Domov

Chytrá autokamera Nexbase iQ

Nextbase iQ má být první skutečně chytrá a k internetu nepřetržitě připojená palubní kamera na světě. Kamera Nextbase iQ podporuje vývoj nové generace technologií pro automobily trvale připojené k internetu (connected cars) a současně poskytuje lepší zážitek řidičům, jejichž vozidla jsou díky ní chytřejší, bezpečnější a lépe zabezpečená. Nextbase využívá nejnovější technologie podporované umělou inteligencí a prostřednictvím aplikace iQ nabízí přístup odkudkoli a kdykoli v reálném čase.

Nextbase iQ poskytuje všechny bezpečnostní funkce, které spotřebitelé očekávají od nejlepších chytrých systémů pro monitorování domácnosti, ale poprvé je přenáší do aut. Řidiči budou moci dostávat upozornění v reálném čase a získají přístup k videozáznamům z nehod, i když jsou mimo své vozidlo – a ještě mnoho dalšího.

„Nextbase iQ dnes nemá na trhu konkurenci,“ řekl Richard Browning, ředitel marketingu a prodeje společnosti Nextbase. „Během dvou let jsme od základů změnili technologii autokamer, a vytvořili jsme první skutečně chytrou palubní kameru na světě, která využívá technologii umělé inteligence a připojení do cloudu, aby řidičům poskytla dokonalý pocit bezpečí a jistoty. Jde o první chytrou autokameru, se kterou bude auto neustále připojené k internetu a která poskytne dlouhou řadu výhod v jednom zařízení. Dále jsme vylepšili špičkové funkce našich palubních kamer a přidali unikátní technologii, která podporuje řidiče, ať už jsou na cestách nebo mimo své vozidlo.“

Vzhledem k tomu, že technologický pokrok stále předbíhá vývojové cykly OEM komponent vozidel, přináší Nextbase novou úroveň bezpečnosti řidiče, asistenční technologie a technologie pro zabezpečení vozidla – včetně bezkonkurenčních funkcí palubní kamery – které zatím nejsou k dispozici v naprosté většině vozidel na celém světě. Nextbase iQ zajišťuje, že každé auto může být chytřejší, pro řidiče a cestující bezpečnější a lépe zabezpečené, když bude mimo dohled.

Do systému Nextbase iQ je plně integrována nejlepší videotechnologie s rozlišením 4K a třemi kamerami, která dokáže nahrávat vně i uvnitř vozidla, s přístupem odkudkoli a upozorněními v reálném čase. Kamera Nextbase iQ má zcela nový design, který vznikl na základě rozsáhlého výzkumu a vývoje s cílem zachytit co nejlepší kvalitu obrazu a pohled na zabezpečení vozidla.

A v reakci na rostoucí počet incidentů na silnicích (např. dopravní nehody a kolony) i obavy řidičů nabízí Nextbase iQ režim Witness Mode, hlasem aktivovanou funkci okamžitého zapnutí záznamu, která automaticky ukládá video do cloudu a v reálném čase jej sdílí s kontaktní osobou pro případ nouze (např. manželem/manželkou, rodičem atd.), což zajistí, že nikdy nebudete čelit stresové situaci na silnici sami.

 

NXT Tech

Nextbase iQ využívá mnoho patentovaných technologií, jejichž jediným účelem je chránit řidiče, cestující a jejich vozidla pomocí technologie Nextbase NXT Tech s umělou inteligencí a připojením do cloudu.

 • Přístup v reálném čase – kdykoli a odkudkoli.
 • Technologie prostorového povědomí – na míru navržená, pro danou aplikaci specifická, technologie umělé inteligence, která umožňuje předvídat a zaznamenávat události ve vozidle i mimo něj.
 • Rychlé a spolehlivé připojení do cloudu pomocí NXT Dual Link Wi-Fi a 4G.
 • Extrémně přesné satelitní určování polohy pomocí GPS pro rychlé a pohodlné sledování vozidla.

 

Asistenční funkce pro řidiče

Celosvětově nejlepší handsfree funkce autokamery se díky Nextbase iQ posunula o velký krok vpřed.

 • Jediný do cloudu připojený infračervený kamerový systém s rozlišením 4K a třemi kamerami na světě, který ve dne i v noci poskytuje obraz s až 4K rozlišením vpředu a 1 440p obraz vzadu a v kabině.
 • Režim Witness Mode nabízí okamžité, hlasem aktivované handsfree nahrávání, odesílání záznamu do cloudu a jeho sdílení v reálném čase. Poskytuje zabezpečené a spolehlivé videozáznamy pro případy, kdy se řidiči cítí nejzranitelnější.
 • Funkce Live View poskytuje řidičům přímý přístup k palubnímu kamerovému systému v reálném čase a odkudkoli na světě.
 • Systém Native Voice Control umožňuje ovládání palubní kamery rychlými, intuitivními a přesnými povely řidiče, kterými se bezpečně zapínají různé funkce, zatímco ruce zůstávají na volantu a oči na silnici.
 • Režim Valet Mode umožňuje nastavení řady spouštěcích událostí, které posílají majiteli zařízení upozornění, když nemá své vozidlo pod přímou kontrolou. Například když je zaparkováno v garážích či v autoservisu nebo když je půjčeno jinému řidiči, třeba dítěti nebo kolegovi.

 

Bezpečnost řidiče

Chytrá, připojená a proaktivní technologie, která přináší skutečnou perspektivu domácího zabezpečení i na cestách.

 • NXT Video umožňuje prostřednictvím oceňovaného videosystému Nextbase pro snímání při slabém osvětlení v případě incidentu uvnitř nebo vně vozidla přesně zachycovat registrační značky, dopravní značky a všechny další důležité údaje.
 • Technologie Roadwatch AI poskytuje sledování rychlosti a trajektorií ostatních vozidel v reálném čase.
 • Díky funkci Emergency SOS (ESOS), poprvé použité u řady autokamer Series 2, je Nextbase jedinou značkou palubních kamer, která po vážné nehodě automaticky upozorní záchranné složky na polohu a další důležité údaje.
 • Driver Aware (DMS) je inteligentní systém sledování řidiče, který bojuje proti rozptýlení a/nebo ospalosti řidiče.
 • Vehicle Aware (ADAS) je pokročilý asistenční systém řidiče, který sleduje silnici a vozidla před kamerou a upozorňuje řidiče na nebezpečí, spojená s vozidly a chodci, s využitím technologie prostorového povědomí vyvinuté společností Nextbase.

 

Zabezpečení vozidla

Prostřednictvím aplikace Nextbase iQ poskytuje palubní kamera Nextbase iQ řidičům upozornění v reálném čase a přístup k videozáznamům, když jsou mimo své vozidlo.

 • Sledování v reálném čase pomocí vestavěného, extrémně přesného GPS majáku pro určení polohy a přehrávání videa synchronizovaného v reálném čase.
 • Funkce Smart Sense Parking, využívající technologii prostorového povědomí s umělou inteligencí, vyvinutou společností Nextbase, zachycuje kritické okamžiky před jakoukoli událostí a po ní a lze ji vyladit tak, aby se přizpůsobila okolnostem, maximalizovala bezpečnost a minimalizovala nepříjemnosti. Inteligentní monitorovací systém sleduje okolí, včetně vozidel, chodců a cyklistů, a v reálném čase poskytuje řidičům upozornění, aby měli přehled a mohli včas reagovat.
 • Prostřednictvím aplikace Nextbase iQ mohou řidiči okamžitě dostávat oznámení o událostech, když jsou mimo vozidlo, včetně vizualizace pomocí statických snímků.

„Nextbase iQ nejenže povyšuje funkčnost palubní kamery, ale vytváří zcela novou kategorii chytrých, k internetu připojených technologií pro automobily,“ řekl Browning. „Nyní umožňujeme každému vozidlu na silnici, aby bylo vybaveno zabezpečením, ochranou a asistencí nad rámec toho, co je k dispozici v nejnovějších automobilech současnosti. Výkonná čipová sada Ambarella s podporou umělé inteligence, kterou používáme v modelu Nextbase iQ, nám umožňuje prostřednictvím cloudu průběžně zavádět další špičková vylepšení technologií pro řidiče, což nám umožní přístup k nejnovějším bezpečnostním a ochranným funkcím pro řidiče na dlouhá léta dopředu.“

Nextbase iQ bude dostupná na českém trhu v období podzim/zima letošního roku.

Nejpopulárnější

To Top