Foto

Devět výrobků Nikon získalo cenu Red Dot Award Product Design 2021

Devět výrobků Nikon získalo cenu „Red Dot Award: Product Design 2021“ – včetně vlajkové lodi v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek, fotoaparátu D6, a fotoaparátů mirrorless druhé generace, přístrojů Z 7II a Z 6II.

Byly přihlášeny výrobky z přibližně 60 zemí, které byly hodnoceny porotou uznávaných odborníků na design z celého světa. Výrobky byly posuzovány na základě parametrů, jako je míra inovace, funkčnost, ergonomie a odolnost.

Vítězné výrobky budou představeny na online výstavě pořádané od 21. června 2021. Výrobky budou představeny rovněž na speciální výstavě „Design on Stage“, která bude zahájena 22. června 2021 v muzeu Red Dot Design Museum v německém Essenu.

Digitální jednooká zrcadlovka Nikon D6 formátu FX

Fotoaparát D6 je vlajkovou lodí digitálních jednookých zrcadlovek Nikon. Přístroj nabízí potřebné parametry profesionálním sportovním fotografům a fotoreportérům a umožňuje jim dosahovat nejlepších možných výsledků – navíc s podporou nejvýkonnějšího systému automatického zaostřování v historii firmy Nikon. V kombinaci s rozsáhlou řadou objektivů NIKKOR F jsou tak fotografové schopni přesněji zachycovat rozhodující, neopakovatelné okamžiky s větší přesností.

Fotoaparáty mirrorless Nikon Z 7II a Nikon Z 6II formátu FX, multifunkční Battery Pack MB-N11

Přístroje Z 7II a Z 6II jsou druhou generací fotoaparátů mirrorless a jsou pokračováním modelů Z 7 a Z 6, které využívají nový bajonet Nikon Z s velkým průměrem. Díky využití dvou obvodů EXPEED 6 se zvýšila spolehlivost a operativnost přístrojů, což se projevilo na nárůstu počtu snímků v jedné sérii při použití sériového snímání, a k dispozici jsou rovněž dva sloty pro paměťové karty, které byly uvedeny na základě požadavku uživatelů.

Multifunkční Battery Pack MB-N11, ideální pro fotografování na výšku, zvyšuje počet dostupných snímků a současně zaručuje jistější a komfortnější držení fotoaparátu. Multifunkční Battery Pack MB-N11 podporuje systém výměny baterií za chodu a je vhodný pro dlouhodobé používání fotoaparátu, například při záznamu videa nebo při pořizování snímků pro časosběrná videa.

Řada objektivů NIKKOR Z se světelností f/2,8 a zoomem pro fotoaparáty mirrorless

NIKKOR Z 14–24 mm f/2,8 S, NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S a NIKKOR Z 70–200 mm f/2,8 VR S jsou objektivy se zoomem, které se vyznačují vysokou světelností f/2,8 uchovávanou v celém rozsahu ohniskových vzdáleností objektivů. Využití upevňovacího bajonetu s velkým průměrem zvýšilo všestrannost při konstrukci objektivů a vedlo k výraznému zvýšení optické výkonnosti. Uvedené objektivy pokrývají široké rozmezí ohniskových vzdáleností – 14 mm až 200 mm – a rozšiřují tvůrčí možnosti u širokého rozmezí motivů od krajin a portrétů až po zvířata v přírodě.

Dalekohled 10×25 STABILIZED

Dalekohledy 10×25 STABILIZED jsou první kompaktní dalekohledy Nikon vybavené funkcí stabilizace obrazu. Kompaktní a lehké sklopné tělo dalekohledů s dvoukloubovým závěsem je vhodné nejen pro dlouhodobé použití, ale lze je rovněž snadno držet pouze v jedné ruce.

Studentský mikroskop ECLIPSE Ei

Studentský mikroskop ECLIPSE Ei je zkonstruován tak, aby umožňoval intuitivní ovládání a poskytoval lepší zážitek při výuce. Jeho online průvodce poskytuje rychlý a snadný přístup k výukovým příručkám a umožňuje studentům nezávislé učení.

Nejpopulárnější

To Top