Foto

Corel 2019 konečně už i pro Macintosh

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 po třiceti letech rozšiřuje svůj dosah za hranice systému Windows se zcela novou profesionální sadou pro MacOS a novou webovou aplikací CorelDRAW.app.

Profesionální grafici mají nyní přístup k softwaru pro tvorbu vektorové grafiky, profesionálním nástrojům pro úpravu fotografií, širokým možnostem výstupu a nástrojům pro kreslení využívajícím umělou inteligenci.

Nativně a od základu pro MacOS

Sada CorelDRAW Graphics Suite rozšířila produktovou řadu o novou verzi pro Windows a novou sadou pro tvorbu grafických návrhů vytvořenou nativně pro MacOS. Verze pro MacOS byla napsána podle vyjádření zástupců společnosti Corel od základu, takže neběží v žádném emulačním režimu. Uživatelské menu a prostředí pro MacOS se trochu liší od rozhraní pro Windows; podle vyjádření zástupců firmy o trochu více než například Microsoft Office for Mac od Office for Windows.

A co si budeme povídat, ono těch deset procent potenciálních uživatelů může při celosvětovém pokrytí přinést do firemní kasy další ranec peněz.

Návrhy také přes webové rozhraní v cloudu

Oba balíčky zahrnují i novou aplikaci CorelDRAW.app pro snadnou tvorbu grafických návrhů přes webové rozhraní. Se sadou CorelDRAW Graphics Suite 2019 mohou uživatelé vytvářet grafické návrhy s přesností na pixel na jimi preferované platformě. Designéři mohou navíc s webovou aplikací CorelDRAW.app svoji práci prezentovat nebo k ní přidávat poznámky i na cestách nebo rychle vytvářet nové projekty prakticky odkudkoli. Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 poskytuje uživatelům plnou kontrolu nad jejich tvorbou.

CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Mac

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 nabízí celou podstatu CorelDRAW v novém prostředí navrženém specificky pro Mac.

 • Komplexní a profesionální sada nástrojů pro návrháře:
  • CorelDRAW pro vektorové grafické návrhy, ilustrace a sazbu
  • Corel PHOTO-PAINT pro úpravu fotografií
  • Corel Font Manager pro indexování a organizaci knihoven písem
  • AfterShot 3 HDR pro zpracovávání souborů ve formátu RAW
  • nová aplikace CorelDRAW.app pro vzdálený přístup ke grafickým nástrojům a další
 • Technologie i s umělou inteligencí:
  • prostředí pro vektorové kreslení, které navozuje stejné pocity jako při kreslení na papír
  • aplikace LiveSketch – první nástroj pro vektorovou grafiku v oboru, který využívá neuronové
 • Prostředí pro MacOS
  • Sada CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Mac obsahuje prvky, které uživatelé na oblíbené platformě oceňují, včetně menu, oken a náhledů, polí a štítků i tlačítek. Sada zahrnuje podporu tmavého režimu MacOS Mojave a Touch Baru na MacBooku Pro. Další informace o obsahu sady jsou na adrese www.coreldraw.com/mac/.

Novinky v sadě CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Windows

Nejnovější sada CorelDRAW Graphics Suite nabízí škálu nových funkcí, které pomohou vytvářet vektorové návrhy s větší přesností a kreativní svobodou. Novinky a vylepšení ve verzi CorelDraw Graphics Suite 2019 for Windows:

 • Ukotvitelný panel Objekty
  • Přepracovaný ukotvitelný panel Objekty nabízí přímou kontrolu nad strukturou dokumentu a rychlý přístup k jeho prvkům umožňující zrychlení projektů.
 • Nedestruktivní efekty
  • V aplikaci CorelDRAW může uživatel používat a upravovat efekty a experimentovat s nimi u vektorových i rastrových objektů, a to vše beze změn původního obrázku nebo objektu.
 • Pracovní postupy přesné na pixel
  • Tato funkce je pro ujištění, že bude webová grafika ostrá a jasná. Pixelovou mřížku uživatel zarovná k okraji stránky, aby exportovaná grafika měla ostré okraje, a použije nové tlačítko Zarovnat k pixelové mřížce pro snadné opravy tvarů.
 • Šablony
  • Díky široké škále nových profesionálně navržených šablon dostupných v přepracovaném dialogovém okně „Nový ze šablony“ lze vždy dodat profesionální výsledky. Šablony lze snadno přizpůsobit a vytvořit další nové návrhy.
 • Vzhled, pocit a výkon
  • Vylepšení rozhraní pro snazší navigaci, větší konzistenci a zvýšenou produktivitu. Vylepšení zaměřená na zpracování textu, dobu spouštění, dobu nahrávání dokumentů, vykreslování grafiky a další.

Úplný seznam novinek je na adrese www.coreldraw.com/windows/.

Aplikace CorelDRAW.app zahrnutá v sadách pro Windows i Mac umožňuje být produktivní a kreativní i na cestách. Tuto novou webovou aplikaci, která doplňuje pracovní postupy při tvorbě grafických návrhů, lze díky inovativním nástrojům podporujícím kreativitu a vynikající výsledky použít pro přístup k souborům CorelDRAW uloženým v cloudu, přidávání poznámek a prvků návrhu nebo pro zahájení nového projektu na libovolném zařízení. Webové prostředí aplikace CorelDRAW.app má s předplatným k dispozici další funkce, které poskytne další profesionální návrhářské možnosti.

Licencování CorelDRAW Graphics Suite 2019

Při nákupu sady CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Windows nebo Mac má zákazník možnost volby toho pro vás nejvhodnějšího financování.:

Trvalá licence – jednorázová platba za trvalou licenci bez dalších měsíčních nebo ročních nákladů.

Licence předplatného – nízká roční platba a možnost zrušit předplatné, pokud již software nepotřebujete. Dokud bude předplatné aktivní, uživatel bude mít přístup k nejnovější verzi.

Další informace o možnostech nákupu jsou na adrese www.coreldraw.com.

Dostupnost a ceny

Sady CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Windows a CorelDRAW Graphics Suite 2019 pro Mac jsou nyní dostupné v češtině, angličtině, němčině, italštině, francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině, holandštině, polštině, ruštině, zjednodušené čínštině, tradiční čínštině, turečtině a japonštině. Doporučená maloobchodní cena za plnou verzi každé ze sad je 19 000 Kč. Registrovaní uživatelé kterékoli předchozí verze sady CorelDRAW Graphics Suite mohou získat upgrade na sadu pro Windows za 9 500 Kč (neplatí pro verze NFR, OEM a Academic). Předplatné činí 6 626 Kč za rok. Ceny zahrnují DPH.

Přístup k aplikaci CorelDRAW.app je součástí nákupu sady CorelDRAW Graphics Suite 2019. Uživatelé mají také možnost upgradovat na dodatečné návrhářské funkce ve webové aplikaci prostřednictvím dostupného předplatného.

Podnikoví klienti mohou využít možností objemových licencí a údržby, které nabízejí výhody včetně síťového nasazení a virtualizace.

Software CorelDRAW 2019 pro sazbu a vektorové ilustrace bude dostupný také jako samostatná aplikace prostřednictvím předplatného v obchodu Apple AppStore pro MacOS a Microsoft Store pro Windows.

Další informace a bezplatnou 15denní zkušební verzi ke stažení (bez nutnosti uvést platební údaje) jsou na adrese www.coreldraw.com.

Richard Jan Voigts

Nejpopulárnější

To Top