instax Share tiskárny pro chytré telefony.

Nejpopulárnější

To Top