Foto

Emoce roku 2020 s Canonem

Odolnost, samota, naděje i vděčnost – to vše je patrné ze snímků fotografů z programu Ambasador společnosti Canon. Jejich fotografie vyprávějí emotivní příběh letošního roku plného změn. Společně s Canonem tím zachycují příběhy turbulentní doby.

Rok 2020 byl obdobím mnoha neznámých a nejistot. Fotografie umožňují dokonale zachytit emoce související s touto bezprecedentní dobou, Společnost Canon pověřila vybrané fotografy ze svého programu Ambasador, aby vytvořili jeden snímek související s jedinečnou dobou, a ti je pomohli zobrazit pomocí unikátních fotografií. Objektivy devatenácti předních světových fotografů, včetně oceňovaného fotografa divoké přírody Clementa Kiragu, pařížského portrétního fotografa Guia Besana a dvojnásobného držitele Pulitzerovy ceny Mohammeda Muheisena zachytily neuvěřitelné množství emocí. Od odolnosti tváří v tvář nepřízni osudu, kterou projevují nevěsta a ženich na jejich svatbě ve dvou (nafotil Sanjay Jogia), po pocit hloubavé samoty, když seděl před historickým místem Mada’in Saleh (nafotil Tasneem Alsultan) a lásky, kterou projevuje pečovatel, aby snížil šance na přenos viru do pečovatelského domu (nafotil Eddie Keogh) -autoři tak jasně ukazují na lidskost a zároveň naději na lepší budoucnost. Zajímavostí je, že jednou z autorek snímků je i česká fotografka žijící v Londýně Eliška Sky.

Program Ambasador společnosti Canon EMEA spojuje některé z nejlepších světových fotografů a kameramanů z Evropy, Blízkého východu a Afriky, aby vizuálně vyprávěli a sdíleli příběhy, které ve světě rezonují. V listopadu 2020 se do programu zapojilo více než 50 nových ambasadorů. Je to největší expanze ve dvanáctileté historii iniciativy. Celkový počet ambasadorů Canon se tak zvýšil na více než 100.

V komentáři k obrázkům Susie Donaldson, evropská marketingová ředitelka ITCG pro Canon EMEA, uvedla: „Když slova selžou, neexistuje lepší způsob, jak vyjádřit své emoce než prostřednictvím síly obrazu. Skvělí ambasadoři Canon dokonale zachytili vzestupy a pády, které jsme společně zaznamenali během roku 2020, prostřednictvím tohoto výběru výkonných obrázků,” uvedla ředitelka marketingu a komunikace Canon pro střední Evropu Eva Kučmášová.

 

Všechny snímky ambasadorů Canon si můžete prohlédnout ZDE.

 

Profily ambasadorů Canon najdete na: www.canon-europe.com/pro/ambassadors

Nejpopulárnější

To Top