Domov

Expozice společnosti Sony na veletrhu CES 2022

Sony bude vystavovat na veletrhu CES 2022 v Las Vegas v Nevadě a online, který se koná od středy 5. ledna. Cílem společnosti Sony je „naplnit svět emocemi prostřednictvím síly kreativity a technologie“. Na základě směřování společnosti Sony „být lidem blíž“, se Sony se snaží vytvářet nové hodnoty, které inspirují lidské emoce tím, že se přibližují tvůrcům a uživatelům. Předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Sony Group Corporation, Kenichiro Yoshida, vystoupil na tiskové konferenci Sony, která se konala 4. ledna před veřejným zahájením výstavy, a ve svém projevu uvedl: „Během uplynulých dvou náročných let jsme znovu potvrdili důležitost našeho cíle. Chceme lidem umožnit, aby se mohli ještě lépe spojit s těmi, kteří mají stejné zájmy, a vytvořili si silnější vazby v rámci svých komunit.“ Poté zmínil spolupráci Sony s tvůrci, jako je nové album Adele „30“, představil technologie a iniciativy jako „Virtual Production“, která odstraňuje omezení při tvorbě videí, profesionální dron Sony „Airpeak“, který podporuje kreativitu, a nejnovější smartphone „Xperia PRO-I“.

Dále si slovo převzal Tom Rothman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group, který hovořil o společnosti PlayStation Productions. Ta ve spolupráci se společnostmi Sony Pictures a Sony Interactive Entertainment produkuje filmy a televizní pořady založené na duševním vlastnictví PlayStation. Tom Holland, který hraje ve filmové adaptaci hry Uncharted od společnosti PlayStation Productions, a Neil Druckmann, spolupředseda herního vývojářského studia Naughty Dog, dále hovořili o významu této spolupráce.

Následně Jim Ryan představil novou generaci systému virtuální reality “PlayStation VR2” a nové ovladače “PlayStation VR2 Sense controllers”, které umožní zakusit nevídaný zážitek a pohlcující pocit ve světě her. Dále představil nejnovější titul série “Horizon”, která se stala obrovským hitem po celém světě, “Horizon Call of the Mountain”, jako exkluzivní titul pro systém “PlayStation VR2”.

Kenichiro Yoshida, který si opět převzal slovo, představil technologii sledování od společnosti Hawk-eye Innovations (Sony Group) a partnerství Sony s fotbalovým klubem Manchester City při realizaci nové generace komunity fanoušků ve virtuálním prostoru.

Yoshida svou prezentaci uzavřel informacemi o pokroku a budoucím směřování iniciativy VISION-S, jejímž cílem je přispět k rozvoji mobility. Uvedl, že „společnost Sony má dobrou pozici jako ‚kreativní zábavní společnost‘, aby mohla nově definovat mobilitu,“ a oznámil, že Sony založí provozní společnost „Sony Mobility Inc. na jaře 2022, prostřednictvím které hodlá vstoupit na trh elektrických automobilů.

 

Hlavní představované produkty a technologie

Pod heslem „Spoluvytvářet budoucnost zábavy“ představí společnost Sony na stánku v Las Vegas a na online platformě „Sony Square“ různé technologie a iniciativy, které podporují tvůrce a přibližují se uživatelům.

URL: https://square.sony.com/ces2022/

 

Na stánku v Las Vegas se představí:

  • VISION-S

Vystaven bude prototyp (VISION-S 01), který je testován na veřejných komunikacích, a nový model, prototyp vozidla typu SUV (VISION-S 02). Další podrobnosti naleznete v tiskové zprávě a na speciální stránce o VISION-S.

  • Airpeak S1

Poprvé se představí profesionální dron Sony „Airpeak S1“, který byl poprvé uveden na trh ve Spojených státech a patří do nejmenší třídy, kterou lze přitom vybavit plnoformátovou bezzrcadlovkou α™ (Alpha™). Disponuje unikátně vyvinutým motorem, vrtulí, řídicím systémem, technologií snímání atd. umožňují vysokou obratnost, dynamický a přesný let.

 PlayStation®5

PlayStation®5 přenáší hráče do herních světů s nevídanou rychlostí, vizuální věrností a pohlcením smyslů. PS5 je vybaven ultravysokorychlostním SSD diskem, integrovanými vlastními I/O, technologií Tempest 3D AudioTech a bezdrátovým ovladačem DualSenseTM se špičkovou haptickou technologií a adaptivními triggery. Na veletrhu se rovněž představí kolekce všech pěti barevných variant krytů konzole inspirovaných galaxií a bezdrátový ovladač DualSense.

 Crystal LED Theater

Před vstupem do expozice bude instalována velká obrazovka Crystal LED, na níž se představí například obsah týkající se „virtuální produkce“ či „sportovních inovací“.

 

„Virtuální produkce“, filmová technologie, která stimuluje kreativitu tvůrců

Virtuální produkce osvobozuje tvůrce od různých omezení při natáčení, jako je místo, počasí a čas, a to díky zavedení produkčního prostředí, které v reálném čase integruje obraz pozadí s objektem. Kombinace technologie Crystal LED, která promítá obraz pozadí ve vysokém rozlišení s vysokým kontrastem a bohatou reprodukcí barev, a filmové kamery „VENICE“, která dosahuje vysokého rozlišení a jemného zobrazení, podněcuje kreativitu tvůrců a umocňuje svobodu výrazu.

 „Budoucnost sportovní zábavy“: sledovací systém od Hawk-Eye Innovations a virtuální zapojení diváků

Hawk-Eye Innovations, společnost patřící do skupiny Sony, přináší inovace určené pro světový sport, jakými jsou technologie pro sportovní rozhodčí a zdokonalení sportovního vysílání. Jejím nejnovějším úspěchem je zavedení nových systémů pro sledování pohybu těla a vizualizaci dat. Tyto systémy umožňují okamžitě a přesně sledovat pohyby sportovců a objektů ze záznamů živých zápasů, shromažďovat data o pohybové soustavě a virtuálně rekonstruovat živé akce.

Společnost Sony se chystá otestovat nový koncept (PoC – proof of concept) ve spolupráci s fotbalovým klubem Manchester City, s jehož pomocí vytvoří globální online komunitu fanoušků nové generace, která propojí fyzický a virtuální svět. V rámci PoC bude využita technologie analýzy obrazu a technologie snímání společnosti Sony a také sledovací systémy Hawk-Eye. Cílem je zkoumat vytvoření nových forem zábavy, které by zapojily sportovní fanoušky po celém světě.

  • Snaha o vytvoření vesmírného zážitku Space Inspiration Experiences: „STARSPHERE“

Společnost Sony podporuje společně s Tokijskou univerzitou a agenturou JAXA projekt STARSPHERE, jehož cílem je vytvořit zážitky inspirované vesmírem. Společnost Sony poprvé vystaví maketu nanosatelitu vybaveného kamerovým zařízením Sony, jehož start je naplánován na fiskální rok 2022. S využitím simulátoru snímání mohou uživatelé zachytit Zemi a hvězdy tak, jak by je chtěli zachytit kamerou. STARSPHERE si klade za cíl vytvářet nové hodnoty a inspirativní zážitky tím, že lidem otevře perspektivy vesmíru, a bude podporovat společnou tvorbu s různými tvůrci a partnery.

 Na online platformě „Sony Square“ se představí:

Kromě video přenosu tiskové konference a expozic v Las Vegas představí společnost Sony videa s technologiemi a iniciativami pro jednotlivá dílčí témata Empower Creators, Expand Fan Communities a Envision a Better Planet. Můžete se také podívat na videa, která představí nové produkty 8K / 4K TV BRAVIA®, a na živá představení 360 Reality Audio.

 Řada televizorů BRAVIA XR™ s inovativní technologií XR Backlight Master Drive pro nové modely Mini LED

Řada televizorů BRAVIA XR je doplněna o novou produktovou řadu Mini LED. Díky jedinečné technologii zpracování signálu pomocí kognitivního procesoru Cognitive Processor XR™ od společnosti Sony ovládá technologie „XR Backlight Master Drive“ přesně podsvícení Mini LED a zajišťuje neuvěřitelně oslnivý jas a hluboké odstíny černé na každičkém místě velké obrazovky. Nová řada televizorů BRAVIA XR™ přináší pohlcující zážitky ze sledování a hraní her tvořené kombinací detailního obrazu a trojrozměrného zvuku.

  • Živé vysílání 360 Reality Audio s technologií Spatial Sound Technology

Živé 360 Reality Audio představení umělkyně REZZ „LIVE From Miami in 360 Reality Audio“, které využívá 360 Reality Audio, jež kombinuje prostorové zvukové pole a obraz, přinese divákům pocit, jako by se ocitli přímo na místě a byli vtaženi rovnou do děje. Živý přenos z Miami začíná 5. ledna v 16:00 (PSČ).[1]

Toto je ukázka technologie, která nabízí nové zážitky z živé zábavy prostřednictvím technologie 360 Spatial Sound.

[1] Tento videopřenos 360 Reality Audio lze přehrávat pomocí sluchátek. Nepodporuje přehrávání z reproduktoru ani personalizovaný zvukový zážitek.

Nejpopulárnější

To Top