Foto

Canon rozšiřuje řadu EOS o novou bezzrcadlovku a zrcadlovku

Společnost Canon Europe představila dva nové rychlé fotoaparáty s vysokým rozlišením – jednu digitální zrcadlovku a jednu bezzrcadlovku – určené především pro pokročilé fotoamatéry, kteří chtějí zdokonalovat své schopnosti. Nabídka Canon osloví fotografy s různými požadavky – EOS 90D je rychlý a spolehlivý přístroj typu DSLR s tradičním robustním tělem, vynikající pro sportovní a přírodní fotografii. Pro každodenní fotografování a cestování je určený výkonný systémový kompakt EOS M6 Mark II, který poskytuje dokonale ostré snímky. Oba vysoce kvalitní přístroje vychází z oblíbených modelů Canon EOS 80D, respektive EOS M6. Zároveň s novými fotoaparáty společnost Canon představila i dva nové objektivy typu RF.

 

Nenechte si ujít žádný okamžik

Nové fotoaparáty EOS 90D a EOS M6 Mark II umožní fotografům zachytit a sdílet nejprchavější okamžiky života. Oba modely jsou vybavené nejnovějším procesorem Canon DIGIC 8, který zajišťuje rychlé zpracování obrazu a bleskovou odezvu a nabízí nejnovější funkce v oblasti fotografie a videa. Mechanické závěrce pomáhá elektronická s nejkratším časem 1/16000 sekundy, která je vynikající pro fotografování objektů v pohybu a dává fotografovi jistotu ostrého snímku i ve velmi dynamické situaci. Při krátkém čase lze také více odclonit a dosáhnout menší hloubky ostrosti i při silnějším okolním světle.

 

Canon EOS 90D nabízí sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu s automatickým posunem bodu zaostření a 11 snímků za sekundu při živém náhledu. Optický hledáček zkracuje prodlevu a umožňuje rychle reagovat například při fotografování přírody, například ptáků v letu, zatímco inteligentní funkce na displeji zobrazují úplnou scénu i s nastavením. Díky rychlému sériovému snímání a vyrovnávací paměti na 58 snímků ve formátu JPEG velikosti L může u hbitých a nepředvídatelných objektů fotograf snímat nepřetržitě a následně vybírat z většího počtu záběru. Přístroj EOS 90D má také prodlouženou výdrž baterie – dokáže pořídit až 1300 snímků (podle standardu CIPA), takže se fotograf ani při celodenní výpravě nemusí nijak omezovat.

 

Nejnovější bezzrcadlový model Canon, EOS M6 Mark II, dokáže průběžně snímat rychlostí 14 snímků za sekundu nebo pořídit sérii neuvěřitelných 30 snímků ve formátu RAW za sekundu, v obou režimech s automatickým přesouváním bodu zaostření. tento rychlý kompaktní model dává fotografovi jistotu, že bude moci pohotově zachytit i neočekávané scény. Schopnost snímat spontánní akce podporuje kompatibilita s paměťovými kartami UHS-II a vyrovnávací paměť na 80 snímků formátu JPEG velikosti L. Funkce Focus Bracketing s průběžnou změnou roviny zaostření v sérii snímků umožňuje jednoduše prodloužit hloubku ostrosti spojením více snímků pomocí softwarového programu.

 

Špičková obrazová kvalita

Oba nové fotoaparáty produkují vysoce kvalitní, detailně prokreslené snímky bez známek chvění a artefaktů. Jsou osazené novým snímačem CMOS typu APS-C s rozlišením 32,5 milionu bodů, tedy srovnatelným s plnoformátovými přístroji, avšak s výhodami formátu APS-C. Snímač spolupracuje s obrazovým procesorem DIGIC 8, který podporuje nejnovější funkce řady EOS, což znamená, že fotograf získává větší dosah, může použít větší ořez a dosáhnout prokreslenějších snímků než kdy dříve. Procesor nabízí také nástroje pro korekci obrazových vad objektivů, včetně optimalizace pro digitální objektivy a opravy difrakce, díky čemuž uživatel získává snímky vynikající kvality přímo z fotoaparátu. Díky mimořádně vysoké kvalitě souborů přímo z fotoaparátu a možnosti bezdrátového připojení přes WiFi a Bluetooth mohou tvůrci obsahu sdílet atraktivní obrazový materiál živě na sociálních sítích. Společnost Canon oba přístroje vybavila rychlým a přesným systémem automatického ostření na oči, který přispívá k tomu, že fotografie věrně a ostře zachycují přirozený výraz a pohyb. V přístroji EOS 90D tento systém spolupracuje s měřicím snímačem RGB+IR o rozlišení 220 000 bodů s detekcí blikání světelného zdroje, který přispívá ke spolehlivé detekci lidské tváře a lepší kontrole nad expozičními hodnotami. Tento nový snímač dosahuje vyššího rozlišení, aniž by to snížilo jeho výkon při nízké úrovni osvětlení, a to díky citlivosti v rozsahu ISO 100-25600. Canon EOS M6 Mark II vykazuje lepší výsledky ostření než jeho předchůdce EOS M6. Při použití objektivu se světelností f/1,4 nebo vyšší dokáže ostřit již při EV -5 – tedy i při zatažené obloze s měsíčním svitem a samozřejmě v interiérech a ve stínu.

 

4K video uchová kvalitu i do budoucna

EOS 90D a EOS M6 Mark II jsou mnohostranné přístroje pro fotografování i natáčení videa. Podporují záznam v rozlišení 4K s využitím plného úhlu záběru nasazeného objektivu a rychlé Full HD se snímkovou frekvencí až 120 FPS. Poskytují široké možnosti natáčení včetně zpomaleného záznamu, ořezu nebo záznamu v supervysokém rozlišení. U přístroje EOS 90D je k dispozici i režim 4K s ořezem, který tvůrcům obsahu umožňuje dosáhnout stejné obrazové kvality s větším dosahem. To znamená, že lze natáčet vysoce kvalitní video z větší vzdálenosti a pořídit jedinečné záběry i tam, kde se uživatel nemůže ke scéně více přiblížit – například na safari.

 

Osvědčený ostřicí systém společnosti Canon Dual Pixel CMOS AF je k dispozici v režimu Full HD i 4K. Pokrývá téměř celou plochu obrazu (88 x 100 %) a zajišťuje rychlé a plynulé přeostřování ve stylu profesionálního videozáznamu. To zajišťuje ostrost pohybujících se objektů při rozostřeném pozadí. Funkce sledování očí zaostřuje na tvář filmovaného člověka u umožňuje dosáhnout ostřejších a působivějších záběrů.

Mikrofonní vstup umožňuje video bloggerům a užívat externí mikrofon pro dosažení čistého a nezkresleného zvuku. Canon EOS 90D je vybavený také výstupem na sluchátka, což tvůrcům obsahu poskytuje větší kontrolu nad kvalitou ozvučení při natáčení videa. Tím je možné dosáhnout kvalitního záznamu i u vzdálenější scény. Možnost ovládání úrovně zvuku při záznamu také minimalizuje nutnost dalších zásahů při následném zpracování. Pro filmování za pohybu je EOS M6 Mark II vybavený výklopným displejem, který pomáhá k dokonalé kompozici i při autoportrétním stylu natáčení.

 

Jednodušší manipulace a lepší ovládání

Ergonomické provedení těchto modelů usnadňuje manipulaci a přináší známý způsob ovládání pro libovolný styl fotografování. EOS 90D je nejnovější DSLR řady EOS. Má tělo s obvyklým designem, avšak nižší hmotností a větším gripem, který usnadňuje úchop a zlepšuje rovnováhu, zejména s nasazeným objektivem s dlouhým ohniskem při fotografování sportu nebo volně žijících zvířat. Fotoaparát je vybavený dvěma multifunkčními kruhovými voliči – včetně jednoho nově přidaného, jaký nalezneme na zadní straně profesionálních přístrojů – a obvyklých tlačítek přístrojů EOS. Fotografičtí nadšenci, kteří chtějí zdokonalovat své schopnosti, mohou fotografovat instinktivně a s jistotou, s větším výběrem ostřicích bodů a s okamžitým přístupem k užitečným nastavením. EOS 90D nabízí i řadu individuálně přizpůsobitelných funkcí, které lze nastavit tak, aby fotografie a video měly konzistentní vzhled. Otočný dotykový displej s úhlopříčkou 7,7 cm usnadňuje komponování záběru na jasném světle i při fotografování z náročných úhlů.

 

Kompaktní rozměry přístroje EOS M6 Mark II umožňují spontánní fotografování momentek ve stylu kompaktních přístrojů. Kruhový funkční volič, hlavní kruhový volič, nastavitelný přepínač automatického a manuálního ostření a tlačítko startu automatického ostření jsou intuitivně rozmístěné tak, aby zjednodušovaly ovládání v dynamických fotografických podmínkách. Odpojitelný hledáček je příhodně vyvýšený a vycentrovaný, aby vznikl prostor pro pohodlné ovládání, zatímco náklopný displej nalezne využití při kreativnějším fotografování a filmování.

Nejpopulárnější

To Top