Video

ELEMENTS – TCL Green Horizon zdůrazňuje na milánském týdnu designu soulad technologie a přírody

Na milánském týdnu designu představila společnost TCL exkluzivní výstavu „ELEMENTS – TCL Green Horizon“, která je inspirována globální iniciativou TCLGreen, jejímž cílem je podpořit udržitelnější planetu pro všechny. Kromě účasti na několika jedinečně vytvořených zážitcích budou mít návštěvníci možnost nahlédnout do produktové řady TCL Europe pro rok 2023.

 

„Jsme rádi, že se můžeme zúčastnit milánského týdne designu a představit naše nejnovější inovace v rámci globální kampaně TCLGreen,“ řekl Tiago Abreu, vedoucí inovačního centra pro design X-Lab společnosti TCL. „Výstava „ELEMENTS – TCL Green Horizon“ ukazuje, že příroda vždy byla a stále je největším zdrojem inspirace, kreativity, inovací a technologií. Představujeme udržitelná umělecká díla a pohlcující zážitky, které technologie umožňují. Zveme návštěvníky do čtyř sekcí s tématikou živlů, z nichž každá je pečlivě navržena tak, aby vyvolala jedinečný pocit spojený s přírodními živly.“

 

Prohlídka začíná na nádvoří expozice, kde je vyobrazen živel Země. Návštěvníky vítá socha TCLGreen, která symbolizuje růst a zhodnocení všech zdrojů naší planety. Cesta pak vede dovnitř do živlu Vody, který přináší pocit spojení a představuje sbíhající se proudy myšlenek. Stoupání po schodišti odhaluje zážitek Ohně. Oheň jako symbol civilizace představuje ducha inovace, který je základem společnosti TCL. A konečně, setkání se Vzduchem představuje esenci plynutí a klidu prostřednictvím svůdné instalace drapérií, která návštěvníky vybízí k nadechnutí se, relaxaci a přemýšlení o zážitku. Při opuštění prohlídky získají návštěvníci pocit kruhu, který se uzavírá v harmonii s živly naší planety.

 

Prezentace společnosti TCL na milánském týdnu designu představuje další milník na cestě společnosti za šetrným přístupem k životnímu prostředí, v jejímž čele stojí globální kampaň TCLGreen. Když byla 10. září 2022 v italském Roseto Degli Abruzzi poprvé spuštěna iniciativa TCLGreen, spolupracovala společnost TCL s umělcem Kevinem Chu, členem Královského institutu britských architektů, na vytvoření úžasné sochy TCLGreen, která ztělesňovala ducha této iniciativy.

 

Socha je inspirována stébly trávy a byla vytvořena z více než 1 000 kusů vyřazených desek plošných spojů, které dodala společnost TCL, s cílem upozornit veřejnost – kreativně a umělecky – na problémy spojené s recyklací elektronických výrobků. Iniciativa TCLGreen a kreativní vize byly zachyceny ve spolupráci se společností Warner Bros. Discovery. Nyní TCLGreen znovu předává své poselství na milánském týdnu designu, nejvýznamnější světové přehlídce designu, aby inspirovala návštěvníky na jejich vlastní cestě k udržitelnému životnímu stylu.

 

Kromě toho jsou návštěvníci zváni k objevování nepředstavitelného prostřednictvím náhledu na produktovou řadu TCL Europe pro rok 2023, včetně nových televizorů Mini LED a QLED Smart TV, domácích spotřebičů a nových koncepčních zařízení, která využívají technologie k inspiraci k velkoleposti, sbližování lidí a zlidšťování okamžiků s bohatou intimitou a empatií.

Tato nová produktová řada je příkladem úsilí společnosti TCL v oblasti udržitelnosti. Společnost TCL také neustále zdokonaluje své obaly, které jsou významným zdrojem odpadu, a nahrazuje je lehkými, obnovitelnými a netoxickými alternativami, jako jsou vzduchový válec a kraftový papír. A díky zmenšení velikosti a hmotnosti obalů pomáhají snižovat emise skleníkových plynů vznikajících při přepravě. Použití jednodušších a méně barevných vzorů obalů a barev na bázi vody a sójového oleje snižuje používání agresivních tiskařských chemikálií.

Jak je zdůrazněno ve zprávě TCL Technology ESG Report 2022, společnost TCL Technology investovala do ochrany životního prostředí celkem 1,04 miliardy USD. Společnost TCL Technology ušetřila 229,53 milionu tun vody a množství recyklovaných vodních zdrojů dosáhlo 54,64 milionu tun. Kromě toho dosáhlo množství recyklovaného odpadu 81 865 tun.

Společnost TCL se navíc zavazuje do roku 2025:

 

• Snížit emise skleníkových plynů o 18 %

• Snížit spotřebu vody o 27 %

• Snížit spotřebu energie o 13 %

• Snížit spotřebu zemního plynu o 70 %

• Snížit spotřebu EPS o 10 %

V Evropě je TCL podpůrnou mobilní značkou celoprůmyslového systému označování Eco Rating, přísného systému hodnocení ekologičnosti, který zahrnuje požadavky uživatelů, očekávání a předpisy, od získávání surovin a obalových materiálů, přes výrobu až po recyklovatelnost těchto prvků, a podporuje tak oběhové hospodářství, které uzavírá cyklus.

Nejpopulárnější

To Top