Foto

Corel 2021 podporuje spolupráci a Mac M1

Grafická sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 pro Windows i Mac umožňuje návrhářům vzdáleně spolupracovat nad projekty v reálném čase. CorelDRAW Graphics Suite 2021 podporuje i Microsoft Teams, využití výkonu čipu Apple M1 a GPU pro Windows 10.

Profesionální grafická sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 je určena pro vektorové ilustrace, sazbu, typografii, úpravy fotografií a další grafické práce. Aplikace CorelDRAW.app je optimalizována pro dotykové ovládání a nově je dostupná i pro iPad.

Společnost Corel také představila CorelDRAW Essentials 2021 a CorelDRAW Standard 2021 jako dostupná řešení pro jednotlivé uživatele a malé firmy.

Nové funkce

Společnost Corel při uvedení CorelDRAW Graphics Suite 2021 sdělila i důvody pro nové funkce. Způsob, jakým pracujeme, se totiž změnil mnohem rychleji, než si kdokoli mohl představit. Nikdy nebylo tak důležité být v kontaktu, proto nástroje pro spolupráci umožňují týmům sdílení práce v reálném čase, ať už jsou na druhé straně města nebo světa, aby mohli rychle přejít od nápadů k výsledkům.

Dashboard

Panel Dashboard v aplikacích CorelDRAW 2021 a CorelDRAW.app funguje jako centrum spolupráce, obsahuje všechny soubory návrhu v cloudu a po jediném kliknutí zobrazí náhled, počet členů týmu, jejich komentáře a stav projektu. Umožňuje sdílet návrhy přímo z aplikace CorelDRAW 2021 bez nutnosti otevírat jednotlivé soubory.

Živé komentáře

Recenzenti a schvalovatelé nyní mohou přidávat komentáře a poznámky k dokumentu v aplikaci CorelDRAW.app. Tato zpětná vazba se zobrazí v reálném čase v pracovním souboru autora návrhu v aplikaci CorelDRAW 2021, což zkracuje prodlevy a zrychluje proces schvalování.

Integrace s Microsoft Teams

CorelDRAW.app pro Teams umožňuje členům týmu spolupracovat přímo v kanálech Teams. Je součástí nabídky CorelDRAW Business & Enterprise a vyžaduje účet Microsoft 365.

Zobrazení více stránek

Umožňuje zobrazovat, spravovat a upravovat všechny digitální prvky projektu v jediném zobrazení. Objekty lze přesouvat a kopírovat mezi stránkami, porovnávat návrhy vedle sebe a volně posouvat a organizovat stránky.

Ukotvitelný panel – inspektor stránky

Zobrazuje všechny stránky návrhu v novém zobrazení mřížky miniatur, které usnadňuje správu a řazení stránek. Umožňuje procházet projekt, přidávat, odstraňovat a přejmenovávat stránky a jediným kliknutím přepínat režimy mezi zobrazením jedné stránky a novým zobrazením více stránek.

Export více prvků

Nyní lze vytvořit přizpůsobený seznam prvků pro export jediným kliknutím. Je možno exportovat stejný prvek návrhu v různých velikostech, rozlišeních a formátech stránek či objektů včetně PDF najednou, což usnadňuje návrhy webových a mobilních aplikací. Lze také exportovat několik položek s použitím identického nastavení.

Perspektivní kreslení

Umožňuje kreslit objekty nebo ilustrované scény v perspektivě rychleji a snadněji. K výběru nabízí jednoúběžníkovou, dvouúběžníkovou nebo trojúběžníkovou perspektivu, nakreslit nebo přidat existující skupinu objektů na sdílené rovině perspektivy a volně přesouvat a upravovat objekty bez ztráty perspektivy.

Vodicí linky a nová funkce „Chytat sebe sama“

Toto vylepšení umožňuje spravovat vlastní vodicí linky a přepínat pohledy z globálního měřítka na rozměry stránky jediným kliknutím. S funkcí Chytat sebe sama navíc lze rychle a přesně přesouvat a transformovat prvky návrhu s novou možností vypínat a zapínat přichytávání.

S progresivními úpravami fotografií nabízí aplikace Corel PHOTO-PAINT 2021 rychlejší a snazší cestu k finálním obrázkům.

Ukotvitelný panel – inspektor úprav

Zpřístupňuje nejdůležitější a často používané filtry, což umožňuje pracovat efektivněji. Díky této funkci lze rychle izolovat objekty a oblasti v obrázcích s pomocí nového režimu lokálních úprav. Navíc lze nastavení uložit pro rychlé zahájení další práce.

Nástroj „Nahradit barvy“

Nástroj Nahradit barvy je k dispozici na novém ukotvitelném panelu – inspektoru úprav a umožňuje provádět cílené a čisté úpravy odstínu, sytosti a jasu obrázku. S tímto novým pracovním postupem pro úpravu barev mohou návrháři při úpravě fotografií rychleji dosáhnout přirozenějších výsledků.

Podpora HEIF

Umožňuje využít fotografie pořízené na telefonech iPhone s podporou souborů HEIF (High Efficiency Image File) v obou aplikacích Corel PHOTO-PAINT a CorelDRAW 2021.

Nativní podpora pro Apple silicon

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 pro Mac je navržena tak, aby mohla využívat výhod výkonu čipu Apple M1. Nabídky, okna a zobrazení, pole a popisky, tlačítka a další prvky uživatelského rozhraní navíc odrážejí to nejnovější v systému macOS Big Sur.

Výkon pro zobrazení ve Windows 10

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 je optimalizována tak, aby plně využívala grafický procesor (GPU) systému Windows 10 a nabízela až 14,6krát plynulejší posouvání a 4,4krát plynulejší přibližování.

CorelDRAW.app pro iPad a dotykové ovládání

S novým uživatelským prostředím optimalizovaným pro dotykové ovládání posouvá webová aplikace CorelDRAW.app pro iPad usnadňuje tvorbu návrhů na cestách a umožňuje kontrolovat sdílené soubory návrhů a přidávat k nim poznámky.

Dostupnost a ceny sady CorelDRAW Graphics Suite 2021

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021, která je k dispozici pro Windows a Mac, je dostupná v češtině, angličtině, němčině, italštině, polštině, francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině, holandštině, ruštině, zjednodušené čínštině, tradiční čínštině, turečtině a japonštině a nově také ve švédštině.

Předplatné činí CZK 9 250, – za rok. Doporučená maloobchodní cena trvalé licence je CZK 18 500, -. Ceny zahrnují DPH.

Funkce pro spolupráci v aplikaci CorelDRAW.app jsou k dispozici pouze prostřednictvím předplatného sady CorelDRAW Graphics Suite, licence s programem Maintenance nebo předplatného CorelDRAW.app Pro pro zákazníky s trvalou licencí.

Aplikace CorelDRAW.app pro Microsoft Teams je k dispozici exkluzivně s aplikací CorelDRAW.app Enterprise, která je součástí nabídky CorelDRAW Business & Enterprise a vyžaduje účet Microsoft 365.

Další informace o možnostech licencí pro firmy, včetně objemových licencí, údržby, nasazení softwaru a virtualizace, získáte na adrese

www.coreldraw.com/business.

Bezplatnou zkušební verzi ke stažení naleznete na adrese www.coreldraw.com a porovnání na www.coreldraw.com/family.

Richard Jan Voigts

Nejpopulárnější

To Top